Како ќе реагирате ако ја/го виделе вашиот/а партнер/ка со друг/а?

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Страшно смирена сум во налошите моменти. Најверојатно кога ке го видам ке бидам ладна, и ке се поздравам културно, како што ми доликува и ке си заминам. Нема што да врискам, да викам, да кршам...Ке ми биде тешко и ке го сметам за личен неуспех тоа што сум одбрала идиот кој не знае колку вредам, па ризикува да ме изгуби. Нормално, нема да ја обвинам неа, барем не ако не знаелa дека постојам. И да знаела, таа нема никакви обврски и ограничувања од мене. Освен ако не ми е другарка. :)
Најверојатно ке паднам во дводневна депресија, и ке најдам нов тип со брзината на светлината. Ке му го подарам целото небо над мене и земјата под мене, и повторно ке го дадам целото време и внимание, целото срце и душа, за повеќе да боли кога ке ме повреди и изневери, оти тоа е она што го прават. И нормално, да се мразам повеке за истата грешка по 20ти пат.
Иначе, не им го давајте задоволството да видат дека патите. Покажете им дека одвај сте чекале да ги откачите, ама сте немале начин, па нивното неверство било совршено. И одете си со крената глава. Оти круната е побитна од изневерувачот. И бог да чува да се степате. Зошто по ѓаволите би скршила нокт или мажите некој прст, заради тоа што некој друг не може да си ги чува гениталиите во гаќи?
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Најфраерски, најиритирачки и најјако е да им отидеш и да им нудиш нешто, да ги прашуваш, да ги упатиш и сл. Да се правиш дека не ја познаваш, ако ти рече нешто ... ее *име* кај си. школска шо правиш од кога се немаме видено... и цело време да ја прекинуваш ако сака да кажи нешто... и одма после дрско да си заминеш ... еј морам да одам. чао пријатно :)
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Bo otishla kaj niv - Bi se pozdravila - Bi zaminala :) I posle neka misli.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Најверојатно насмеано и ведро.
Би се приклучил до нив, би седнал со нив, би порачал кафе се до таа точка додека нив не им стане неугодно и си отидат.

Нема подобар крај на врска од тоа да ја натераш личноста сама да свати дека направила грешка, па дури тогаш да завршите.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.995
Поени од реакции
10.671
многу викале вака ке направам, онака ке направам, забите лом, косата ке и ја искубам итн итн итн...
али коа ке дојде моменотот тогаш поинаку размислуваме...најчесто оние што се силеле пред време на крај бегаат без збор. ;) знам едно другарче што напраи па уште се праеше демек не бе не е она :eek:

затоа недајбоже на некој да му се деси ова а ако му се деси тогаш моментот е битен и карактерот на личноста што и како ке постапи :)
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
28
Поени од реакции
5
Само ќе појдам и ќе и кажам те гледам ќе се завртам и си одам.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Страшно смирена сум во налошите моменти. Најверојатно кога ке го видам ке бидам ладна, и ке се поздравам културно, како што ми доликува и ке си заминам. Нема што да врискам, да викам, да кршам...Ке ми биде тешко и ке го сметам за личен неуспех тоа што сум одбрала идиот кој не знае колку вредам, па ризикува да ме изгуби. Нормално, нема да ја обвинам неа, барем не ако не знаелa дека постојам. И да знаела, таа нема никакви обврски и ограничувања од мене. Освен ако не ми е другарка. :)
Најверојатно ке паднам во дводневна депресија, и ке најдам нов тип со брзината на светлината. Ке му го подарам целото небо над мене и земјата под мене, и повторно ке го дадам целото време и внимание, целото срце и душа, за повеќе да боли кога ке ме повреди и изневери, оти тоа е она што го прават. И нормално, да се мразам повеке за истата грешка по 20ти пат.
Иначе, не им го давајте задоволството да видат дека патите. Покажете им дека одвај сте чекале да ги откачите, ама сте немале начин, па нивното неверство било совршено. И одете си со крената глава. Оти круната е побитна од изневерувачот. И бог да чува да се степате. Зошто по ѓаволите би скршила нокт или мажите некој прст, заради тоа што некој друг не може да си ги чува гениталиите во гаќи?
Да си вредела немало да те вара :rolleyes:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Да си вредела немало да те вара :rolleyes:
Реченицава ти е погрешна од повеќе аспекти.
Прво, не ме ,,варал’’ туку ме изневерил.
Второ, кај гледаш во мојот пост напишано дека некој ме изневерил? Секаде пишува што БИ направила ако БИ ме изневерил дечкото.
Трето, баш ме интересира зошто мене од сите овде си ме одбрал дека сум заслужила да бидам изневерена? Си бил во врска со мене?
Четврто, никој не заслужил да биде изневерен. Многу е паметно да ставиш крај на врската па да си фанеш друг/а. Не се криви изневерените, туку изневерувачите. И Бог рекол дека прељубата е грев, а не бидувањето изневерен.
Петто, се знаеме јас и ти?
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Ќе и се приближам и ќе и речам: Запознај ме со дечково, глеам добра вилица има, а фациве и на двајцава транспарентно ќе му прилегаат на подот!
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Ќе и се приближам и ќе и речам: Запознај ме со дечково, глеам добра вилица има, а фациве и на двајцава транспарентно ќе му прилегаат на подот!


BTW:
Иначе ќе се поздравам и со двајцата културно, ќе си земам едно столче или пак на асфалто ќе седнам спроти них, и ќе и кажам да си продолжат. :D
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Ако ги/го видам уштe еднаш Ignore и
исто ко да не се познаваме и ништо не сме биле
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Ќе му одам и директно со насмевка од уво до уво ке ги избацвам заљубените гулапчиња, посебно неа.. ке му кажам колку се match made in heaven и колку се преслатки заедно просто да не можеш да му одолееш.. сето тоа на ироничен начин..
Неа ке ја гушкам како да ми е родена сестра, ке и ги кажам сите негови маани, и најверојатно ке го изругам така да и се слоши од него.. и како таа е too good to be true.. а него само со сожалувачки поглед ке му кажам дека успеал да фати добра типка ама сепак можел и нешто подобро со оглед на неговиот високо квалитетен вкус.. (нели тука спаѓам јас, во муабетов ке му дадам до знаење колку се преценувам) и на крајот задоволна од запрепастувачкиот муабет ке си заминам додека тие ме гледаат вака :eek:
:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom