Каролина Гочева

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
дали вреди за неа да се отвара тема?:tapp:
не можам да ја поднесам и одвратна ми е!!
Џабе има глас , ко не допира некако до нас..премногу прчла и се мисли кој знае што... леле не можам да ја поднесааааам!!!
за да бидеш сакан како пејач не треба само да имаш глас....
треба и многу поважни работи како љубов кон публиката....(најважно) а таа тоа го нема....едноставност ама да биде квалитетно...
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
дали вреди за неа да се отвара тема?:tapp:
не можам да ја поднесам и одвратна ми е!!
Џабе има глас , ко не допира некако до нас..премногу прчла и се мисли кој знае што... леле не можам да ја поднесааааам!!!
за да бидеш сакан како пејач не треба само да имаш глас....
треба и многу поважни работи како љубов кон публиката....(најважно) а таа тоа го нема....едноставност ама да биде квалитетно...
Се согласувам со тебе.За една просечна пејачка од нашата естрада не заслужува да се отвори тема
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Eпа додека сите ја напаѓате,јас ќе ја одбранам.
1.Ко прво, мислам дека е добра пејачка. Можда нема глас со голем распон, ниту пак некоја голема сила на истиот,но сигурно е дека има контрола врз нејзиниот глас, и знае добро да ги испее песните на концерт што и се од албумот.
2.Тело има,тоа сигурно
3.За фаца...мене ми се свиѓа,а вие шо сакате викате.
4.Карактер....


/ме пребарува во кој подфорум се наоѓа....

Музика?..... Дали вие слушате нечија музика по карактер? Дали нема да ги слушам новиве песни на мадона дека сега она е баба(ете и за лик)... Дали ако Рајана и го земеше дечкото на Бијонсе(ор самтинг) вие ќе ја замразевте Амбрела(ова важи за тие шо ја сакаат песната :) )...

Е сега кога навлегов у карактер...да прашам колку вие го знаете карактерот на Каролина освен интервјуата што укажуваат на едно големо ништо? Да,рекла дека тоше е најдобар машки вокал, а ете едногласно сите викаат дека Тоше е најдобриот вокал,а не машки. Ама затоа пак можда и рекла?... Како можете вие некој моќен длабок силен машки глас да споредувате со високите ноти што ќе ги испее женска? Мислам нормално е машкиот и женскиот глас да се разликуваат и да пеат други скали :smir:

Е сега концерти, си се облекуе пристојно, пее колку шо може да пее..... ќе каже 3-4 збора и толку. Ете, не го слушате нејзиниот глас многу надвор од песните, и едноставно не може толку лесно да се поврзе со публиката... и на крај следуе "ко Тоше".... треба сериозно да размислите да правите било каква споредба со Тоше(тој беше ангелот на Македонија, и тоа ќе остане уште долго време)...
Според мене она севкупно е една од најдобрите женски вокали у Македонија(а и онака едвај 3 дали имаме) и извини ме штаки, ама кажи ми ти ако Каролинчево е просечна пејачка, кои се сите тие надпросечни Македонски пеачки за кои ќе вреди да се отвори тема...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Hubava e. Za neja glasuvah na Eurovision i pesenta ne beshe losha. Dneska ke bide na gosti na edno predavane vo Bulgaria - Eurobgvision. Za glas - ne moga da kaja ne razbiram ama inache e mnogo krasiva devojka.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Е сега кога навлегов у карактер...да прашам колку вие го знаете карактерот на Каролина освен интервјуата што укажуваат на едно големо ништо? Да,рекла дека тоше е најдобар машки вокал, а ете едногласно сите викаат дека Тоше е најдобриот вокал,а не машки. Ама затоа пак можда и рекла?... Како можете вие некој моќен длабок силен машки глас да споредувате со високите ноти што ќе ги испее женска? Мислам нормално е машкиот и женскиот глас да се разликуваат и да пеат други скали :smir:



за ова со гласот.....не и беше тоа финтата шо велиш ти со нотите... "тоше е најдобар машки вокал" во превод и значеше ( демек тој најдобар машки, а јас најдобар женски) :pos2: .
тешко неа :tapp:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Е сега кога навлегов у карактер...да прашам колку вие го знаете карактерот на Каролина освен интервјуата што укажуваат на едно големо ништо? Да,рекла дека тоше е најдобар машки вокал, а ете едногласно сите викаат дека Тоше е најдобриот вокал,а не машки. Ама затоа пак можда и рекла?... Како можете вие некој моќен длабок силен машки глас да споредувате со високите ноти што ќе ги испее женска? Мислам нормално е машкиот и женскиот глас да се разликуваат и да пеат други скали :smir:



за ова со гласот.....не и беше тоа финтата шо велиш ти со нотите... "тоше е најдобар машки вокал" во превод и значеше ( демек тој најдобар машки, а јас најдобар женски) :pos2: .
тешко неа :tapp:
А од кај знаеш ти што мислела она?....

Инаку, без разлика дали навистина сакала да го каже тоа, јас би се согласил со неа, со оглед на тоа што ја гледам како втора најдобра пеачка(у Македонија...најнормално :)) :smir:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
за најдобра пејачка беше прогласена елена ристеска и да ти кажам право 100 пати е подобра од каролина..... ги прогласија тоше за најдобар пејач, а елена за пејачка....а каролина ке пукнеше од љубомора :pos2:
ам умрела џупката со ја фалела и сама ке си се фали дека е најдобра..:tapp: ...човек што се фали за себе, рачунај дека 1% не е точно од тоа со го кажал...
ватевер како и да е не ќе се караме јас и ти за каролина..... и е гајле неа :helou: не вреди :baeh:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Ах.... да, еве линк за нешто што прочитав околу Каролина. Нека и е честито од мене :smir:
за најдобра пејачка беше прогласена елена ристеска и да ти кажам право 100 пати е подобра од каролина..... ги прогласија тоше за најдобар пејач, а елена за пејачка....а каролина ке пукнеше од љубомора :pos2:
ам умрела џупката со ја фалела и сама ке си се фали дека е најдобра..:tapp: ...човек што се фали за себе, рачунај дека 1% не е точно од тоа со го кажал...
ватевер како и да е не ќе се караме јас и ти за каролина..... и е гајле неа :helou: не вреди :baeh:
За у Македонија не знам,ама за у Србија ете ти у мојов претходен пост линк, каде што Каролина е прогласена за најдобра екс-ју пеачка, најдобра според жири, и второ место за песна(дели награда со Елена).
За Македонска најдобра пеачка немам видено ниту прочитано нешто, ете најди ми линк за тоа нешто. А, за Елена која ми е малку антипатична не коментирам дека секој си има фаворит и не мислам да пишувам или кажувам било што лошо околу неа. :smir:
Инаку повторно, фалењето на Каролина е мноооогу индиректно така што ко прво може и да не е фалење, а ко второ ако е фалење мислам дека едно 98% од вас ако Тоше не беше мртов и немаше да го приметите.
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
0
MENE ISKRENO KAROLINA NE MI SE SVIGJALA OD NIKOGAS, A POSEBNO OD KOGA GO DADE INTERVJUTO Z ATOSE PO NESREKATA.
IMA DOBAR GLAS I NEKOLKU UBAVI PESNI KAKO "ZNAES KOLKU VREDAM" I "POVTORNO VLJUBENA" ALI SEPAK KAKO "CEL PAKET" NE MI SE DOPAGJA
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Najuba pesna od Karolina mi e "Samo uste eden den".Ina4e iskreno Karolina ima glas i ima nekoi dobri pesni ama nema dobar karakter e katastrofa e kako li4nost i vo pravo ste ne ja sakame nie Bitol4ani
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Mene posledniot album Vo Zaborav skoro site pesni mi se zakon. Vadi mnogu dobri pesni ima super glas i za muzika mnogu mi se svigja.
Za antipaticna, antipaticna mi e, mislam deka premnogu si ja diga cenata i treba malku za da se spusti na zemja. Ali bar pesnite i vredat. Deneska imame mnogu peaci koi sto se digaat na 15to nebo a nemaat glas ni za nula.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Vo odnos na izgledot ne mi e nesto posebno.Telo ima ,a faca ne,a plus mi e nekako bezlicna ,bezbojna,nevpecatliva...Za odnosot so publikata,moram da se slozam deka i nedostiga toplina,iskrenost,spontanost,premnogu e vozdrzana,stegnata nekako.Koga ja slusam na intervju pak isto:vozdrzanost,distanciranost,mislam na voditelite im e strav da se poseguvaat so nea,ladna e vkocaneta i seto ova nadopolneto so pristojna doza na arogancija i prepotentnost.Vo odnos na vokalot nemam zabeleska,solidno pee,ama pesnite ne mi se nesto posebno,so islkucok na nekolku;Bez ogled na se ,Vo zaborav,Slatka gorcina itn,a ubedlivo najlosi i se onie so koi ne pretstavi na Evrovizija.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Е јас ја сакам. :)
На почетокот особено ми се допаѓаше, првиот и вториот албум на времето ми беа опсесија, буквално. И многу убаво си имам поминато на нејзин концерт. Стварно многу убаво.
Скоро сите песни и` ги сакам, и последниов албум, Во заборав ми е прекрасен. Со два исклучока. :icon_lol:
Иначе, нејзини песни што најмногу ги сакам, меѓу другите...

Немир
Сакај ме
И ќе биде се` во ред
Конечно
Без оглед на се`
Далечна желба
Љубовта е моја религија
Јас имам песна
Ружа Ружица
Знаеш колку вредам
Се` е можно
Тој
Srescemo se opet
Ајде да летаме
Од небо до дно
Штом сакаш
За нас
Први март
Умирам без тебе
Уште само еден ден
Kad mi nebo bude dom

Srescemo se opet и Без оглед на се` ми се... :girlinluv: :girlinluv: :girlinluv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom