Каролина Гочева

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Затоа што еднаш, ЕДНАШ нема речено дека е од Битола..Никогаш не кажала од каде потекнува, никогаш не направила концерт.
А да, напрај еднаш, и картата беше проклети 300 денари.
Во мој град бе, да им наплаќам 300 денари!? Дај молим те..

Од кога ја изгради кариерата, еднаш ја нема посетено Битола, и кога тогаш еднаш ќе ја посети, оди арогантно, се понаша како да е најголемата ѕвезда, а всушност никој ја нејќи.

Ај остај ја Битола настрана, ете не ни мора да иди..
Не памтиш дека одеше со синот на Аркан само за да се пробие и да заплива во српските музички води??! То шо е? И сите знат дека зарди то одеше!
 
Член од
5 октомври 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Ej porano gu sakase ama sk posle inervkuto za TOSE mrazam gu epten,ej kako ic da ne gu zal, pa mos i korist ima od toa nema konkurencija ovca nedna,, ,, ,, ,,, ,,, Site za TOSE... . . ... .. .
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
да ви кажам право прва лига си е каролинчето наша...барем наша си е :) а има некои нови добри песни...Во заборав,Ова срце знае,Слатка горчина...закон е...
 
K

**KukLi4ka**

Гостин
Ubavo izgleda,ubavo se oblekuva,ubavi pesnicki pravi!"Umiram bez tebe"e mojata najomilena,inace i gi sakam i "Se lazam sebe"i "Stom sakas":)
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Ne ja sakam, bidejki e arogantna, nema nikakva harizma, ladna e so publika, LIGAVA e, materijalist e, vokalot ne i e los, ama ne e nisto posebno, a se zanesuva kako demek kojznae sto e.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Pearl se izjasni najdobro,a da kazam ete od mene nikako ne me dopre ni so pesna ni so pojava,ne ponudi nisto od srce na publikata,nema harizma nema ubavina,nema kvaliteti,a dosega ne sum sretnala nekoj sto i e fan ili pak ja saka,niti kako peacka uste pomalku kako licnost..a za toa kolku e neomilena vo Bitola da ne pravime muabet.Bitolcani nemozat da ja smislat.. A posle izjavata za Tose,deka si zamina najdobriot MASKI vokal,dokaza uste ednas deka e tolku subjektivna i mizerna kako covek,sto duri i vo toj koben moment za Makedonija taa drsko ja potencira nejzinata uloga kako najdobar (za sebesi) zenski vokal:e pa Karolino na zalost ne si!!!Ne te biduva,treba da se poseduvaat i drugi kvaliteti a ne samo da se grabne mikrofonot i da se pee...
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Pearl se izjasni najdobro,a da kazam ete od mene nikako ne me dopre ni so pesna ni so pojava,ne ponudi nisto od srce na publikata,nema harizma nema ubavina,nema kvaliteti,a dosega ne sum sretnala nekoj sto i e fan ili pak ja saka,niti kako peacka uste pomalku kako licnost..a za toa kolku e neomilena vo Bitola da ne pravime muabet.Bitolcani nemozat da ja smislat.. A posle izjavata za Tose,deka si zamina najdobriot MASKI vokal,dokaza uste ednas deka e tolku subjektivna i mizerna kako covek,sto duri i vo toj koben moment za Makedonija taa drsko ja potencira nejzinata uloga kako najdobar (za sebesi) zenski vokal:e pa Karolino na zalost ne si!!!Ne te biduva,treba da se poseduvaat i drugi kvaliteti a ne samo da se grabne mikrofonot i da se pee...

Oh neznam so da recam,ama moram da se soglasam so Annabell i Pearl,Karolina e ednostavno takva.Tocno e deka nikogas ne rekla deka e od Bitola,i navistina se odnesuva kako da e Skopjanka ili od nekoj drug grad od drzavata.Posebno ja zamraziv koga drugar mi trebase da pee na festivalot Si-Do a taa nedojde da go vodi mislam bese 1997 ili 1996.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Има еден битен момент од животот на славните личности кој се вика комуникација со публиката. Каролина никогаш не го поседувала тој квалитет. Едноставно не ми е убедлива кога вели дека и благодари на публиката кога никаков контакт не воспоставува со неа. Налет тоа одржува концерти на кои си пее, едвај нешто најавува или кажува, некако саможиво и ради реда како да ги одржува. Дека убаво изгледа, убаво изгледа ама џабе и е, колку пати сме кажале дека внатрешната убавина е таа која се брои.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.457
На Каролинка уште од мала и удри славата во глава.

Бај д веј се сложувам со Агим Красниќи.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Немам некој омилени песни али Каролинчето си е топ!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom