Кајгана миленичиња

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.173
Поени од реакции
3.285
Ова е Каро има година и 3 месеци и е многу немирен. Исто ко мало дете.
Го земавме кога имаше неполн месец, и е мешавина од шарпланинец и караман.
Патем 4х ми кине ланци, каишки, изгриза мрежа.
Многу сака мачиња да закача, не ги повредува само се игра.

309162840_657793749254292_6315273627558803307_n.jpg
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.412
Поени од реакции
31.730
Една од последните слики, кога го носев на терапија, некој ден пред да ми умри.
Знам само дека седев на клупа целиот задуман и исплашен и го чекавме ветеринарот да отвори рано рано наутро.
Кучево со поглед знаеше да ме отчита како се чувствував внатрешно, за што говори и сликава.
Чао другар мој, толку од темава на форумов за мене.

312879604_408085234861848_4098341234818115079_n.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom