Како тагувате?

Член од
29 септември 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ладнокрвно и многу скриено, иако не е така добар начин! Внатрешно се убивам, но така сум одбрал!
 

Etushko! :)

блажо <3 all
Член од
24 ноември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
1
Jas koga taguvam mozham mnogu da se vozdrzham.Na primer denta koga umre Toshe bev mnogu tazhen ne pushtiv ni edna solza.Ednostavno sam si taguvam i ne kazhuvam na nikoj.Toa si e moj problem neli?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
По природа сум многу емотивна личност. Болката и тагата некогаш знам да ги покажам и пред луѓе кои не ги знам, па поради тоа некогаш страдам. Не дека сакам да ги покажам и не дека сакам да ме гледаат другите како плачам, ами таква сум. Не можам да се воздржам.
Знам да заплачам и на некоја убава песна, која ќе ме разнежни.
Отворена сум и кажувам што ми лежи на душата, што чувствувам и како ми е. Најчесто, тоа му го кажувам на некоја моја блиска личност, така тагата ми се чини дека е помала, дека кога е поделена со некого, побрзо може да исчезни.
Така се лажам самата себеси, ама помага.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
кога сум тажна се кријам некаде за да можам да бидам сама,пуштам Sade и оставам на времето да ги излече моите маки.плачам само кога го гледам градот на ангелите
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
се обидувам да заборавам и да не тагувам, животот е многу краток за да жалиме за нешто.

едит...сеа видов дека се надоврзува на потписот на членот над мене, ама според неговиот пост,изгледа дека тој не се придржува до она што го пишува....и сакам да и кажам ////алооооо ејјјј,
кога кога си тажна , НЕ СЕ КРИЈ ,туку иди искористи го утрото затоа што можеби ноќ ќе нема
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
сакам да бидам сама за никој да не ја види мојата слабост
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Uf temata mi gi razbudi neubajte spomeni.:(
Po priroda sum preemotivna i mn pati mi se desavalo da se rasplacam pred drugi.
Uspeav celosno da gi skrijam emociite-pred onie so nekev da gi pokazam a potoa ke se zatvorev v soba ke pustev nekoja balada vo koja se pronaogav i se olesnuvav so histericno placenje.
Falamu na Gospod veke 5mes. ne znam so e taga-a pred to samo za solzi znaev.Se nadevam deka vaka ke prodolzi oti nema da mozam da podnesam da vrvam niz istoto.
Site vie so nosite taga vo sebe ke vidite samite deka ke dojdi den koga ke zaborajte so znaci poimot - vi kazvam od iskustvo.
P.S.Pozdrav do onoj koj me spasi od tagata.TE SAKAM SRC I FALA ZA SE:love2:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
1
PREKU SOLZI NORMALNO!KE SE ZATVORAM VO SOBA I KE IZGASNAM SVETLO TIVKA MUZIKA PO MOZNOST NEKOJA BALADA I TAKA
 

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Сам тагувам нејќам да ме гледа некој гкупаво ми е. Кога тагувам се затворам во себе и не зборам со никој се убивам самиот себе.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
Сам тагувам нејќам да ме гледа некој гкупаво ми е. Кога тагувам се затворам во себе и не зборам со никој се убивам самиот себе.
се обидувам да заборавам и да не тагувам, животот е многу краток за да жалиме за нешто.

едит...сеа видов дека се надоврзува на потписот на членот над мене, ама според неговиот пост,изгледа дека тој не се придржува до она што го пишува....и сакам да и кажам ////алооооо ејјјј,
кога кога си тажна , НЕ СЕ КРИЈ ,туку иди искористи го утрото затоа што можеби ноќ ќе нема
moram da se slozis so mene deka vo zivotot ima momenti koi se navistina tazni,eve na primer smrtta na Tose,za takva taga pisuvam jas.inaku go ziveam sekoj den kako da e posleden.pozdravce
 
Член од
16 август 2007
Мислења
262
Поени од реакции
4
taguvam iskreno i gajle mi e so mislat dr
loso e koganekoj ne pusta solza...poremeten e sto posto
za tose placev placam ke placam ne mi e zal
i za lugeto so zi sakam mn mn mn mn bezk oj ne mozzz isto bi placela so seto moe srceeeeeee
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Кога тагувам јасно ми се гледа и се познава. Тоа не можам да го прикријам. Не сакам да плачам многу, а кога плачам сакам да сум сама. Всушност и кога сум тажна сакам сама да поминам низ тоа. Барам помош од други луѓе само кога ќе навлезам над глава.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Не тагувам. Вчера ме извисија ама ја си најдов радост во нешто друго и така. Секогаш кога сум тажен наоѓам нешто или некоја кој(а) ќе ме развесели:).
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Се јавувам на телефон на другаките и ке им поплачам,и они ке ме утешат малку.Потоа собирам сила и закажувам фризер и си ја шишам или фарбам косата.Кога сум готова,свакам дека тагата поминала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom