Калитеа

Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Ne se istite smestuvanja sto ti gi zborev, toa nie kaj sto bevme smesteni bese na 50 metra od setalisteto ne na samoto setaliste.
Cim ti e za da se odmoris nemas promasaj slobodno idi ne se misli.
ne se verojatno seriozni 330 evra za dvajca vo spicot. pa nie go plativem 450 evra apartman za 4ca be
 
M

macgowan

Гостин
На времето, Калитеа беше Ресен со море и незгодна угорница :). И беше ефтино.
Сега гледам запукале со цените машала...

Затоа Халкидики и Пиериа ги заобиколувам ко Грујо тв дуелите.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
@Stefan-kobe da ne cuvas be web strani od tie vilite sto ni bea u komsii ednata mislam deka bese olimpia (taa so bazenot vo dvor) a drugata kaj sto se grebevme wifi kako bese.

Ako gi cuva uste probaj kontaktiraj gi moze ke najdes poeftina ponuda od toa.

Zasto realno tebe ti iskaca 13 evra od den koga e kraj na sezona, a nie koga e najskapo plakavme 16,5 evra mn e mala razlikava.

Vidi be i na krf vo ipsos imas ponudi preku jupiter 7 dena za senite sto gi pisa. Moze plazite ne se kako na kalitea ama sigurno ke imas poveke zabava.
Не ги чувам, за жал... Иначе чоеков вика дека сака да се одмори, па 90 евра не е нешто прескапо иако ако споредуваме со нашето лани тогаш му доаѓа скапичко. Сепак приступачна цена е и ако решил да се одмори тогаш го избрал правото место.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Еее да заборавив да ти спомнам дека е многу плитко,треба да идеш многу за до длабоко тоа е заебана ствар...
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Дечки да прашам, планирам деновиве да уплатам за Калитеа, е сега прашање ми е за плажите, дали МОРА да се земе лежалка на секоја плажа или може и со пешкир да се постелиш :D И дали има бусчиња до Ханиоти, чисто онака на една вечер да одиш да се издуваш?
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Дечки да прашам, планирам деновиве да уплатам за Калитеа, е сега прашање ми е за плажите, дали МОРА да се земе лежалка на секоја плажа или може и со пешкир да се постелиш :D
Има доволно простор од плажата за тие што се со сопствени чадори, лежалки и пешкири. Евентуално да е премногу гужва па да биде густо, ама не верувам
 
C

cige

Гостин
Дечки да прашам, планирам деновиве да уплатам за Калитеа, е сега прашање ми е за плажите, дали МОРА да се земе лежалка на секоја плажа или може и со пешкир да се постелиш :D И дали има бусчиња до Ханиоти, чисто онака на една вечер да одиш да се издуваш?
Ако сте со кола одете во некое соседно селце до Калитеа затоа што таму смештајот ќе ве чини 10 евра, а во Калитеа 15-20 евра од ноќ за лице. Па на плажа ќе си одите со кола и навечер за испаѓање
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Се вратив пред 5 дена и си поминав супер, и дефинитивно ја препорачувам. Ние бевме со сопствен превоз, и сместување најдовме по 10 евра по човек и тоа дури вo 14h се сместивме а стигнавме во 9 негде но сегде беше полно. Бевме сместени на 5-10 мин до центарот и на 15мин до плажата, супер место тивко нема бучава од центарот а ни многу далеку. Најчесто идевме на плажата кај хотелот Аммом Зеус(мислам така се викаше) лежалки беа 5 евра за 2ца, ама ако сакате лежалки мора да одите околу 9 саат, после се е полно. Може со сопствени лежалки ама или на сонце или од сенка. На плажа има и млади ама и многу фамилии со мали деца. Водата е многу бистра, и најубава плажа е дефинитивно во близина. Бевме до Афитос и Полихрони, ама за разлика од Калитеа се повеќе со фамилии. Дискотеките се на 5 мин со кола, Pearl работи само за викенд влез е 10 евра и со тоа имаш гратис пијачка, а ако имаш резервација бесплатен влез и сам си плаќаш пијачка, ама вреди за парите дискотеката е предобра. Преку недела идевме во Aqua bar, на 2 мин од Pearl, мало местенце, добра атмосфера, журкички, ама пуштаат многу грчко, и има многу Грци таму. 5евра влез и си доплаќаш за пијачка 2е за пиво, 4е за мартини итн. Еднаш не ни наплатија влез па си плаќаш цела пијачка. По шеталиштето имаш добри кафулиња, и сите келнери/ки се многу фини. Гиро беше по 2,80. Лидл на 5 мин возење и стварно супер да си изнакупиш се. Вода се исплати да купуваш пакет така ти е 1,50 најмногу а шише од 1,5Л околу 80центи негде 1е. Не ми се свиѓаше само што немаше на плажа журки и дека нема историски места за посета, инаку се е супер.:)
 
C

cige

Гостин
Се вратив пред 5 дена и си поминав супер, и дефинитивно ја препорачувам. Ние бевме со сопствен превоз, и сместување најдовме по 10 евра по човек и тоа дури вo 14h се сместивме а стигнавме во 9 негде но сегде беше полно. Бевме сместени на 5-10 мин до центарот и на 15мин до плажата, супер место тивко нема бучава од центарот а ни многу далеку. Најчесто идевме на плажата кај хотелот Аммом Зеус(мислам така се викаше) лежалки беа 5 евра за 2ца, ама ако сакате лежалки мора да одите околу 9 саат, после се е полно. Може со сопствени лежалки ама или на сонце или од сенка. На плажа има и млади ама и многу фамилии со мали деца. Водата е многу бистра, и најубава плажа е дефинитивно во близина. Бевме до Афитос и Полихрони, ама за разлика од Калитеа се повеќе со фамилии. Дискотеките се на 5 мин со кола, Pearl работи само за викенд влез е 10 евра и со тоа имаш гратис пијачка, а ако имаш резервација бесплатен влез и сам си плаќаш пијачка, ама вреди за парите дискотеката е предобра. Преку недела идевме во Aqua bar, на 2 мин од Pearl, мало местенце, добра атмосфера, журкички, ама пуштаат многу грчко, и има многу Грци таму. 5евра влез и си доплаќаш за пијачка 2е за пиво, 4е за мартини итн. Еднаш не ни наплатија влез па си плаќаш цела пијачка. По шеталиштето имаш добри кафулиња, и сите келнери/ки се многу фини. Гиро беше по 2,80. Лидл на 5 мин возење и стварно супер да си изнакупиш се. Вода се исплати да купуваш пакет така ти е 1,50 најмногу а шише од 1,5Л околу 80центи негде 1е. Не ми се свиѓаше само што немаше на плажа журки и дека нема историски места за посета, инаку се е супер.:)
незнам дали во Лидл виде колку е фтин сладоледот. Една кутија со 16 сладоледи за 2 евра.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
незнам дали во Лидл виде колку е фтин сладоледот. Една кутија со 16 сладоледи за 2 евра.
Е тоа не го приметив, за жал. Купував сладолед за 2,40 негде BOSS, ко бест кај нас, од нестле и стварно беше супер. Во Лидл, пивото беше евтино, ама она во пакетчиња што е. И сникерсот за 3 и нешто 7 имаше.:)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
@wiksa @Stefan-kobe Пошо гледам дека вие лани сте биле. Ја до се аникад не сум бил накај грција. Па да прашам дали на граница треба да се пријават работи ко: професионален апарат, таблет или некој други работи што ќе ги носам од тука?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Уф добро прашање, ние лани само телефони имавме со нас и нив не ги пријавивме мислам кој би пријавил телефон, иначе она што прашуваш веројатно ти е за да не те царинат ама на граница обично тоа не го проверуваат. Прво грците неможе да те царинат зашто ти уствари изнесуваш нешто од нивната држава (дури и имаш право да бараш повраток на данок кога би купил некој производи од кај нив), а мкд граница не верувам да ти прави проблем. Обично на аеродроми имаат така малку засилена контрола за проверка зашто ретко кој иде у грција да си купи апарат или нешто слично. Ама сепак не те кошта ништо секако на граница ќе поминеш бар 10 мин ( не верувам да заглавиш како јас и стефан лани 5-6 саати) така што ќе може да го прашаш првиот цариник што ќе го сретнеш.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Ај уште едно прашање.
Пошо агенцииве држат исти вили сите и све се резервирани. Е сеа план ни е да идеме до таму и да си бараме смештај сами. Какви се шансите да се најде смештај?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom