Кајгана миленичиња

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Nezanam dali ste imale do sea tema za domashni milenicinja.
Sto zivotno cuvate doma?
Jas mnogu sakam kucinja ama do sega ne sum se odlucila da kupam posto ziveam u stan.,zal mi e za kuceto da go macam u zatvoren prostor.
Moeto omileno kuce e haski i vo prtolet ke se selam u kuka pa bi sakala da kupam.Dali nekoj od vas ima vakvo kuce?
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
комшијата има вакво куче, многу е убаво...
јас сум чувала папагали, риби, кучиња, глувци...
имам сега ротфајлер многу е убаво, многу го сакам, уствари најубаво е:baeh:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
nie porano imavme nesho ala 'tradicija' da kupvime papagali. a edniot ke umreshe ili izbegashe, odma nov. ama pred nekolku godini na sestra mi i zdosadi eden zholt papagal i go pushti niz balkon. :))) toj pak kutriot odvaj letashe ama izbega nekako. imam imano zhelki ribi kuche Majk (francuski buldog, mnoooooooogu si go
sakav) hrchak (Chobi se vikashe, padna ednash od vtor sprat od balkon, i posle edna nedela umre). Sega iam dva hrchaci (Dzoko i Perica - seksi iminja) i kje vidime do koga kje izdrzhet :))
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Sakam kucinja.Imav bernardinec i uzivav vo negovoto drustvo.Ni bese clen na semejstvoto.Go odnese nekoj i ne go vrati...:( Od togas nemam milenice,ne mozam da imam drugo...
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Ја многу сакам да си зеам еден германски офчар или питбул...
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Леле Марина, немој да ”чуваш” животинчиња, така поголемо добро ќе им направиш...
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
јас сакам да си зеам некое убо, големо куче како на пример златен ротривер ама свесна сум дека неам услови во стан..
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
123 напиша:
Леле Марина, немој да ”чуваш” животинчиња, така поголемо добро ќе им направиш...
не сум јас крива, сестра ми е :icon_lol: верви после инцидентите два месеци не и зборвев. појќе некој од мене шо сакат и шо се грижит за животни не вервам да постојт..
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
bibika напиша:
Sakam kucinja.Imav bernardinec i uzivav vo negovoto drustvo.Ni bese clen na semejstvoto.Go odnese nekoj i ne go vrati...:( Od togas nemam milenice,ne mozam da imam drugo...
Bas mi e zal mozam da zamislam kako e koga ke se naviknes so nego.:(
ja do sea sum cuvala samo ribi mada ne se mnogu drustveni:icon_lol:
Ovaa kuce si go merkam odamna duri i ime mu imam smisleno..Anja:)
Dali nekoj od vas znae mozebi kolku cinat?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.168
Поени од реакции
34.279
Кучето на сликата горе е најбавото куче на светот, мислам - расата Хаски.
Ако имам куче, ќе имам такво. :wink:
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Abe nema da go teram domasna da pisuva,:pos:
dovolno mi e da e pokraj mene da mi gi bistri ocite so svojata ubavina..se zaljubiv gotovo:)Uste pa ako najdam nekoe skroz belo..leeee
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Обожавам животни, сите видови! Мачки, кучиња, риби, папагали, гуштери, змии...........обожавам се! Ама многу ме е жал ко ке ми умрат и не чувам веќе!

Последно животно ми беше мачката која умре на нејзнини 8 месеци (лажам, немам поим колку имаше) поради братучед ми!

Имам слики на блогот!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
eeej i ja obozavam zivotni ali mi smetaat vlaknata,perduvi ili sto bilo taka da nesmeam doma da cuvam...imav do sea papagal Sre4ko se vikase i mi kidna niz prozor...imav hrcak Boni(znam deka e ime za kuce) i mi umre od starost...
na vikendica imav pojse kucinja,koe go mavna kola na avtopat koe dedo mi go dae bez moe znaenje iii imav macka Mici...i sea ima tamu nekoi zivotinji ail ne sum upatena bas bas
 

Kajgana Shop

На врв Bottom