Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Конференција = комбиниран пренос ? :kesa:
Сигурно тоа е..

Мене ми се допаѓа тоа..и баш добро ќе биде да успеат да го инсталират пред последното коло :)

Браво за канал 5..најдоброто нешто што се има случено досега, барем во пренесувањето на странски натпревари е тоа што Канал 5 ги откупи правата за ЛШ и ЛЕ..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
„главна утакмица“ + влезови секаде каде има шанси и голови
Така и мислев. Ако стварно тоа го направите, дефинитивно ќе бидете број 1 во Македонија. И сега сте, меѓутоа со тоа верувам дека уште повеќе ќе ги задоволите гледачите. :smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Алоооо имам преживеано виетнамска кујна and i live to tell the tale така да не ме плашиш :smir:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
ќе има ли пренос Рома-Базел??? ако знае некој??
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
Во вторник на Канал 5, Марсеј - Реал, на 5+ ваљда Јувентус - Баерн.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
На Јуве Баерн стадионот ке биде полу празен, шо да го пренесуваат.
Зошто полу празен кога е одлучувачки натпревар за Јувентус?
Како и да е, јас си го кажав мислењето.
Како мала споредба...
За Јувентус и Манчестер нема што да зборуваме и споредуваме. Се работи за најтрофејните екипи во своите првенства ии со голема традиција во Европа.
А Баерн е клуб со традиција, со многу повеќе фанови од Волфзбурд, кој е една просечна екипа која мислам има само 1 трофеј во Германија, оној од минатата сезона.
Секој знае што значи Баерн а што Волфзбург за германскиот како и за европскиот фудбал.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
На Јуве Баерн стадионот ке биде полу празен, шо да го пренесуваат.
Од каде ваква информација бе батка?
Манчестер Јунајтед е веќе пласиран во 1/8 финале, и најверојатно ке игра со трет состав, како и со Бешикташ минатото коло, утакмицата ќе биди жива досада, Јувентус и Баерн ќе се испоколат за пласман во 1/8 финале, меѓусебно решаваат кој ќе оди понатака.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ови е не се нормални :tapp: Нај добрата и најинтересната утакмица не ја пренесуват ставиле таму Волфсбург, Цирих кои 100% сум сигурен дека немаат фанови во Македонија :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom