Како против мислите?

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Лексилиум од 5 милиграма .
If it works for me it can work for you.
Итс а џок ин а кејс ју ар нероу мајндед.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
eпа едино шо мислам е да гледаш појќеда си со друштво и да се забавуваш..иако пак не е тоа тоа...сепак тој/таа е сеуште во мислите...
не е лесно:toe:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
102
Поени од реакции
6
Pa ako svatis deka e dojden krajot vo toj slucaj treba cvrsto da zastanes na noze i da stavis tocka na se, a i nekoe hobi moze da pomogne vo toa, ednostavno bidete cvrsti i idete napred vo zivotot bidejki toj ne ne ceka nas.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Најлесен начин да ни излезе од мислите оној кој ни причинува болка е да ни влезе некојa brand new, свежа личност што ќе ни го размрда светот под нозе. :) Тоа е старо правило: болката за претходната љубов ќе изчезне во моментот кога ќе ни се случи следната љубов; ама не може да се глупираме и да шврљаме со кој стигнеме само од пуста мака да преболиме, зошто така ќе биде само полошо. Поентата е интересот да ни премине од старата личност на некоја нова, само што ова не е нешто што можеме целосно да го контролираме, туку „ако се погоди“, пошто нели, чудни се патиштата божји. :icon_lol:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
Прашањето е, како успешно и побезболно да се избориме против мислите и периодот кога е најтешко?
Немојш лесно. Требит многу време да поминит посебно ако се работит за љубов. Ако се става љубовта пред разумот,немојсх ни успешно ни безболно да се избориш против мислите....Илииии пак ќе го подржам Дее Јау-winamp, и ќе си тераш- КРАП ЕДЕН!:D
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
во случај да се мисли на определена женска и не може да се исфрли тогаш (клин со клин се вади) ќе се мисли на друга женска :helou:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Никако.
Реално,колку повеќе се бориш против нив,толку посилни стануваат.
Единствен начин да се победат мислите е да се екстрактира болката од нив,и да се претвори во креативност.
И после тоа,сета таа креативност(а ќе ја има во огромни количини),да се искористи за нешто,да се исфрли на хартија,на нервоза,врз други луге(мада шо воа не е толку препорачливо).
Тогаш настанува смирување.
Изгледа многу теоретски и пластично сево ова кога е напишано,but thats all you can do.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
јас едноставно се гасам од светот не познавам никого се додека не се средам психички никој не може да помогне
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Си наоѓаш нова “љубов“ и тераш даље :)
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
јас едноставно се гасам од светот не познавам никого се додека не се средам психички никој не може да помогне
Не ми е јасно како се гасиш така од светот. Ко ќе си така сам и отфрлен од светот, не запаѓаш во поголема депресија?
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Прво ке ја цитирам Crazy in Love "прифаќање на фактот дека е готово"...кога ке сфатиш дека е готово и дека се џабе сите мали надежи што се кријат во мислите-"a што ако ова-она...???" ...
Исто така добар муабет со другарките/другарите ке излечи 90% од болката(барем на мене...)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
DonJas напиша:
јас едноставно се гасам од светот не познавам никого се додека не се средам психички никој не може да помогне
Не ми е јасно како се гасиш така од светот. Ко ќе си така сам и отфрлен од светот, не запаѓаш во поголема депресија?
Сине, може не го сфаќаме донот, може ние сме преплитки и не разбираме па паѓаме у депресии, може некаде има штекер или некаков прекинувач, некој тригер за светот, и си палиш и гасиш. А, ја би прашал, може ли потенциометар да се намести, па да си регулираш колку да е светот интензивен? :nesum: (Седи сеа, може ќе научиме нешто)

Mari4eto напиша:
Fatty напиша:
Си наоѓаш нова “љубов“ и тераш даље :)
Не е баш така...
Морав да го забележам овој мудар коментар на Маричето. И да истакнам дека се сложувам со неа. :cuc:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Земаш слика кај шо е она/он најгрдо испаднат/а. Буљаш у сликата некое време и ќе почнеш да се смееш. За оваа ли бе :)))))
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Земаш слика кај шо е она/он најгрдо испаднат/а. Буљаш у сликата некое време и ќе почнеш да се смееш. За оваа ли бе :)))))

а ако секаде ми изгледа убаво :cry::place:(учете навреме фотошоп деца:pos:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom