Како до поголем пенис и дали во општо има лек за тоа

Член од
25 декември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
6
Zdravo imam 20 godini i penisot mi e 13cm sto mislam dema mi e mal sakam da prasam dali ima lek i dali nekoj iskusil takvo nesto so nekoj gel ili slicno i dali ima efekt. Bez glupi komentari !
 
Член од
10 март 2014
Мислења
822
Поени од реакции
739
Еден реално да си кажи, инаку се на форумов по 20 цм.Во врска со проблемов, мислам друже дека немаш многу опции или јас не сум упатен не знам.
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.618
Поени од реакции
3.967
Еден мој другар одамна ми има кажано дека ставал тегче закачено на куро да му висе додека е дома и мислам дека се пофали за едно 2 цм. Најди нешо закачи да висе додека си дома за 2-3 недели, месец дена, па кој знае, моше ке се истегле малце.
Иначе со се замараш со големина на куро. Женските од друго се палат.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
416
Поени од реакции
388
Zdravo imam 20 godini i penisot mi e 13cm sto mislam dema mi e mal sakam da prasam dali ima lek i dali nekoj iskusil takvo nesto so nekoj gel ili slicno i dali ima efekt. Bez glupi komentari !
А од каде идејата дека ти е мал? Или премногу гледаш порно сајтови па мислиш дека мал? Ти кажала некоја дека не ја задоволува?
Според некои истражувања табелата за просечната должина низ Европа изгледа вака:

Португалија 13,19 cm
Шпанија 13,58 cm
Ирска 12,78 cm
Велика Британија 14,30 cm
Холандија 15,60 cm
Белгија 14,04 cm
Луксембург 13,82 cm
Швајцарија 14,35 cm
Франција 14,50 cm
Норвешка 14,34 cm
Шведска 14,80 cm
Данска 14,88 cm
Естонија 13,75 cm
Летонија 14,69 cm
Литва 14,55 cm
Полска 14,21 cm
Германија 14,48 cm
Чешка 14,17 cm
Словачка 14,19 cm
Австрија 14,89 cm
Унгарија 14,99 cm
Италија 12,50 cm
Словенија 14,01 cm
Хрватска 14,77 cm
Босна и Херцеговина 15,65 cm
Србија 14,87 cm
Бугарија 14,09 cm
Македонија 13,98 cm
Албанија 14,19 cm
Грција 12,18 cm
Романија 12,73 cm
Украина 13,97 cm
Русија 13,21 cm
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.789
Поени од реакции
8.117
А од каде идејата дека ти е мал? Или премногу гледаш порно сајтови па мислиш дека мал? Ти кажала некоја дека не ја задоволува?
Според некои истражувања табелата за просечната должина низ Европа изгледа вака:

Португалија 13,19 cm
Шпанија 13,58 cm
Ирска 12,78 cm
Велика Британија 14,30 cm
Холандија 15,60 cm
Белгија 14,04 cm
Луксембург 13,82 cm
Швајцарија 14,35 cm
Франција 14,50 cm
Норвешка 14,34 cm
Шведска 14,80 cm
Данска 14,88 cm
Естонија 13,75 cm
Летонија 14,69 cm
Литва 14,55 cm
Полска 14,21 cm
Германија 14,48 cm
Чешка 14,17 cm
Словачка 14,19 cm
Австрија 14,89 cm
Унгарија 14,99 cm
Италија 12,50 cm
Словенија 14,01 cm
Хрватска 14,77 cm
Босна и Херцеговина 15,65 cm
Србија 14,87 cm
Бугарија 14,09 cm
Македонија 13,98 cm
Албанија 14,19 cm
Грција 12,18 cm
Романија 12,73 cm
Украина 13,97 cm
Русија 13,21 cm

Босански суџук најбољи.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.512
Поени од реакции
3.720
A PERO BURGIJA 27-MICA ?
Автоматски споено мислење:

А од каде идејата дека ти е мал? Или премногу гледаш порно сајтови па мислиш дека мал? Ти кажала некоја дека не ја задоволува?
Според некои истражувања табелата за просечната должина низ Европа изгледа вака:

Португалија 13,19 cm
Шпанија 13,58 cm
Ирска 12,78 cm
Велика Британија 14,30 cm
Холандија 15,60 cm
Белгија 14,04 cm
Луксембург 13,82 cm
Швајцарија 14,35 cm
Франција 14,50 cm
Норвешка 14,34 cm
Шведска 14,80 cm
Данска 14,88 cm
Естонија 13,75 cm
Летонија 14,69 cm
Литва 14,55 cm
Полска 14,21 cm
Германија 14,48 cm
Чешка 14,17 cm
Словачка 14,19 cm
Австрија 14,89 cm
Унгарија 14,99 cm
Италија 12,50 cm
Словенија 14,01 cm
Хрватска 14,77 cm
Босна и Херцеговина 15,65 cm
Србија 14,87 cm
Бугарија 14,09 cm
Македонија 13,98 cm
Албанија 14,19 cm
Грција 12,18 cm
Романија 12,73 cm
Украина 13,97 cm
Русија 13,21 cm
ova ti e statistika za dolzina bez nadareni ,a statistika na obem majski srebrenjak kromidova glava ???
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.540
13цм :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
подобро смени си го името во Кика


Шала на страна, е ова го прават порно филмовите, младите само тоа гледаат и од тоа учат, а и комплески си набиваат. А порното нема ама баш никаква врска со реалноста.
Што се замараш добар си. Што воопшто си го мерел незнам.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.512
Поени од реакции
3.720
13цм :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
подобро смени си го името во Кика


Шала на страна, е ова го прават порно филмовите, младите само тоа гледаат и од тоа учат, а и комплески си набиваат. А порното нема ама баш никаква врска со реалноста.
Што се замараш добар си. Што воопшто си го мерел незнам.
STOJAM NA NADARENOSTA INAKU STATISTIKATA E VO DOLZINA KOJA E VO OBEM?
neka gledaat porno kako se snima , pa ke gi svatat zborovite na karlo bos begajte od ovoj zanat ima gelovi,stegi apovi e sega edna nepisano pravilo vo edna slucka ,od mene na tebe so godini kazuvana i niz godini bile dve drugarki polemizirale koj e podobar penis ednata velela pokus a debel drugata podolg a potenok ,taka ja doterale i do kavga i sud ,koga cul sudijata i toj se zaumil rekol utre ke vi kazam koj e vo pravo otisol doma ja prasal zenamu zenamu rekla ni ednata ni drugata nemat pojma najdobar e em dolg em debel :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
8.527
Поени од реакции
13.646
Zdravo imam 20 godini i penisot mi e 13cm sto mislam dema mi e mal sakam da prasam dali ima lek i dali nekoj iskusil takvo nesto so nekoj gel ili slicno i dali ima efekt. Bez glupi komentari !
... кога се прашува нешто за да добиеш одговор треба да објасниш, дали пенисот во ерекција (дигнат) ти е 13цм или во мирување (спаднат)? дали ерекцијата е максимална, оти има различни надразнувања и различни ерекции зависи од моментот и трето дали мерењето ти е правилно од каде до каде го мериш? и на крај како ти се посветил горе членот давајќи ти ги просеците во светот, ете ти си нормален просек барем за МКД е од 13- 15 цм во ерекција!

1577288648146.png

е сега како прв твој пост на форумов, по тазе регистрирање, да прашаш токму за ова работа не знам дали се зезаш или навистина си опседнат или можеби многу навреден од некоја девојка!
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.729
Поени од реакции
1.179
... кога се прашува нешто за да добиеш одговор треба да објасниш, дали пенисот во ерекција (дигнат) ти е 13цм или во мирување (спаднат)? дали ерекцијата е максимална, оти има различни надразнувања и различни ерекции зависи од моментот и трето дали мерењето ти е правилно од каде до каде го мериш? и на крај како ти се посветил горе членот давајќи ти ги просеците во светот, ете ти си нормален просек барем за МКД е од 13- 15 цм во ерекција!

Прегледај го приврзокот 226330

е сега како прв твој пост на форумов, по тазе регистрирање, да прашаш токму за ова работа не знам дали се зезаш или навистина си опседнат или можеби многу навреден од некоја девојка!
Edno prasanje do tebe @bijons na koj nacin moze da se zgolemi penisot dali so medikamenti ili mora hiruski dali ima nekoj efikasni kremi za trajno zgemuvanje na penisot ?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.558
Поени од реакции
10.272
ЕУ воведе и пропис за бананите :
Koliko velika mora da bude banana?
Počnimo s bananama. Po propisu, sve banane koje se uvoze u Evropsku uniju moraju biti najmanje 14 centimetara duge i 2,7 centimetara debele. Voće ne sme biti oštećeno, niti potpuno zrelo. Prednost takvog propisa je da će potrošači u prodavnicama nailaziti samo na sveže, zdravo voće. Tvrdnja da EU propisuje i zakrivljenost banane, kao što je do 2009. vredilo za krastavce, pojašnjava Dojče Vele, nije tačna.

Шега на страна, факт е дека новата генерација деца се се покрупни, така дека мислам сите статистики се лук и вода... за утеха, еден што работеше во Тајван кажуваше дека тајванките се бореле меѓу себе за секс со малобројните европејци таму .. слично во Уса има женска навалица за бразилци и мексиканци...
А и да има лек за зголемување, тоа може само проблеми да напраи... па и билдање мускулатура е штетно во постари години, а дури и спорт каде со тренингот се проширува срцето.
Имаше во весници, еден доктор уролог кажуваше пред 10+ години, за случки на млади што купувале од Грција и си вбризгувале во пенисот инјекции со силикон... во почеток им било одлично, ама потоа неиздржливо и оделе на хирушко одстранување на силиконот кој експандирал внатре...
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
356
Поени од реакции
468
Edno prasanje do tebe @bijons na koj nacin moze da se zgolemi penisot dali so medikamenti ili mora hiruski dali ima nekoj efikasni kremi za trajno zgemuvanje na penisot ?
Nejkes klima so greaci. Da imase graci da probase da go toples pred gracite na klimata mozebi ke ti porasnese od toplinata na gracite. Pocekaj ja @bijons sea kje ti stave sliki od google kje obasjne detalno kako se montira slikovito i slicno
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
8.527
Поени од реакции
13.646
Nejkes klima so greaci. Da imase graci da probase da go toples pred gracite na klimata mozebi ke ti porasnese od toplinata na gracite. Pocekaj ja @bijons sea kje ti stave sliki od google kje obasjne detalno kako se montira slikovito i slicno
... па нормално од Гугл слики, сакаш од пациент лично? можеш да ми дадеш твоја фотка во инбокс па ќе ја обработам, стручно нема да биде од Гугл! не знам што е проблемот со таков коментар, одговори на членот или ете биди фер сликни го твојот и постави го, ете јас после нема да постирам од Гугл! :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom