Кајгана турнир во ШАХ

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.669
Поени од реакции
37.575
Не не, бришете ме. Не се пријавив, само прашав. Другата недела сум турбо - зафатен, најлошо можно време за мене. Некој нареден пат. Или да го предизвикам победникот :)

Енивеј, кога ќе се видите на сајтот ќе поиграме, се регистрирав, ник ист како овде.

Многу успех и витешка борба! :smir:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
ime: kole
prezime: kitanov
nadimak: piksi
lozinka: tara ra ra
и не бидувааааа
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.473
1. ManUtdChampions
2. Сајтлер
3. Bubi4ko
4. Mile Jebo
5. Gogi-ManUtd
6. Hebocig
7.dimitaar
8. аце_шваба

Го избришав IOsonoINTERISTA. Мој фаворит беше ама ништо. :)


@kolee - сигурно е зафатен тај ник, пробај со друг нешто пример: kole_kajgana нешто слично.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.506
А ако може да ми каже некој до кога ќе трае турнирот, и во кои термини би се играле натпреварите, во колку часот? Зошто сакам да се пријавам ама не знам дали би можел редовно да присуствувам на натпреварите
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Како ја пишуваш лозинката со space или без?
Пробај и така и така.
брат
не е со спејс ај сега одам да се учукам со пиво или вино а утре играме здравје позз
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.473
А ако може да ми каже некој до кога ќе трае турнирот, и во кои термини би се играле натпреварите, во колку часот? Зошто сакам да се пријавам ама не знам дали би можел редовно да присуствувам на натпреварите
Не се знае до кога ке трае турнирот.

Утакмиците ке бидат кажувани пример да се одиграт за рок од 3 дена, ти во тие 3 дена ке се договориш со противникот кога ке бидете слободни тогаш ке играте. Ама да биде завршено за одреденото време.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.506
Не се знае до кога ке трае турнирот.

Утакмиците ке бидат кажувани пример да се одиграт за рок од 3 дена, ти во тие 3 дена ке се договориш со противникот кога ке бидете слободни тогаш ке играте. Ама да биде завршено за одреденото време.
А пријавувањето трае до недела значи?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.473
Јас во среда неможам,во четврток може да се изигра??:helou:
Добро, ретардиран си?
Абе дигни погоре прочитај. ЛЕЛЕ

Утакмиците ке бидат кажувани пример да се одиграт за рок од 3 дена, ти во тие 3 дена ке се договориш со противникот кога ке бидете слободни тогаш ке играте. Ама да биде завршено за одреденото време.
Јасно е сега?

Друго ако не ти е јасно пишај ми ПП.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
949
Поени од реакции
96
i'm in.. пријавувајте ме и мене, слободен сум наредниве 3 недели.. :pishtoldz

1. ManUtdChampions
2. Сајтлер
3. Bubi4ko
4. Mile Jebo
5. Gogi-ManUtd
6. Hebocig
7.dimitaar
8. аце_шваба
9. Duduk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.037
Поени од реакции
35.675
Kурац,другата недела излеа ќе идам за Албанија:nerv::nerv::nerv:

Бришете ме и мене,здравје до другиот турнир..:toe:
 
На врв Bottom