Калитеа

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.465
Поени од реакции
1.110
Има ли некој што бил во Калитеа сезонава, возможно лие да се оди приватно и да се најде примерен смештај со примерна цена, и од прилика колку е од вечер..
Не мора да е иден сезонава туку да знае за цени и препорачлива ли е? Фала
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
871
Поени од реакции
257
Има ли некој што бил во Калитеа сезонава, возможно лие да се оди приватно и да се најде примерен смештај со примерна цена, и од прилика колку е од вечер..
Не мора да е иден сезонава туку да знае за цени и препорачлива ли е? Фала
Ја плаќав 20е вечер од човек,апартманот топ, на сосптвена режија гарант ке најдеш и поефтино пошо не беше нешто калитеа преполна до пред 3-4 дена
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.465
Поени од реакции
1.110
Ја плаќав 20е вечер од човек,апартманот топ, на сосптвена режија гарант ке најдеш и поефтино пошо не беше нешто калитеа преполна до пред 3-4 дена
Фала на инфо, во секој случај, ваљда ќе се пронајде нешто примамливо..
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Минатата година јас и сопругот со малото бевме у Посејдон, вилата беше преубава ние бевме на 3 кат собите се со клима не беше жешко додека плажата беше преубава и лежалки вклучени у цена. дефинитивно оваа година ке отидеме повторно лани бевме преку Јк Травел мислам тие ја продаваат и оваа година а од пријателка слушнав дека имало и некое попусти

Dali ima parking vo vilata?!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.188
Поени од реакции
190.141
Местово е океј како за викенд или па ако си со деца па блиску да е, за подолг одмор некако не ми е, барем по мој вкус. Грција има каде каде пофенси места за иста цена каде што барем ќе одморите од Македонци.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.068
Поени од реакции
38.028
Не вреди патот до таму, а на +50км повеќе возење до вториот крак има поубави места и помирен одмор. Во таа едната дискотека е собрана цела сељачана.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Sakam da prasam dali moze da se najde vo Kalitea soba za dvajca ako otides na divo i na lice mesto baras, pozz
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.371
Поени од реакции
10.101
Sakam da prasam dali moze da se najde vo Kalitea soba za dvajca ako otides na divo i na lice mesto baras, pozz
лани во почеток на септември бев со агенција ... еден ден не беше баш добро, ладен ветер и прошетав по цела плажа... бев до оној објект со сина фасада на брегот, вила Посејдон... јас за тој објект прашував уште од јуни, ама ми кажуваа дека мали студија има само најгоре под плоча... е сега кога шетав таму, видов едни што тукушто се симнуваа на плажа и ги осетив дека се наши, па и ги распрашав... луѓето ми рекоа дека само што дошле, без ангажман и нашле студио за двајца во Посејдон, и тоа на 1 спрат, а не најгоре...
а за на брдото имаше колку сакаш студија и апартмани....
Како е во Јули не знам, ама сега бев во Афитос, од 21 до 30.06, , на 30 што дојде групата сите беа Ласт Минуте, со 30% поефтино од нас што бевме во Јуни... демек Јуни бил шпиц поради докторите кој користат лански одмори :cool:. ама и во Јуни човек што беше во своја режија ,плаќаше во истиот термин во сличен објект, може и поубав, до нас 35 евра дневно а нам ни испаѓаше по 50 евра ( со превоз), но и да го одбиеш превозот, пак ќе ти дојде по 42 евра на ноќ а си ангажирал од април...
значи ако си со кола боље без агенции, е сега може букинг, мислам дека на букинг доволно е да му резервираш со плаќање 2 -3 ноќи, па кога ќе дојдеш ако најдеш подобро може и да се пребациш....
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.125
Поени од реакции
17.938

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.125
Поени од реакции
17.938
Фуцк ин браин

:oeoeoe:
некогаш Северна!!!
(ако треба, за одморче, не е проблем)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.068
Поени од реакции
38.028
Он и газот ќе си го даде.
Вакви ликови највеќе мразам, исти е и оној другиот со БГ пасош и група на фејсбук што има Одмор во Грција, а овде патриот. <3


Една другарка на жена ми и викаше минатото лето дека нејзиниот маж не сака во Грција на одмор и таа сама ќе оди, не нема шанси тој.

После си расправаат која каде била и оваа ааа ние бевме два пати за Грција.

Абе да земеш од граница да ги вратиш ваквите или на 40 степени да чекаат два дена.
Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
На врв Bottom