Кајгана миленичиња

G

GoddessOfRock

Гостин
Рекс- поради Рекс 1 ( кралот) инаку ротвајлерот има многу елеганција и зато по крал го крстив
Ајакс- не знам зошто си ја крстив хаската така
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
75
Поени од реакции
0
Мила , Тандер , Каран , Пејџ и Перун се мачињата
Кики е кучето ...
јес тенкју ... бај бај :baeh:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..имав мелез од шарпланинец и вучјак...кучкава ненормално беше убава...лепота..и поради тоа што беше онака голема...со прекрасно крзно..ја крстивме Меца...ама по две и пол години ни ја украдоа:nesum:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Моето мало бебуле - Линда





И еве ја тука како ми папа млекце од рака..

Ама МНОООООГУ си ја сакам :pipi::back:
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
кога бев многу мала чував папагал нимфа ( тој што збори ) и се викаше Кичо. после тој чував уште 8 папагалчиња помали тие сите се викаа Мики и на крај последното што го чував беше женско и се викаше Кики. Чував и хрчак тој си го викав Грицко а сега чувам златна рипка и имам проблем не знам како да ја крстам. Ај ве молам помогнете ми дај те некои предлози за име? фала однапред
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
Abe nema da go teram domasna da pisuva,:pos:
dovolno mi e da e pokraj mene da mi gi bistri ocite so svojata ubavina..se zaljubiv gotovo:)Uste pa ako najdam nekoe skroz belo..leeee


хаските се поскапи кучиња и многу се ненаситни цело време сакаат да јадат и ако го оставиш само во двор се ќе ти изеде...од искуство ти кажувам. а белото куче што личи на хаска се вика бел самурај не спаѓа во таа раса. поздрав
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
До сега мачките ми се викале: Луси, Кети, Лео, Нео, Тринити, Паци, Жан,Клод,Ван,Дам(последниве 4 ги чував само 1 месец зашто куќата ми беше полна со мачки), и 2пак.

Кучињата ми се викаат: Бела и другото не знам како да го крстим. Сега планирам да земем маче и ќе го крстим Акхмед(инспириран од клипот Акхмед д дед терорист)
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Јас и сестра ми нашиот пајак си го крстивме D...прилично некреативно, али нема нешо посоодветно..Anyway...Еднаш избега и мајка ми го врати...:toe:
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Милена-мачка
Сивио-Мачоро
Ружа-Кучката
Глупчо-Хрчакот...
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Имав канаринче пред 3 години,Соколе.Умре од комплекси изгледа...:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom