Како ќе реагирате ако ја/го виделе вашиот/а партнер/ка со друг/а?

Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Ќе му одам и директно со насмевка од уво до уво ке ги избацвам заљубените гулапчиња, посебно неа.. ке му кажам колку се match made in heaven и колку се преслатки заедно просто да не можеш да му одолееш.. сето тоа на ироничен начин..
Неа ке ја гушкам како да ми е родена сестра, ке и ги кажам сите негови маани, и најверојатно ке го изругам така да и се слоши од него.. и како таа е too good to be true.. а него само со сожалувачки поглед ке му кажам дека успеал да фати добра типка ама сепак можел и нешто подобро со оглед на неговиот високо квалитетен вкус.. (нели тука спаѓам јас, во муабетов ке му дадам до знаење колку се преценувам) и на крајот задоволна од запрепастувачкиот муабет ке си заминам додека тие ме гледаат вака :eek:
:D
И од авион че се гледа дека ти е криво и пак ништо не си постигнала, туку само че се избрукаш......Ignorance is bliss!
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
И од авион че се гледа дека ти е криво и пак ништо не си постигнала, туку само че се избрукаш......Ignorance is bliss!
Нема ништо подобро од тоа да ги сведеш на пониско ниво, да ги срозиш покажувајки им дека уствари тебе ти е смешно сето тоа... одколку да ги игнорираш и да немаш никаков став, што значи дека индиферентноста сепак докажува дека одвнатре вриеш :) вака ем ке си истераш мајтап ем полесно ке ми ти дојди на душичката.... мене ми помага да таквите да ги земам под нога, затоа потоа секогаш се враќаат. :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.789
Поени од реакции
14.126
Језда ќе се изедам жив, али ќе се прам дека не сум ги видел и ќе си продужам со патот.
И следното видување би било последно.
Нејзина загуба.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Прово ке ме облее некоја силна топлина ке се препотам али нема да реагирам ама бас ништо ке се оладам па пак се се прегреам и кога конецно ке се смири малу варирањето на топлината во мене ке си идам дома ке поразмислам малку ....зимам прво телефонот и несто во овој фазон како си, доброли си, кај шеташ, ке дојдеш ли кеидеме ли и др се разбира колку мозам ке ги поврзам зборовите ... и што и ке гледам да ја фатам на дело ако можам ако не во наредните ден два три ке и кажам ке се скараме ке се разделиме не оти многу ке ја уплашам де она ако била со некој значи ја боли пи..то за мене туку само си правела плодна почва зад мене за да не ме остави па да биде сама и на празно па да има некој ден или недела празни да не рецам активности да се зама ра со нешто и така сто да кажам се е кажано денеска е демократија што да се прави секој има право на избор ;)
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Прво ке земам пиштол и во глава ке си пукам прво јас ке се убијам, а потоа неа ке ја убијан (курва ме лажеше) и на крај и него ке го убијам (педер женска ке ми презема)
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Прво ке земам пиштол и во глава ке си пукам прво јас ке се убијам, а потоа неа ке ја убијан (курва ме лажеше) и на крај и него ке го убијам (педер женска ке ми презема)
НЕ ТЕ ЛАЖЕШЕ :icon_lol:
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
363
Ако стварно ми значи девојката,нема да одам на непроверено него ќе го ангажирам следново дуо...


Чисто за да се уверам дека не се тоа само злобни јазици кои сакаат да ми наштетат:)(y)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Во никој случај не би изреагирал бурно. Ако ја видам ќе си продолжам и веч ме невиди. :D
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.202
Поени од реакции
16.150
Идам, ја плукам у фаца и тоа воедно ќе биде наша последна средба.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ако стварно ми значи девојката,нема да одам на непроверено него ќе го ангажирам следново дуо...


Чисто за да се уверам дека не се тоа само злобни јазици кои сакаат да ми наштетат:)(y)
Ти стварно мислиш дека емисииве им се вистински?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Јас само би и изразила сочуство,и би ја замолила,никогаш да не ми го врати!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom