Како тагувате?

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
После пораз на Манчестер Јунајтед обавезно тагувам. За друго ако има потреба!
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Многу лесно може да се примети кога тагувам, обично не ми е до ништо, не зборам многу, све ме тера на плачење и често плачам и кога ми е многу тешко многупати ми се има случено и кога сум излезена на кафе со другарите тие да зборат итн. а јас едноставно ги собирам сите сили само за да не заплачам.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Тагувам за сите да видат првите 10-тина дена, тагувам во себе наредните 20 и ме познаваат само тие што ми се страшно блиски, продолжувам понатаму да тагувам без никој до знае се до моментот кога заборавам за што сум била тажна.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Последната полоша епизода ми беше... Гласна, прилично.
Чекав да останам сама целиот ден, комплетно сама, и првиот момент кога добив потполна темница и тишина се убив од плачење. Ретко ми се случува, ама кога ќе ми се собере премногу, не можам. И полесно ми е после. Тешко, се` уште, но значително полесно.
Не беше за пред други луѓе, не сакав совети и тешење, едноставно сакав да се испразнам без некој да ме сожалува или храбри. Тоа е се`.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Обично плачам за да се испразнам и сакам да сум сама за да не ме гледа никој.А после тоа веќе можам д контактирам со луѓето.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Тагувам во тишина, без збор, со болен ширум отворен поглед.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Неможам да ги скријам солзите во себе кога сум тажна тоа и јавно го искажувам едноставно кога ќе се исплачам ми е секогаш полесно ....
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
си слушам тажни балади и си плачам...
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Jas, bolkata i tisinata! Mi pravat drustvo i solzite ponekogas ama ne cesto! Svetlinata mi gi drazni ocite vo vakvi momenti a zvucite mi gi paraat mislite zatoa se krijam vo najtemnite i najtivkite delovi od mojot svet! Boli ama zarasnuva ranata! Potoa trcam vo pregratkite na bliskite iscrpena i stostena od taguvanjeto i samotijata, kako malo dete zelno za toplina i sigurnost! Da, se cuvstvuvam mnogu ranlivo i nebezbedno posle samotnicko taguvanje, i mi treba nekoj da me krene vo race, sedno vo skut i da me gali! Nekoj koj me razbira i moze da mi procita od pogledot sto cuvstvuvam bez da objasnuavm! Samo da me zgrizi i da molci zaedno so mene! Za sreka sekogas imam takvi luge pokraj mene! Fala vi:pipi:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
ЈАс и плачене :два различни поими- и не чуствувам болка
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Зависи на што се однесува тагата.
На пример ако е за некоја личност(смртен случај и сл.) тогаш неможам а да не заплачам. Ако е за мене ретко кога пуштам солзи, со еден збор само јас си знам како ми е...иако тогаш повеќето си мислат дека на нив све се однесува
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Порано тагував на глас а сега се научив како да тагувам во себе...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Не постои тагување кај мене. Само изливи на нервоза :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom