Кајгана турнир во ШАХ

Xfire

forza juve!
Член од
9 август 2008
Мислења
6.863
Поени од реакции
1.203
Турнирот ке се игра на ОВАА страна. Правилата се следни:

- Играта ке се игра на 20 минути.
- Победата носи 3 поени.
- По 20 минути игра ако не победи никој се смета за нерешено и носи по 1 поен и на двајцата.
- Поразот носи 0 поени.

Мислам дека е јасно, па почнете да се пријавувате.

Напомена: Кој мисли дека неможе да го игра целиот турнир, подобро да не се пријавува само недоразбирање ке има.

Бујрум.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.667
Поени од реакции
34.628
Не сум кој знае каков шахист,ама се пријавувам..Но од понеделник до сабота нема да бидам тука...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
23.817
Поени од реакции
33.178
Турнирот ке се игра на ОВАА страна. Правилата се следни:

- Играта ке се игра на 20 минути.
- Победата носи 3 поени.
- По 20 минути игра ако не победи никој се смета за нерешено и носи по 1 поен и на двајцата.
- Поразот носи 0 поени.

Мислам дека е јасно, па почнете да се пријавувате.

Напомена: Кој мисли дека неможе да го игра целиот турнир, подобро да не се пријавува само недоразбирање ке има.

Бујрум.
OK. Претпоставувам дека 20 минути се мисли по 10 мин за играч. Кажи уште кога ќе се игра за да знаеме дали ќе сме слободни.
 

Xfire

forza juve!
Член од
9 август 2008
Мислења
6.863
Поени од реакции
1.203
Најверојатно оваа недела ке биде за пријавување. Значи од другата недела поточно 12.08.2009.

Значи:
1. ManUtdChampions
2. IOsonoINTERISTA
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
1. ManUtdChampions
2. IOsonoINTERISTA
3. Сајтлер
4. bubi4ko
 

Xfire

forza juve!
Член од
9 август 2008
Мислења
6.863
Поени од реакции
1.203
1. ManUtdChampions
2. IOsonoINTERISTA
3. Сајтлер
4. Bubi4ko
5. Mile Jebo
6. Gogi-ManUtd
7. Hebocig


Да напоменам на странава ке се регистрирате како што ви се никовите тука на форум. Да нема забуни затоа.
И кога се пријавувате ставејте ја листата, не само вие.
 

Маск

Дали?? :O
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.319
Поени од реакции
1.783
1. ManUtdChampions
2. IOsonoINTERISTA
3. Сајтлер
4. Bubi4ko
5. Mile Jebo
6. Gogi-ManUtd
7. Hebocig
8.dimitaar:salut:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
A зошто неможам да се регистрирам?
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.513
Поени од реакции
45
1. ManUtdChampions
2. IOsonoINTERISTA
3. Сајтлер
4. Bubi4ko
5. Mile Jebo
6. Gogi-ManUtd
7. Hebocig
8.dimitaar
9. аце_шваба
 
На врв Bottom