(Кајгана избира) Најдобри серии на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
1. La Casa de Papel - иако почнува да го следи оној jumped the shark pattern, премногу лигавење и драми вообичаено нели за Шпанците, сепак другата ја немам гледано така да...
2. Lost - нефер спрема The Haunting of Hill House со една сезона досега да се натпреварува против култна серија ко Lost. Ми се допаднаа и двете и иако Lost имаше некои дискутабилни моменти и плотови, па и завршница - сепак беше феномен. Само ГоТ и ББ го повторија тој феномен на интернет кога се чекаа нови епизоди со милион теории.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
The Mentalist - Неможе Ла Каса де Папел со само една добра (3/5) од вкупно 2 сезони да биде подобра од Менталист.
Lost
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
La Casa de Papel. Најверојатно дека потазе ми е, Менталист знам дека порано ја гледав многу и ми се свиѓаше (само не ја догледав).
Не е фер вака што се паднаа, ама The Haunting of Hill House.

Иначе лошо е вака што има доста луѓе на пример што не ја глеале едната серија од било кој двобој, па гласаат одма за другата што ја гледале и нема да има реален резултат за некои серии.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.796
Поени од реакции
33.613

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
Prison Break феноменална серија , малко 5 сезона не га имаше тј квалитет како 1-4

Sherlock добра серија, ама мислу дека е преценета, гласам за њум дека гу немам гледано др вху
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Prison Break - единствена серија која ми е изгледана повеќе од 5 пати, серија заради која не сум спиел навечер и сум ја гледал епизода по епизода до 06:45ч сабајле, во 7ч сум се спремал за прва смена школо, кој копиљ еј. Спиење у никој случај.
На крајот ја заебаа, ама серијава ќе се памти.

Од вториот дуел немам гледано ниедна, ама ако веќе мора да се гласа, нека биде Sherlock, ради жанрот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom