Како тагувате?

Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.088
tagata ne ja iskazuvam pred site obicno pustam muzika i se zatvoram vo sebe
na pr.denes taguvav i cel den u soba go pominav na pc slusajki down pesni...:toe::nesvest:
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Зависи за што,али секоја тага се трудам да ја надминам со шетање,шопинг...а и пробајте кога ќе сте нервозни или тажни да одите сами по улици јас еднаш си се шеткав-смирува!:smir::smir::smir::smir:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..Тагата секогаш може да се познае кај мене по изразот на лице..ама никогаш не плачам пред други...ама кога сум сама...или нешто кршам и плачам..едноставно таа тага и лутина во моментот проаѓа...ама секогаш кога сум сама!!!!!!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Една солза од само едно око и толку.Плачев како дете сега не можам.Како ја изразувам тагата,па би скршил нешто или нешта,предмети.јас кршам и кога сум лут ама друго е кога сум тажен поинаку е.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Ретко сум тажен, навистина ептен ретко. А кога сум тажен, најчесто тоа се кратки 2-3 минути, помисла на нешто лошо, и потоа пак се враќам назад, и си кревам расположение. Никогаш, ама баш никогаш тагата не ја изразувам пред другите, пошто и нив и пренесувам малце од таа негативна енергија.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Зависи,ако е смртен случај можам да се постелам од плачење и гајле да ми биде,ако е нешто друго и ако плачам-никој да не ме види,тивко и скриено,мада ретко плачам за други работи.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Najcesto placam koga sum sama, oti nekako glupavo mi e pred drugi osven koga ne mozam da izdrzam.Inace se pravam silna ama ne sum, koga ne daj boze ke pocine nekoj jas gi tesam drugite a ustvari mene mi e potrebno nekoj da me tesi .Taka da na kraj drugite se dobro a jas se onesvestuvam ama takva si sum.:smir:
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
koga sum tazna si sedam sama vo mojata soba vo tisina ili pak so nekoi pospori pesni i si razmisluvam za toa sto mi se slucuva i si placam.Samo na toj nacin mozam da go isfrlam od sebe ona sto go cuvstvuvam no pred drugi se trudam da ne pokazuvam slabost!
 

Мале4ка

Вештерка
Член од
1 ноември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
2
Пуштам музика, плачам, се затварам во себе... Спијам повеќе отколку што треба за да избегам од реалноста или не спијам воопшто:kesa:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Najcesto placam koga sum sama, oti nekako glupavo mi e pred drugi osven koga ne mozam da izdrzam.Inace se pravam silna ama ne sum, koga ne daj boze ke pocine nekoj jas gi tesam drugite a ustvari mene mi e potrebno nekoj da me tesi .Taka da na kraj drugite se dobro a jas se onesvestuvam ama takva si sum.:smir:
исто и мене ми е потребно да ме теши некој ама нема таков....за себе не знам а за другите секогаш знам...
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
Ќе си пуштам најтажни песни, марамчињата до мене, ракијата, виното и урлам до сабајле на секоја песна. На крајот ќе се задоволам сексуално, ќе се испотам троа и ќе се истуширам. Утре дента сум како нова :)
 

SteamyLover

beautiful tango
Член од
24 октомври 2012
Мислења
202
Поени од реакции
554
Кога сум посебно тажна и разочарана, грутка во грлото ми стои и секогаш имам потреба од плачење. Ретко солзите можам да ги контролирам пред другите и тоа ми е голема мана.. Ама секогаш кога сум тажна, најлесен начин да се испразнам е со плачење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom