Кајгана Радио - Лето 2014

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.017
Поени од реакции
10.333
Драган Б. Костиќ се пензионира, Тајзи стана пеач, Луки не е меѓу нас, завршија основците (јави се @Бомбастичен Дрогираш ), завршија средните училишта, завршија екстерни/интерни глупости, заврши и јунска сесија. Светско уште има, но меѓу утакмици може да се релаксира со добро музиче/женска/пијачка по ваш избор.

Епа дечки, време е за релаксација со радиото кое беше заборавено. Кој е послободен може да се пријави доколку има време/дискографија/Winamp/звучници... :icon_lol: Enjoy

Може да се слуша преку следниве линкови:

1) Директен линк за слушање преку Winamp или друг плеер;

2) Виџетот

3) Преку апликацијата TuneIn за iPod/iPad/iPhone или Android уреди...
Или едноставно преку нивниот сајт :)


Сите кајганџии кои сакаат да пуштаат музика можат да се пријават во темата:
Програма на Радио Кајгана 2014 (пријави)


Еве што треба да одговорите:

1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија

Распоредот можете да го погледнете на следниов линк

Сите кои веќе се пријавени ќе ги замолам да го потврдат својот термин за пуштање музика.

Едитирано од модератор: .Sky.
 
Последно уредено од модератор:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.244
Поени од реакции
7.442
Едно rookie прашање - како некој го хостира чудово и пушта музика? Музиката преку екстерен или како ја пуштате?

Ако бидам во можност може да преземам кормило некој ден, кога сум порастеретен. Мислам дека имам доволно музика да покријам една програма :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.017
Поени од реакции
10.333
Се што е потребно е Winamp и еден plugin за истиот :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.244
Поени од реакции
7.442
Се што е потребно е Winamp и еден plugin за истиот :)
Да го барам по нет или ќе ми откриеш за шо плагин се работи? :D

Инаку фала за остатокот од инфото.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.131
Поени од реакции
6.529
Тема за пријавување оваа ќе биде?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.017
Поени од реакции
10.333
Појма немам искрено, сега за сега да ја тргнеме прашината... До сега 2 ептен солидни обида за организација ни/ми пропаднаа со распоредот поради x причини, сега да се надевам на средување
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
17.852
Поени од реакции
36.425
Јас сум заинтересиран али првин сакам да видам како ќе ми иде еден ден, не се опфаќам за стално од прва да не речете после сум заебал.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.017
Поени од реакции
10.333
Јас сум заинтересиран али првин сакам да видам како ќе ми иде еден ден, не се опфаќам за стално од прва да не речете после сум заебал.
DJ NyanCat?

:D
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.758
Поени од реакции
5.434
Јас би сакал да почнеме со радиово , 2 пати правиме основа па пак ништо , а супер проект е ,сакам музика ,а нема нишо позаебано чуство да се праиш манга кој пушта музика ... ајде бе мајка му стара ... почињаме ли :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.017
Поени од реакции
10.333
Чекавме Д. Б. Костиќ да се пензионира :pos:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.017
Поени од реакции
10.333
Па ако ти стојат истите подесувања... тие се сеуште
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.131
Поени од реакции
6.529
Појма немам искрено, сега за сега да ја тргнеме прашината... До сега 2 ептен солидни обида за организација ни/ми пропаднаа со распоредот поради x причини, сега да се надевам на средување
Eпа ајде да почнеме малце по малце.. Сега за сега ние неколкумина што сме да почнеме, сами ќе се договараме кој кога може.

Само @Acid да го врати на почетна виџетот, попристапно да е за форумџииве. :)
 
На врв Bottom