Кајгана миленичиња

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.029
Поени од реакции
15.551
Много убава мачка брат!!!
Ама намали сс ѕвезде гранда у позадину :icon_mrgr:
Nemam sreka brat vo taa palata jas da ziveam. Kako i da e, cuvaat mnogu macki vo kukava, koga i da pominam gledam nekoja razlicna na prozor i gi slikam, ama ovaa posebno mi se svigase za da ja stavam tuka.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
6.965
Поени од реакции
4.481
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Добро е додека само се качува, да не почне и да врши нужда на телевизорот. На соседот, нов телевизор му расипа, па не му важеше ни гаранцијата.
Нужда нема вршено надвор од песокот, фала богу
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
415
Поени од реакции
1.722
Нужда нема вршено надвор од песокот, фала богу
Ама кога ќе му дојде време за парење можно е и тоа да ви го прави (да врши нужда надвор од песок).
Инаку да, обожаваат од високо да набљудуваат. И мојата вака на телевизор се качуваше и над плакари.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Ама кога ќе му дојде време за парење можно е и тоа да ви го прави (да врши нужда надвор од песок).
Инаку да, обожаваат од високо да набљудуваат. И мојата вака на телевизор се качуваше и над плакари.
На сите плакари, прозорци, врати е качена веќе, и на клима уредот успеа да се качи, а и на ќумците (не одат директно во ѕид имаме 2 метра ќумци од каминот до излезот за оџак паралелни со таванот).
Tелевизорот беше на шкафче прво, се качуваше и опасно го заљуљуваше, па заради неа го закачивме на ѕид ама ништо не ја спречува. :D
А срцка ни е, сите си ја сакаме, ама не сакам да останам без телевизор. :D
Во план е да ја стерилизираме кога ќе ѝ дојде време за парење, или откако ќе роди еднаш, 6-7 месеци е, а можда и 8 месеци е, немаме појма затоа што најдена е фрлена во кеса покрај автопат. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom