Како ја замислувате вашата свадба?

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Како и секоја обична свадба се знае како си ја замислувам со обезбедување, специјална танчерска група од странство и се така одиме во хотелот со мојата жена и сите играат само ние со екипата цел ден пиеме седеме и ништо не гледаме, потоа се правиме важни пред камера и мајка и на жена ми почнува некој чудни погледи да ми праќа а келнерот оди и се враќа само алкохол носи бидејки нема да ни стаса, сите гости јас си ги шмриглам по газот а жена ми почнува на мојот другар некој сексуални погледи да му прака.

Еве сликовит приказ од орото со моите браќа и невестата......



Ова е мојата специјална танчерска група.......



Ова е мојата жена со специјално црно калугерско одело за свадба дизајнирано.........



Исто така да не го заборавам и моето обезбедување специјално за свадба изнајмено од прецедателот на Р.М во спцијални одела и посебни ручни играчки........




Ова е блиндираното ламборгини на мојата специјална организација за обезбедуање само има еден проблем како наркоман троши гориво......



Ова мајката на мојата мила драга женичка......



Ете тоа е тоа само ја презентирав свадбата моја, инаку не се разликува многу од останатите свадби....(простете за грешките)......
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Ај сите адети, венчавањето в црква, ова она, ок, а што се однесува до веселбата, прво нека биде народно(нели да им се направи кеиф на постарите, оти ќе има коментари од типот :,,Ииии дете како така, свадба без оро не бидува свадба...)ќе се проврткаме тука, на народното со постарите, и после ги земам помладите и откачуваме во некој ноќен клуб(ако ме држат уште нозете)
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Па ако прам свадба,сакам да ја направам надвор на некоја голема ливада и тоа ноке.
 
Член од
5 август 2013
Мислења
108
Поени од реакции
39
Што се однесува до мене јас воопшто не би ни правел свадба зашто во овие кризни времиња е тотално непотребен трошок а свадбите не се воопшто ефтини со тие пари што во ветер ќе ги фрлам ќе си купам кола или можам стан да си уред не е важно важно дека ќе ги вложам во нешто што ќе ми користи понатаму во животот
--- надополнето: 16 август 2013 во 19:06 ---
Немам посебна визија како би ми изгледала свадбата.
Ама затоа знам дека сакам да имам најубава венчаница :pos:

Ако би живеела на друго место, знам дека би имала свадба со 20сетина најблиски луѓе на море, покрај плажа и сите во бело. Ама тоа нема шанси.
Затоа вајда ќе имам циркус со 80% непознати гости, со традиции од кои ќе поцрвенам од срам, ќе климам со глава само и ќе имам лажна насмевка, ќе ме испобацуваат сите и ќе го полнам лицето со бактерии, ќе играм 10 саати ора и ќе одам со цело срце да имам прва брачна ноќ, на која претпоставувам дека одма ќе заспијам поради уморот од 24 часовната свадба. :icon_lol:
ептен ме изнасмеа па покрај тоа што најмногу ме одвраќа тоа што е скапо дефинитивно на второ место би ставил дека сакам да ја одбегнам македонската свадаба и заборави да го спомнеш земањето на невестата од дома кога цела зграда ечи од свирачите па после кога се игра оро и цело маало те гледа сите комшии се редат како меркати да проследат и после ќе шират муабети каква била невестата и такви слични работи од такви глупости добивам мигрена
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
329
Поени од реакции
218
Јас облечен во бело, лакирани ципели, качен на коња, кубурот в појас. И дури ојме со тајфата да ја грабиме нестата во кафаната веќе ги ставиле прасињата да се печат, неколку бочки пијачка се растовараат. Веќе се собираат неколку илјади народ, сите ѕвезди од турбофолкот, музика трешти. И оп се појавуваме со нестата (врзана е со мене за секој случај) пред кафаната. Почнуваат рафали, огномети, пукања. Веселбата трае три дена и три ноќи...
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Јас облечен во бело, лакирани ципели, качен на коња, кубурот в појас. И друи ојме со тајфата да ја грабиме нестата во кафаната веќе ги ставиле прасињата да се печат, неколку бочки пијачка се растовараат. Веќе се собираат неколку илјади народ, сите ѕвезди од турбофолкот, музика трешти. И оп се појавуваме со нестата (врзана е со мене за секој случај) пред кафаната. Почнуваат рафали, огномети, пукања. Веселбата трае три дена и три ноќи...
Нешто вака
http://www.youtube.com/watch?v=AmkdWuMoVbM
Знам оти сакаш лакована шпицковача, наместо опинок.
Има поголем волумен, а и бољи нагиб за пиење.
Раце у вис и признај. Признај!! :):)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Никако.

На последната свадба на која бев, беше на блиска роднина и учествував во сите глупости.
Цел ден не знаев главата каде ми е, оди ваму, па оди таму ... Во ресторанот веќе бев преморена, а тек пола свадба помина. Сум заспала ко заклана таа вечер, утредента бев ко пијана, а не пиев.
Ако мене ми беше вака, на невестата па како и беше можам да замислам.

Значи такви глупости, адети, нит сакам, нит правам, кој сака нека се лути, не верувам да ме натераат на свадба како што моиве си замислуваат.
Тие најблиските да се соберат некаде, колку да не биде без ич, и чао пријатно.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
И мене последнава ме натера да напишам нешто, инаку темава ми е последно нешто на кое што мислам. Самиот чин претежно жени инсистираат да се доведе до размер на настан кој чини многу пари, време и енергија.....без некоја посебна причина.

Јас би направил нешто кратко, достоинствено и само во најблизок круг од луѓе. Некои леви роднини што не сум ги видел во живот претходно да ги викам само за да праат гужва - фала, не треба!

Некои од другариве нешто пробаа да напраат поинаку, ама па после им јаделе бабури некои роднини и пријатели за неовозможени прилики да се прикажат во сељачки фазон и им ги оквалификувале како малку досадни, па и нетрадиционални. Или па нешто некој обичај ако не се истера немало да ги следи среќа младите - жити све!? Со 300 глупости праење, па издржаа неколку месеци....големи тикви низ прстени што се гледале...

Последните неколку на кои сум бил - шаблон, криво ми е за луѓето што нема да им ги памтам по ништо. На последнава на која бев - сите срозани, запиени - галамење во матично, па во црква улетаа девојчиња во допичњаци (каишеви ајде...)....храната катастрофа по дифолт......што ќе ти е таква работа?! На никој близок не би му замерил ако не ме викне, дури и благодарен би му бил....би го дал поклонот после и чао, без бламажи, не дека на некого нешто не му посакувам добро или му завидувам - самиот чин е избанализиран и доведен до перверзија, која ич не ми е потребна....
 
Член од
3 септември 2012
Мислења
127
Поени од реакции
117
Не ја замислувам, туку ја кошмарам во последно време.
Веќина од моите пријатели ја завршија обврската, па направија, кои традиционална, кои модерна.
За првата веќе се знае дека сите имаат аверзија, ама втората е уште посмешна.
Инаку, доколку се женам, ќе стиснам стиснам заби, а како компензација за траумата ќе давам ручек, за да им го расипам ќефот на гостите со народна ориентација кои сосе целиот кич претендираат да го киднапираат моментот.
Уште немам одлучено како ќе го решам моментот со легалното подмитување (т.н целивање рака), со кое гостите ти ја плаќаат забавата што ја приредуваш доброволно.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Site se puvaat kao...ne praam svadba, troshok, glupost ova ona!! Arno ama koa ke doe vreme mama i tato od dvete strani ke platat za svadbata a parite od poklonite vo plik neli, ke gi lapnat mladite.
Vrti suchi se e okolu parite....nejkam svadba nejkam svadba ama na kraj em svadba em ke si lapnat pari!
E toa e presudno u zadnje vreme!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Се надевам дека ќе биде весела свадба каде со сигурност ќе се фатам за микрофонот да направам некоја песна. Или некоја апла традиционална македонска, или некое денсерско рокче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom