Кајгана Радио - Лето 2014

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од STEALTH, 4 јули 2014.

 1. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.347
  Допаѓања:
  8.883
  Драган Б. Костиќ се пензионира, Тајзи стана пеач, Луки не е меѓу нас, завршија основците (јави се @Бомбастичен Дрогираш ), завршија средните училишта, завршија екстерни/интерни глупости, заврши и јунска сесија. Светско уште има, но меѓу утакмици може да се релаксира со добро музиче/женска/пијачка по ваш избор.

  Епа дечки, време е за релаксација со радиото кое беше заборавено. Кој е послободен може да се пријави доколку има време/дискографија/Winamp/звучници... :icon_lol: Enjoy

  Може да се слуша преку следниве линкови:

  1) Директен линк за слушање преку Winamp или друг плеер;

  2) Виџетот

  3) Преку апликацијата TuneIn за iPod/iPad/iPhone или Android уреди...
  Или едноставно преку нивниот сајт :)


   
  Последно уредено од модератор: 4 јули 2014
  На Xibalba, shumecha.tableta, G@rfielD и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Шкорпион

  Шкорпион Corvus oculum corvi non eruit?

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  7.139
  Допаѓања:
  7.297
  Едно rookie прашање - како некој го хостира чудово и пушта музика? Музиката преку екстерен или како ја пуштате?

  Ако бидам во можност може да преземам кормило некој ден, кога сум порастеретен. Мислам дека имам доволно музика да покријам една програма :)
   
 3. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.347
  Допаѓања:
  8.883
  Се што е потребно е Winamp и еден plugin за истиот :)
   
 4. Шкорпион

  Шкорпион Corvus oculum corvi non eruit?

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  7.139
  Допаѓања:
  7.297
  Да го барам по нет или ќе ми откриеш за шо плагин се работи? :D

  Инаку фала за остатокот од инфото.
   
 5. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.347
  Допаѓања:
  8.883
 6. G@rfielD

  G@rfielD Модератор

  Член од:
  10 февруари 2007
  Мислења:
  9.962
  Допаѓања:
  5.923
  Тема за пријавување оваа ќе биде?
   
 7. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.347
  Допаѓања:
  8.883
  Појма немам искрено, сега за сега да ја тргнеме прашината... До сега 2 ептен солидни обида за организација ни/ми пропаднаа со распоредот поради x причини, сега да се надевам на средување
   
  На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RickyLFC9

  RickyLFC9 Модератор?

  Член од:
  28 март 2012
  Мислења:
  16.813
  Допаѓања:
  33.927
  Јас сум заинтересиран али првин сакам да видам како ќе ми иде еден ден, не се опфаќам за стално од прва да не речете после сум заебал.
   
 9. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.347
  Допаѓања:
  8.883
  DJ NyanCat?

  :D
   
 10. RickyLFC9

  RickyLFC9 Модератор?

  Член од:
  28 март 2012
  Мислења:
  16.813
  Допаѓања:
  33.927
  Ми предлагаш име? Пошто имав неколку опции, Диџеј Разваља, Диџеј Растур Саундсистем, Диџеј Бобан Рајович...
   
  На Шкорпион и STEALTH им се допаѓа ова.
 11. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.957
  Допаѓања:
  4.146
  Јас би сакал да почнеме со радиово , 2 пати правиме основа па пак ништо , а супер проект е ,сакам музика ,а нема нишо позаебано чуство да се праиш манга кој пушта музика ... ајде бе мајка му стара ... почињаме ли :D
   
 12. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.347
  Допаѓања:
  8.883
  Чекавме Д. Б. Костиќ да се пензионира :pos:
   
  На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
 13. HristijanWR10

  HristijanWR10 Bryan Kearney

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  10.676
  Допаѓања:
  20.134
  @STEALTH ќе теба пак местење нешто преку teamviewer?
   
 14. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.347
  Допаѓања:
  8.883
  Па ако ти стојат истите подесувања... тие се сеуште
   
 15. G@rfielD

  G@rfielD Модератор

  Член од:
  10 февруари 2007
  Мислења:
  9.962
  Допаѓања:
  5.923
  Eпа ајде да почнеме малце по малце.. Сега за сега ние неколкумина што сме да почнеме, сами ќе се договараме кој кога може.

  Само @Acid да го врати на почетна виџетот, попристапно да е за форумџииве. :)
   
  На Шкорпион му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: