Како ја замислувате вашата свадба?

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.480
види ги повеќето планираат свадба со се дете ами ќе изгледа сомнително така, гостите ќе мислат невестата го донела од негде и некаде. да е бремена ај ама 1,2 или 3 години да има :nesum: не бива
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Мала свадба, со најблиските. Нема потреба да се викаат сите што ги знам или па целата фамилија. не е ова само за да се покаже дека сум се оженил. Јас сакам да биде само со оние со кои сакам да го споделам тој момент :)
 
Член од
25 март 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
Skapa svadba so poln salon, da se umoris od tancuvanje i da ja polubis nevestata na oci i posle tri nedeli da se rastane. ete kako e deneska svadbata.
Poarno ic ne pravi svadba. No da se sakate vecno.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
У некој гооолем кафиќ, многу дрога и алкохол xD
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ауф... ГОООЛЕМА свадба... дефинитивно над 300 гости!!! па то роднини па то пријатели.. па то другари другарки братучеди братучеди.. баби дедовци.. море сите има да ги викнам.. ем црква ем матично... деца после свадба.. за разлика од другиве хихи...


Ја замислувам како свадба, крштевка, и воедно прв роденден на детето :icon_lol:, ова е нов тренд тука и вреди да се почитува :icon_lol:.
де бе.. 3 во едно напраи ти ! :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Уффф...на оваа тема и имам раскажувано на една цура шо ја дудлав на мсн демек како ќе биде "нашата" свадба :kesa: Ако го најдам негде логот биЌе белаја :)
 
Член од
11 март 2010
Мислења
46
Поени од реакции
1
Не сум размислувал многу за свадбата сепак е рано за то, ама се надевам дека ќе биде многу весело. :helou:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
92
Мојата беше прекрасна.Весела и со 200гости,пошто не сакавме повеќе.
И Јасмина Мукаетова ни пееше,во ултра кратко фустанче:tv:
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Јас мојата ја замислувам најпрвин во матично, секако во црква и да не сака зетот, важно јас сакам, ке прифати за мене-знам, и послем секако во ресторан со најпознатите македонски песни и со не мн гужва, само најблиските од моја страна и од негова.....јас у бел фустан и тоа си го замислувам како да се влече онака долг, а после кое ке стигнам во ресторанот долниот дел од фустанота да можам лесно да го тргнам и да ми испадне негде до коленици, уште си го мислам дали ке можат така да ми сошијат нешо хехехе
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
јас мојата ко шо ја замислувам нз баш колку ке ја исполнам...

иначе сакам и у црква и матично со мн гости и у американ стајл...сакам надвор да виде и си имам замислено и торта и храна и декорации ... све... а и чок. фонтана ке има:vozbud:
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
а исто и нејкам оро сакам помодерна музика
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
256
а зошто би ја замислувал.... нема потреба да ја замислувам... не ни знам што ќе сум и каде ќе сум до тогаш. Ја замислувам како што некогаш ја замислував матурата. Голем настан за мене и за сите матуранти но сепак излезе само една обична вечер. кој некои намерно ја преувиличуваат само за самите себеси да се лажат дека е најубавата ноќ во нивните животи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom