Како се запознавате со женски/машки

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
love_comes_again напиша:
Obicno cekam da dojde toj. Ama vo slucaj ako mu e sram ili slicno da prijde< Moram nesto sama da smislam kako ama nikogas ne idam samo onaka Zdravoo......P.S Nekogas po greska moze i da udram nekoj ako mi e u plan pa da recam izvini...pa za ponataka..............se idelo do sea kako so treba
I vo mojot slucaj e nesto slicno:) cekam prv toj da prijde .
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Lebar напиша:
Mene najubavo zapoznavanje mi e na domashni zhurki.Imash alkohol,dobra muzika,i dobro raspolozhenie,i neizbezhno e zapoznavanje.A od tuka pa nadalje i buduce,sledi narodnata "ne jebe lep,nego uporan".Ako si komunikativen tip nemash gajle ako ne,shisheto ne bega nikad,tvoe si e.

Uh,od pred deset dena sum sloboden strelec,pa sega treba da se vratam vo forma,4.5 godini ne e shala,tuka rgjata si go napravila svoeto.
Лошо. А наредниот ден кога ќе си трезен и кога ќе треба да ја прошеташ девојката, како ќе го сториш тоа без алкохол и пропратни работи? Секој ден ќе организираш журки или ќе си тој што си секој ден? А што ако добила погрешен впечаток за тебе девојката од првата вечер и максимално ја разочараш така трезен? Или па не ве интересира ништо понатаму освен е*ењето после журката? :nesvest: :nesvest: :nesvest:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Аааааааааааауууууууу не знаев дека имало волку срамежливи машки на форумов:smeshko:
Ја у принцип сум доста комуникативна особа и обично немам проблем да му пријдам на машко а го правам тоа на разни начини... Да, понекат и финтата со упаљачот пали....:pos2: Али сепак најчесто чекам он прв да ми пријде, пошто ја нели женско, да не испаднам нападна, малце пи*ка да се правам:pipi: Ако типот не превзема ништо- идам ја у акција!!!
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Се врткам наоколу,фрлам два-три погледи директно во очи и мој е.Скоро секогаш мене ми приоѓале,ама има и исклучоци,не се срамам и јас да пријдам прва.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
love_comes_again напиша:
P.S Nekogas po greska moze i da udram nekoj ako mi e u plan pa da recam izvini...pa za ponataka..............se idelo do sea kako so treba
mene miljon pati me udrile taka... se vikalo izvini i niso poise.. toa izvini kao e ZNAK ? :)))))))))))))))))))))))) nemoj mi reci :)))))))
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Caligula напиша:
mene miljon pati me udrile taka... se vikalo izvini i niso poise.. toa izvini kao e ZNAK ? :)))))))))))))))))))))))) nemoj mi reci :)))))))
I jas ova ne sum go znael. :zid:

Lele be debil ispadnav. :pos: :pos: :pos:
Ama za drugpat ke znam. :zlo:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Ма не сум многу по запознавањево во живо.. ама ако вистина ми се свиѓат некој се глеам неколку пати директно во него..одма те приметвит :)
Иначе вчера, си одам сама дома.. и ми идат еден „фраер” и ми викат-женска, знаеш да збориш албански? И јас - Не (и си ојдоф). Ова беше доста Бла начин на пристап :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
So znam ,neam nekoj opredelen nacin ,, kao ke mi dojde inspiracija vo momentot
 
Член од
10 мај 2006
Мислења
47
Поени од реакции
1
PSYtisfaction напиша:
Аааааааааааауууууууу не знаев дека имало волку срамежливи машки на форумов:smeshko:
Ја у принцип сум доста комуникативна особа и обично немам проблем да му пријдам на машко а го правам тоа на разни начини... Да, понекат и финтата со упаљачот пали....:pos2: Али сепак најчесто чекам он прв да ми пријде, пошто ја нели женско, да не испаднам нападна, малце пи*ка да се правам:pipi: Ако типот не превзема ништо- идам ја у акција!!!
Dobro e sto malce se pravis pi~ka, zaso nesto so najveke mrzam e koga ke i prijdam na nekoja a ona se prai neznam kolku nedostizna, ama koga ke trgne veke... nema spas... obicno do sega tie takvi sto mi se pogodile se dosta plitki i nemaat sho da kazat.
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
33
Поени од реакции
2
decki daj pomognete cela partija ja igram super ama koga treba da matiram togaj neodi bas...
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Па нормално се поздравувам со помош на рацете аи устата....ххеехе се смеам...Стандардно....

MoNa` напиша:
I vo mojot slucaj e nesto slicno:) cekam prv toj da prijde .
А ако и тој има исто мислење?? Ќе го бендисуваш, ќе го сакаш ама немаш храброст да му пријдеш?? Треба некогаш ( АКО ВРЕДИ, И АКО Е ВОЗМОЖНО ) први да пристапиме, и ако чуствуваме дека е вредно да се проба....почит!!
 
Член од
30 јуни 2006
Мислења
22
Поени од реакции
3
Дивајн напиша:
Лошо. А наредниот ден кога ќе си трезен и кога ќе треба да ја прошеташ девојката, како ќе го сториш тоа без алкохол и пропратни работи? Секој ден ќе организираш журки или ќе си тој што си секој ден? А што ако добила погрешен впечаток за тебе девојката од првата вечер и максимално ја разочараш така трезен? Или па не ве интересира ништо понатаму освен е*ењето после журката? :nesvest: :nesvest: :nesvest:
Losho?!-Pocituvam tugjo mislenje,se dodeka ne mi se nametnuva so sila?

Cekaj malku,neli temata beshe Како се запознавате со женски/машки ili sum greshka.Kako i da e a greshka ne sum, za naredniot den moja gragjanska dolznost pred sebe e da odgovoram na ovie isklucitelno teshki prashanja?

1.Sekogash cekam da pomine polnok da vidam dali pepelashka ke se pretvori vo "obicna" devojka,a slednite denovi koga ke "treba" da ja "shetam",si nosam 250 ml alkohol,grickalka,ceshel,mastika,djebno ogledalce,i drugi propratni raboti (za nedaj boze).

2.Za pogreshniot vpecatok najmnogu kriv e poshtarot,stalno nosi pogreshni vpecatoci taka da imam slednite denovi mnogu poplaki.

3.Tuka ke si iskoristam gjoker,povikaj prijatel? A moze "da" za dvete prashanja?

4.A za ona "Ili pa ne ve interesira nishto ponatamu OSVEN...?"-Toa e druga tema.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
pa sedime u park i ni bese mnogu dosadno i po neko e vreme dojdoa edni devojki i so niv nosea mnogu pienje ama na nas ni se piese mnogu i nemavme pari i se resivme da se zapoznaeme so niv i da im go ispieme toa so go donesoa..
i im go ispivme!!:zlo:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
сеа летово се изпозапознав со катаљарда луѓе. Со сите различно, по дискотеки им седнувам на сепаре и си парвам моабет. Тоа може да се запознаеме е глупо..да знаете.
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
jas vo tepachka se upoznav so 3. :) se stepavme vo park i posle tuchata otidov na fontanata kaj shkolka da pijam voda i taka edni mi napravija muabet za tepachkata i zdravo ova ona i si produzhivme. xaxaxa :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom