Кајгана Радио - Лето 2014

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не бе, малце српско, македонско, после и странско ќе иде, може ќе изненадам, не знаете :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Бар да дадеше нешто да се напиеме, не иде вака.
Чекај сеа ќе си турам една ракија! :ROFLMAO: Ај дојди ќе пијме по една. :D

Рики срце, кажи кога завршуваш, тогаш да се уклучам. :noze:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Јас имам две цд од Мишо Ковач и касета од Џорлев и ансамбл.
Кога да ги пуштам?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сеа ќе почне мојата омилена, не ја пропуштајте, Београд :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
До 6 ќе пуштам... срце... :)
Ок, срце ја више не слушам, доволно беше. Освен ако не смениш, макар и слаткар да е,.

Пожелби може ли?
Еве „Спушти се доле“ пушти ми ја ;)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ок, срце ја више не слушам, доволно беше. Освен ако не смениш, макар и слаткар да е,.

Пожелби може ли?
Еве „Спушти се доле“ пушти ми ја ;)
Оваа беше последна од српските :)
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
само шабански шлајм т.е турбофолк не пуштај те и све ке е во ред :icon_lol:
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
^ Таквата музика е штетна за здравјето... така да поубо шо сум ги испуштил а ова го кажав за во иднина , за добро на сите слушатели (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom