Кајгана миленичиња

Elena F.Sinatra

Temper Tantrum
Член од
5 август 2008
Мислења
227
Поени од реакции
15
Мацата моја се вика Маре, додуша, кога ке размислам, и сите мачки досега ми се викале Маре. LOL.
Планирам кога ке се преселам, да си купам кокер, женско...
Ќе се вика Шанел.
Fancy, нели? :wink:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Кушето JackY ама вучак е не дава човек да стапне во дворот кај бабами во село:smir:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
Kuceto (pekinezer) se vika Vili, skrateno od Vilijam, mackata - Bela (zatoa sto e bela) i ripceto (zlatna ripka) - Dusica...:helou:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Moeto kucence inache nekoja dzukela, mesavina mi go dadoa pred nekoj den se vika Linda i e najcucesto na cel svet i tolku :)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Мачето ми се вика „Маче“ :pos:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Мачката со побелени мустаќи, стара 3456 години, црна ко ѓавол, зеленоока ко..страшно зеленооко нешто, курва на маалото, но само моја у душата, Мрак.
Нејзините ќерки и синови, Мрак1, Мрак2, Мрак3, етц., 90% пјур црни со зелени очи, со по овде-онде некој сив или црно-бел предавник, широко распространети низ ова маало, и 5-6 соседни, одреден дел заминат на печалба, одреден загинат под тркало. Ретко у посета на мајката.
Нивните ќерки и синови, Мрак 46, Мрак 47, Мрак 48, етц., 89% пјур црни со зелени очи, со повеќе сосема сиви предавници, ни сами не си го знаат крајот.

Освен тоа, имам една шарена ќора мачка, со која имам прекрасен и посветен однос, и со која сме секогаш директно и буквално на ти, односно нема име.
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
беше ЉУБО, морско прасе што ради причини морав да го подарам, па таму разбрав дека прво им избегало па си умрел кутрiot. ЉУБО
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
мачето ми се вика прцко а кучето бело ( благо л како бел белка)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Не знам дали веќе пишав, но еве...

Германски овчар, 8 години стар, со педигре, мажјак, име Бен.

ЗАКОН куче! :zver:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Другарка ми има папагал и и се вика „Пиле„ али пошто нејќе многу многу животни, арно и го именува некако! А јас очајно сакам куче и ќе го крстам „Кутре„!
 
Член од
27 август 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Се вика Снупи. Пекинезер е и многу е забегано. Не е важно името многу многу. Кога ќе си го засакаш кученцето, после и името ти доаѓа некако убаво и компактно за него. А името го доби во чест на добро познатиот цртан јунак. Да ве почастам со една мини галерија од Снупи http://www.mytoplists.700megs.com/my_top_snoopy_photos/my_top_snoopy_photos.htm
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Роки кучето а мачорот мачоре,мацуле,мац....:)
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Golden Retriever ...Лорд :) пошо е со такво потекло некој пра пра дедо му се викал Лорд Н....(не го паметам) ... а овој е Лорд (презимето е во тек на размислување) .. а брат ми инсистира да биде рапер... Лорд Финес :) другар му си купи црно лабрадорче и го крстија Ел (L) ... као ученикот на Lord Finesse , Big L
:pos::pos::pos::pos::pos: сеа се како браќа ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom