Калитеа

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.839
Поени од реакции
35.605
Ако имате некој контакт од некој што издаваат апартмани (али ми треба само за 3-5 дена зависи колку ќе ми дадат одмор од работа) пратете ми во пп, би одел со свое возило и ќе бидеме 4ца или евентуално 5мина, а период крај на август или почеток септември.
 
C

cige

Гостин
Ако имате некој контакт од некој што издаваат апартмани (али ми треба само за 3-5 дена зависи колку ќе ми дадат одмор од работа) пратете ми во пп, би одел со свое возило и ќе бидеме 4ца или евентуално 5мина, а период крај на август или почеток септември.
Ако одиш со сопствено возило шо бараш во Калитеа во најскапото, оди во некое помало гратче(Неа Фокеа, Афитос, Криопиги), за на плажа или за навечер за шетање ќе одиш со кола 5-10 км. Од кревет шо ќе плаќаш 15 евра во Калитеа можеш со 10 евра да си поминеш во понепопуларниве.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Како се движат цени на јадење пиенје во маркетите?
 
Член од
6 ноември 2013
Мислења
215
Поени од реакции
50
Мислење за Vila Mythos во Kalithea
Сум бил во 2014 не е лошо бев во студио за двајца имаш сопствено вц имаш свпј балкон имаш мини кујна блиску е до шеталиштето и плажите.Бев преку Та сафари
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.746
Поени од реакции
2.223
Сум бил во 2014 не е лошо бев во студио за двајца имаш сопствено вц имаш свпј балкон имаш мини кујна блиску е до шеталиштето и плажите.Бев преку Та сафари
Фала ти PSYDER, и јас ќе одам преку Сафари изгледа. Топ штом е комотно за 2ца :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.525
Поени од реакции
6.178
Мислење за Vila Mythos во Kalithea
Јас бев лани таму. Ти пиша Псајдер со што располагаат собите.
Мене не ми се погоди душекот, жиците буквално ми влегуваа во телото.
И во секоја од собите нема клима, а без клима не се дише. Во мојата соба имаше ама не работеше. За среќа ја поправија по 2-3 дена. Инаку се доплаќаше лани на лице место, 5 евра од ден.
Интернетот е достапен до 1 часот по полноќ, точно во 1 таа бабата (домаќинката) го гасеше рутерот. :D
Друга забелешка, постелнините не ни ги сменија цела недела.

Моја препорака ти е таму да си бараш сместување. Има доста апартмани на шеталиштето по 25-30 евра, ако те бива за ценкање ќе најдеш и за 20. :D
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.746
Поени од реакции
2.223
Јас бев лани таму. Ти пиша Псајдер со што располагаат собите.
Мене не ми се погоди душекот, жиците буквално ми влегуваа во телото.
И во секоја од собите нема клима, а без клима не се дише. Во мојата соба имаше ама не работеше. За среќа ја поправија по 2-3 дена. Инаку се доплаќаше лани на лице место, 5 евра од ден.
Интернетот е достапен до 1 часот по полноќ, точно во 1 таа бабата (домаќинката) го гасеше рутерот. :D
Друга забелешка, постелнините не ни ги сменија цела недела.

Моја препорака ти е таму да си бараш сместување. Има доста апартмани на шеталиштето по 25-30 евра, ако те бива за ценкање ќе најдеш и за 20. :D
Фала на инфото. Ќе одам во топ сезона од 25ти јули, така да ако идам и не најдам што ќе правам, плус со девојка ми ќе идам така да...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.525
Поени од реакции
6.178
Фала на инфото. Ќе одам во топ сезона од 25ти јули, така да ако идам и не најдам што ќе правам, плус со девојка ми ќе идам така да...
Незнам брат, јас бев 15 август и слободни апартмани имаше колку ти душа сака. За тој период кога ќе одиш ти не сум бил. Годинава планирам да одам пак тој период во Пефкохори, таму ќе барам смештај.

Крај краева ако не најдеш апартман имаш рејз до Ханиоти за 5 евра(мислам толку беше), ќе си пробаш среќата таму. :D
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
lesno moze da se najde smestaj vo kalitea za 4 5 dena , ili ne davat za malku denovi
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.746
Поени од реакции
2.223
lesno moze da se najde smestaj vo kalitea za 4 5 dena , ili ne davat za malku denovi
Во висока сезона ќе се помачеш да најдеш баш така лесно, посебно викенд. Би требало да има, ама ќе се помачеш 2 саата можда и повеќе.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.789
Поени од реакции
13.201
Бил некој во Калитеа после 15 септември? Сакам да се пуштам до Халкидики на една недела па ме интересира кое место е најНЕмртво тој период. Не барам журки глупости, туку да има кај да јадеш две три гира и навечер да испиеш едно пиво во кафич кај што нема да бидеш само ти со келнерите.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Има негде да се лета со падобран по плаживе? Се убив од барање нигде нема ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom