Кајгана просечни кладилничари на српски јазик

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Кладењево на горенаведениот клуб ме потсети. Со еден другар пред некоја година пишувавме заедничко ливче, он за нив навива и колото играа дома против Блекбурн. Сакаше да ја играме кец и 3+, јас инсистирав дека таква комбинација на моето ливче не иде, не може да се поттикнува на ниеден начин нивна победа, а јас да бидам дел од тоа. Попушти и ја пишавме само 3+. Изгубија 3-1 и ја фативме :kezec:

(али не фативме други од ливчето, ама нема везе :D )
Се сеќавам на мечов. Грент Хенли (центархалфот на Роверс) им даде гол од корнер, накај 80та минута. :) (офтопик).
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Знаете ли дека дечково на сликава ноќеска го сонував?Џонтра Волта изгледа е,ни го знам ни го познавам од кај ми се појави појма неам,работи во кладилница на сонот.Овие сликиве и темава почнаа лошо да ми влијаат :icon_mrgr:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
@Џонтра Волта го научи ли српскиот убаво сеа? :D
Па таму кај што идам на гости, зборат на селски српски, поише на акцент маваат. :D
Ги нема тие, ошо, пошо, видо, почо и слично.

Чекај сеа да разгледам што има по фб, па да зеам залет малце. Дури и по инбокс ми стигаат понуди од луѓе да ги измемирам. :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Па таму кај што идам на гости, зборат на селски српски, поише на акцент маваат. :D
Ги нема тие, ошо, пошо, видо, почо и слично.

Чекај сеа да разгледам што има по фб, па да зеам залет малце. Дури и по инбокс ми стигаат понуди од луѓе да ги измемирам. :pos:
измемирај ја твојава ќе и го пратиме, али проблем е како ќе и го преведеме :lolzz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom