Кајгана турнир во ШАХ

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ајде јас се пријавувам ме бендисува играва.:)
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Jас играм, еве под ников сум регистриран, ;) BoboMF
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
484
I jas se prijavuvam
koga pocnuvame oficijalno?? za kolku vreme odprilika ke zavrsi turnirot?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.081
Поени од реакции
2.869
Дечки се извинувам ама ми испадна нешо и нема да сум дома и нема да можам да учествувам така да избришете ме.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.473
1. Сајтлер
2. Bubi4ko
3. Mile Jebo
4. Hebocig
5. dimitaar
6. аце_шваба
7. Duduk
8. Dr.Petar*
9. BoboMF


Еве досега сигурни. WIND турнирот не се знае кога ке заврши, тебе не те ставив во листата бидејки не си сигурен. Ако играш чекам да потврдиш дека ке играш и да те ставам.


Напомена: Регистрирајте се прво и после се пријавувајте после да нема недоразбирање.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
949
Поени од реакции
96
рок за пријавување има или нема ? :toe:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.473
рок за пријавување има или нема ? :toe:
До Понеделник.
А во Среда почнува.

1. Сајтлер
2. Bubi4ko
3. Mile Jebo
4. Hebocig
5. Dimitaar
6. аце_шваба
7. Duduk
8. Dr.Petar*
9. BoboMF
10. marioCB4
 
П

Паган-др

Гостин
1. Сајтлер
2. Bubi4ko
3. Mile Jebo
4. Hebocig
5. Dimitaar
6. аце_шваба
7. Duduk
8. Dr.Petar*
9. BoboMF
10. MarioCB4
11.Dr.-AGAN
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
EE odlicno ako moze da se prijavam i jas KE VE PEGLAM SITE:))))
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.554
Поени од реакции
10.019
ej ja se registrirav tamu ama seuste ne sum igral niedna igra...aj da igram edna pa ke se prijavuvam ovde...inace tamu nikot mi e ist ko ovde Toni_te
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.473

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Edna igrav Tishe_MKD sum se registrirav i izigrav mada ja izgubiv:) hehe

A koga pocnuva turnirot???
 
На врв Bottom