Кајгана Радио - Лето 2014

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од STEALTH, 4 јули 2014.

 1. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  13.739
  Пошто гледам дека моментално нема никој, ќе пуштам малку нешто македонско.
  Ако сака некој во меѓувреме, нека каже. :D
   
  На RickyLFC9 и G@rfielD им се допаѓа ова.
 2. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.700
  Допаѓања:
  4.213
  Пуштај ако имаш вака кавер песни како оваа на Maрко Logout
   
  На shumecha.tableta му/ѝ се допаѓа ова.
 3. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  13.739
  Само што моментално некако ми се смешани песните, турли тава ми се направени. Бидејќи јас никогаш немам песни во папка, специјално за ова ги симнував и сеа сум така малку смешана. :X3:
   
 4. RickyLFC9

  RickyLFC9 Модератор?

  Член од:
  28 март 2012
  Мислења:
  16.813
  Допаѓања:
  33.927
  Ја имам добра колекција на Македонски, повеќето таму околу 2000та искочени, така малце ретро, ако се сложи шумеча можам да преземам со тие. Не верувам да биде некој разочаран, таман и ќе се присетите на многу заборавени песни :)
   
 5. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.640
  Допаѓања:
  13.739
  ^^ Да допее уште оваа песна, па ти препуштам. :) За нареден пат имам и јас направено видео со рефрени од постари македонски песни. :X3:
   
  На RickyLFC9 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.852
  @RickyLFC9 брао за музикава (y)

  Особено со дуле и коки ми го направи меракот.
   
  На RickyLFC9 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. G@rfielD

  G@rfielD Модератор

  Член од:
  10 февруари 2007
  Мислења:
  9.962
  Допаѓања:
  5.923
  Браво за Ристо Бомбата. (y)
   
  На RickyLFC9 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.347
  Допаѓања:
  8.883
  Неделно попладневно возење со DJ STEALTH телт телт елт елт лт лт т
   
 9. HristijanWR10

  HristijanWR10 Bryan Kearney

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  10.676
  Допаѓања:
  20.134
  ^
  Пингај пред да завршиш.
   
  На STEALTH му/ѝ се допаѓа ова.
 10. G@rfielD

  G@rfielD Модератор

  Член од:
  10 февруари 2007
  Мислења:
  9.962
  Допаѓања:
  5.923
  Пошо гледам нема никој, ќе попуштам саат време тансови. :)
   
 11. HristijanWR10

  HristijanWR10 Bryan Kearney

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  10.676
  Допаѓања:
  20.134
  :noze:
  Ах овај Стелт...
   
 12. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.347
  Допаѓања:
  8.883
  Aбре не сум прекинал јас, беше пуштен сет од 150 минути и најверојатно ме дисконектирало... А тоа auto-reconnect ми е исклучено
   
 13. HristijanWR10

  HristijanWR10 Bryan Kearney

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  10.676
  Допаѓања:
  20.134
  Уш колку имаш другар? :D
   
 14. G@rfielD

  G@rfielD Модератор

  Член од:
  10 февруари 2007
  Мислења:
  9.962
  Допаѓања:
  5.923
  Ајде се гасам за 1-2 минути, превземи.
   
  На HristijanWR10 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.852
  Некој што знае што треба да внесам кај DJ User/ID и Password, да не стои празно радиотото, оти стеалт го нема да ми објасни.

  и да ми даде сервер адреса и слично по пп.
   

Сподели преку: