Како ја замислувате вашата свадба?

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
нормална свадба во ресторан, со гости, јас во фустан бел дотерана, младожењата во смокинг и то... не фантазирам за некоја бајка и сл... се нормално, дури би размислувала за скромна свадба се што е помпезно и многу скапо, е кич, а може бракот и да се растури па да ми е за се криво.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Се искинав од спремање и уште не можам да замислам како ќе изгледа свадбата, а закажана е за 3 недели :vozbud:
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Мн посебна и поинаква него нашата трдиционална свадба. Како прво нека никој од нашите обичаи( турканје врата, играње ора пред зграда итн..) Сакам да биде како некој коктел напладне надвор не отворено пријатна музика, не мн луѓе поотмено и дефинитно мн различно него секоја маекдонска традиционална свадба. Сакам виолини , харфа клавир, гитара...... наместо обилни вечери мала закуска и преубава торта и мн играње и дефинитвно да се видам асално си сите гости кои ќе ми дојдат:)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Мора да ми биди малце традиционална свадбата (ама по 10 години ова), ради моите и нејзините и ради задржување на традициите (за земањето невеста, тие рабои). Е сеа музика по мој избор, нема баш метал журка да биди, ама дефинитивно че се потрудам другарите мои кои имаат група да свират, посебно за онај дел на крајот кога се свири помодерна музика. Е тогаш ќе има се освен српско-македонски поп-фолк-турбо фолк и ко она препариранана ГАГА. Значи, гитара че пука, ГНР, СОАД мора да има, Хладно Пиво, абре за мене се ќе спремат другарите. Облека че видиме дотогаш, она стандардното сигурно, со тоа што за забавата младата можи да облечи нешто покомотно. Mission accomplished :pipi:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Мн посебна и поинаква него нашата трдиционална свадба. Како прво нека никој од нашите обичаи( турканје врата, играње ора пред зграда итн..) Сакам да биде како некој коктел напладне надвор не отворено пријатна музика, не мн луѓе поотмено и дефинитно мн различно него секоја маекдонска традиционална свадба. Сакам виолини , харфа клавир, гитара...... наместо обилни вечери мала закуска и преубава торта и мн играње и дефинитвно да се видам асално си сите гости кои ќе ми дојдат:)
И јас ја замислував така,баш така како тебе:helou:и...пак беше во ресторан:nesum:
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
И јас ја замислував така,баш така како тебе:helou:и...пак беше во ресторан:nesum:
ее абе ок али сигурно и така било убаво нели:)
сега не може баш секоја желба да ни се оствари:toe:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Хмм...уште е рано да размислувам на свадба но веќе кога сме тука би ја замислил како "бела" се да биде бело дури во зима на снег :) и сите носат бела облека само јас во црно токсидо :pos2:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Има доста време но, прашањето ме натера да си ја замислам свадбата :)
Не фантазирам нешто бајка муабет и отменост.
Муж ми ќе биде најубав, знам :icon_lol:
Би сакала што помалку луѓе.. не премногу скромно, но не и некои што прв пат ги гледам во животот.
Колку и да има, откако ќе почне музиката пола ќе си заминат :pos2: затоа што секако нема да им одговара некој генгста рап. :) Нека си уживаат дека ќе играат орце (океј, можеби едно :)).
Тивко ќе биде само во црквата, се останато ќе биде губење !
Потоа во некој ресторан.. соул, рнб.. а потоа во некој клуб на booty shake !
Дефинитивно многу ќе се окупирам со костумот на младоженецот и мојот фустан :) А, можеби ќе си земам и уште еден покрај венчаницата.
Тортата всушност, веќе си ја знам :) Знам и какви остали ситници би имало отприлика.
После клубот ќе одиме на ноќно бањање со муж ми :icon_lol:
А потоа кај не води патот, ако сме при себе :pos2:
Како и да ќе биде, сигурно е едно - далеку од вообичаената традиција во секој поглед.
 
H

^HITMAN^

Гостин
Неможам да си ја замислам свадбата затоа што нема ни да ја видам. Погледот цело време ќе ми биде насочен кон другарите кои ќе ги оставам во ергенскиот живот, а јас ке се зацрнам за навек (нели пред попот кажуваш ДОДЕКА СУМ ЖИВ, де... ) Ке ги гледам и ке си плачам како се глупираат, како се пуштаат на девојки, како ги ставаат во кола, како весело си пијат и се забавуваат до 5 сабајле, како живеат живот, а мојот живот ќе заврши... Не е фер.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Неможам да си ја замислам свадбата затоа што нема ни да ја видам. Погледот цело време ќе ми биде насочен кон другарите кои ќе ги оставам во ергенскиот живот, а јас ке се зацрнам за навек (нели пред попот кажуваш ДОДЕКА СУМ ЖИВ, де... ) Ке ги гледам и ке си плачам како се глупираат, како се пуштаат на девојки, како ги ставаат во кола, како весело си пијат и се забавуваат до 5 сабајле, како живеат живот, а мојот живот ќе заврши... Не е фер.
Хаха супер кажано. Ги делам твоите стравови лол
 
Г

Господ

Гостин
Ако ја имам ќе ја замислам како што ќе ја замисли мајка ми.Се друго би било неприфатено од нејзина страна.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Неможам да си ја замислам свадбата затоа што нема ни да ја видам. Погледот цело време ќе ми биде насочен кон другарите кои ќе ги оставам во ергенскиот живот, а јас ке се зацрнам за навек (нели пред попот кажуваш ДОДЕКА СУМ ЖИВ, де... ) Ке ги гледам и ке си плачам како се глупираат, како се пуштаат на девојки, како ги ставаат во кола, како весело си пијат и се забавуваат до 5 сабајле, како живеат живот, а мојот живот ќе заврши... Не е фер.
Епа чекај ги ти другарите прво да се женат.
Заеби ги.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ќе биде пренамагање, од сите страни роднини собрани, пола од нив нема да ги имам видено со години... Сликање, адети, знамиња веење, пукање во воздух, водења оро, „наддавање“ пред врата за да ме земат......
И се само за да им се угоди на домашните :)
После ќе мора меден месец, колку за да ми се одмори главата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom