Кивање, Ждригање, Прдење...

Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Ждригање ко ќе ми се ждригат си ждрига :). Прдење и то исто со малце усул. Кога кивам пробувам да се издерам најмногу шо можам xD, онаа финтана со затнување не ја знам а и шо ќе ми е. :)
 
T

Tetro

Гостин
Ждригам после секое убаво јадење, прдењето го контролирам некако, ама од кивањето нема бегање.
Тукушто кивнав. :)
 
Член од
9 август 2008
Мислења
218
Поени од реакции
109
Ништо не практукувам во јавност освен кивањето и л'цкањето (инаку и за него имам техника, 9 убави голта чаша вода и решен проблем). :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
крајно болна тема за мене :kesa: со икањево..неам проблеми...со ждригањево само после пивце..а и се контролирам...ама за прдењево еееееее бе...неможам да го задржам никако...ете некна во дискотеката во Неготин..борис мислам беше..абе се скапав прдејќи ..гаќиве ги скинав...ја не сетив мирис..дали пошо пијан бев незнам..али другаров мој вика ти си само за у хотел промаја...и тамам кај 1 саатот во Неготино ѓомити традиција било сите од долниот спрат горе да одат..и иде 1 саат и сите наеднаш аууу нагоре....се чудам ја шо е финтаа..и другаров ми ја праи многу прдиш сите бегаат горе..и етего 4 дена по ред ми мава ремет...али што је ту је:baeh:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
И кивам и прдам и ждригам.
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
113
Поени од реакции
56
AceMaus: Како прекинувате со икање?...
Јас зеам воздух и 10 секунди го чувам,па после голтам и издишвам. Така ми поминвит одма. Иначе кивањево, имам кивнато 12 пати...рекорд ми е до сега:) најчесто почвам да кивам од промена на време(пр. денес сончево утре облаци врнит нешто и....:nesvest:) или од промена на клима, ко ке одам во друга земја и цела недела сум катастрофа:cry::toe:
 
A

Auditore

Гостин
Ждригањето е многу некултурна работа кога се практикува пред други луѓе и на јавно место и одвратна, обична пробувам да го контролирам, исто така и прдењето што не е никако случај со кивањето.
Инаку знаете што е најлошата работа што може да му се случи на еден човек?
Да има пролив и кивавица во исто време. :nesvest:
 
Г

Господ

Гостин
Јас увек кивам во непарен број...просек 3-5 пати рекорд 15 пати.После тоа ми биеја слепоочниците,едвај дишев иии така.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Ми се има десено на часови да ждригам и тоа здрааво :) Кивање,да многу често,посебно у пролет али малку и претерувам.Да ме слушниш како кивам е исто ко да слушнеш топ.А за прдење..е ова не го практикувам у школо али дома и со пријатели-другари уффффффффф и тоа како :)

--- надополнето ---

И да,повеќе пуфам него ли прдам :) -Ко на пример сега...ооОоОоОоОо,ми олесни :)
 
Член од
10 август 2010
Мислења
183
Поени од реакции
7
Се отепав од кивање последниве два дена од наглата промена на времето :(
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Eден другар како ождригал на сред час... она не беше ждригање, ко вол рикна, ко сам да е во просторијата. Не ми беше смешно зш навикната сум, секоаш така прајт... ама ситуацијава, професоркава му се дерит, црвена во фацана, а тој во нас глеат и се смејт цинички. :pos::pos: И не истера сите :(

А пуфање тушкање ви е или? :)
 
П

Пепси_

Гостин
страшно страшно додека ја читав темава солзи солзи изронав.....иначе кивам јас нај многу од она полен молен алергичен сум мајке ми,а ждригањето ми е најјако после чаша-2 кока кола или скара уфффф мераклиски ама тоа само за пред наши луѓе....! А прдење само скришно и дискретно :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
За ждригање можам да се контролирам, кивањето си е нормална појава нема зошто да се срами некој ако кивне, а за прдење си прдам речиси секаде бидејќи најчесто е тивкото она пуфање, си се тргнувам од местото и нека ги штипе на очи другите.:)
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Прдењето на јавни места ми е крајно одбивно. Никој не е должен да трпи нечија смрдеа. Ниту ждригањето не го обожавам, но со блиско друштво и пивце не е ништо страшно. Кивањето и кашлањето се прифатливи и нормални се’ додека се држи раката на уста, а не гледам и ништо лошо во дувањето нос, нешто што многу луѓе избегнуваат да го прават пред другите.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Пијте кока-кола и кобасици со сенф, па и да ви ја затвараат устата пак ќе ждригнете... Ви кажувам од искуство(буквално)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom