Кајгана миленичиња

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.240
Поени од реакции
21.730
Едно прашање, имам куче пола година е и е пуштено во дворот и нонстоп им ги зима патиките на комшиите, како може да се одвикне од таа работа или единствено решение е да го врзиме?
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
835
Поени од реакции
4.077
Едно прашање, имам куче пола година е и е пуштено во дворот и нонстоп им ги зима патиките на комшиите, како може да се одвикне од таа работа или единствено решение е да го врзиме?
Потражи некое видео на youtube од Cesar Millan, тој е есперт за кучиња.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.768
Поени од реакции
22.866
Едно прашање, имам куче пола година е и е пуштено во дворот и нонстоп им ги зима патиките на комшиите, како може да се одвикне од таа работа или единствено решение е да го врзиме?
Да му обрните внимание. Играчки за да не си игра со патиките и шетање за да се умори и да не се замара со патиките.
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво, прашањр до вас сите. Колку често препорачувате бањање на куче/ колку често го бањате вашето куче?
Станува збор за куче чувано во двор во бокс, шетано скоро секок ден а пуштано во дворот еднаш до два пати во денот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom