Како против мислите?

Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Па тешко се тргаат мислите од главата кога (си) сакаш(л) некој..Но со тек на време ќе помине и тоа..Ќе дојде новата љубов и некогаш ќе се смееш кога ќе помислиш на овие денови.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Zimi se,se dumav dali da pisam,oti nema da bidi seriozen odgovorov,a prv post ke bidi,pa da ne trgni na seir temava,ama morav....

Si prais edna play-lista na winamp,i si zemas toa sto ke go spomnam vo prvava pesna:)
1.Sinan Sakic - Dve Litre Vina
2.Zeljko Sasic - Ona je prica zivota moga
3.Sinan Sakic - Ja poklanjam zlatnu burmu (neka nose ko god hoce kada nema Draganuu)
4.Muharem (mislam) - Na vencanje tvoje (zovi me mila)
5.Dzej - U kalendaru ljubavi
6.Miladin Poznanovic - Neznanka(ako e platonska)
7.Toma Zdravkovic - Iz pod palme
i taka nataki.....

I galje nemash:):wink:
ОсеЌам од Сусаро ќе добиеш зелено за ова. :pos:

Иначе во врска со темата.
Јас мислам дека секој различно се справува со такви работи. Некој пие, некој бара други...јбг.
Важно е да не се стане манијакален па да забегаш со повици во 3 сабајле и да пееш серенади некој (и тоа имам видено)

Мене лично секогаш ми треба девојка за да ми ги окупира мислите, дури имам и проблем на некој начин со тоа.
Најдолга врска ми била помалку од месец дена, ми станува досадно:jaj:
Па ако видам некоја низ град случајно...тогаш сум у најдобра форма. Како Шерлок Холмс дознавам се за неа и одкако ќе ја освојоам (немам 100% успех во ова :pos:) ми станува шубе.... i need help :nesum:
 

Мале4ка

Вештерка
Член од
1 ноември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
2
Не знам за вас ама јас кога повеќе не сакам да мислам на него и кога сакам да се отргнам од мисли што ме мачат, легнувам и спијам. На тој начин за момент бегам од реалноста ама после тоа пак ми е исто.:toe:
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Треба само да сме решени дека сакаме да ја заборавиме и да не мислиме на пратнерот/ката и да го/ја тргнеме од нашите ништо повеќе... значи решителност и добра волја :)
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
gledam mnogu predlozi ama...lesno e da kazis...dojdi napravi go da te vidam:smir:
 
D

Daftie

Гостин
Кога ќе те отпука партнерот/партнерката(или платонска љубов, whatever) најбоље е да идеш директива во работата; пиј, јади, плачи, лигави се, слушај глупави песни, тоа ќе трае еден ден, па после тоа таа демотивација ти скурчува и како нов си :)

Кај мене за сите проблеми пали.
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Сеуште немам откриено нешто против мислите, ама помага спиењето (ако успееш да заспиеш):pos2:
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Nekade procitav deka: Zaboravot na sakanata licnost e polovina od vremeto koe ste go pominale zaedno vo vrska.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.979
Хм.. од предмети никогаш не се ослободувам. Значеле нешто на времето и оставам така да биде.
Несакам да излезе од оние дефулт постови, ама друг одговор баш и не постои.
Во вакви ситуации се остава времето да си го стори тоа.
Гризнеш јазикот и пробуваш на најнеболен начин да поминеш низ тоа.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Мислите се само индикатор, симптоми дека нешто не е во ред со нас, проблемот треба да се реши од внатре инаку мислите ќе надоаѓаат како река. Не се мисли само на постљубовен период туку воопшто. Најди нешто ново, некоја, би хепи, фантом.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
па јас имам неколку опции :)
1: Со контра мисли (за било што друго:)),
2: Да не си сам,
3:Алкохол,
4: /format,
сепак за да успее било кое од овие опции треба одредено време... а у меѓу време јбг живот...:toe:
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Парашање е дали навистина сакаме да се ослободиме од мислите....
Начин има, медитација...ослободување, зацрстување, неутрализирање на телесниот баланс, умот, мислите, индиферентни интереси за работите, олеснување
Не реков дека е лесно, но не е невозможно :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom