Како до поголем пенис и дали во општо има лек за тоа

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.168
Поени од реакции
11.554
Zdravo imam 20 godini i penisot mi e 13cm sto mislam dema mi e mal sakam da prasam dali ima lek i dali nekoj iskusil takvo nesto so nekoj gel ili slicno i dali ima efekt. Bez glupi komentari !
Нема што да мислиш, мал ти е...накај просечен. :)
Сите начини на елонгација се више дара него масла.
Тоа што треба да го направиш е да се помириш со ситуацијата, кога веќе ти прави проблем на психата....а што не треба. Од проста причина што постои еден униварзален закон кој што вика дека за секое грне има и капаче. Иако жените преферираат голем курац често ќе се задоволат и со помали. Така да од оние 80% кои сакаат поголем кур најверојатно ќе се намалат на негде 20% по сила на прилики, затоа што голем кур имаат само негде 20% од машката популацијата.
Ти остануваат 80% oд жените што не е за потценување (y)
Математика....лек за сите болести :)
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.538
Баш така жените преферираат голем кур, сите мажи со кур помал од 20цм неженети остануваат. :tapp:
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.512
Поени од реакции
3.717
maskoto ima nogu penisi jazik ,prst i penis ja vide statistikata realna ama ima isklucoci nadareni AMA JAS PO TRET PAT PISAM STATISTIKA VO OBEM NE E ISTO VIRSLA I KOBASICA ,IMA NEKOJ STATISTIKA ZA OBEM ???
Автоматски споено мислење:

Нема што да мислиш, мал ти е...накај просечен. :)
Сите начини на елонгација се више дара него масла.
Тоа што треба да го направиш е да се помириш со ситуацијата, кога веќе ти прави проблем на психата....а што не треба. Од проста причина што постои еден униварзален закон кој што вика дека за секое грне има и капаче. Иако жените преферираат голем курац често ќе се задоволат и со помали. Така да од оние 80% кои сакаат поголем кур најверојатно ќе се намалат на негде 20% по сила на прилики, затоа што голем кур имаат само негде 20% од машката популацијата.
Ти остануваат 80% oд жените што не е за потценување (y)
Математика....лек за сите болести :)
NADARENOS I OBEM pogresno ti e se zenite preferiraat dlabok dzeb pa ke se pomoca pri sex ako za nova i kupis parfem od 50 evrika,nosis u lokal skap i imas b .m .w
Автоматски споено мислење:

go gledate avatarot e toa e obem e plus uste eden santim u obem stavi toa e moja cajna kobasica a od avatarot namali eden santim toa e virsla ,statistika za obem klucen faktor
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.538
Мара живеела на село, и една вечер испаднала со интелектуалец од градот, и утрето му расправа на другарките:
– Ме зе со кол’та, ме однеси у еден скап ресторан, вечераме, се напиме, после у кафиќ, па у диското, и на крајот ме однеси кај него дома, ме соблечи мене, и он се собу и извади пенис….
– Шо е мори тоа пенис?!
– Абе тоа го имале интелектуалците, нешто каа кур, ама ногу помало…
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.512
Поени од реакции
3.717
Од што ти е мал ти се има подувано и сега се фалиш со него :)
samo budalite se falat so penis i tie sto nemale sex iskustvo tri pati prasav za obem statistika MOLCITE jas si izmeriv vo erekcija obem 15,5 sm a toa ne e evropska tuku svetska statistika za dolzinata kako makedonci moze da se stavime megu top 10 fackeri ,a da te pitam koj si go nema mereno ? jas rekov statistika za obem ,i izleze deka sum vo pravo depelinata pred dolzinata i ona sto go napisav vcera em sto podolg i podebel idealen ne se falam meram :D I DAVAM MISLENJE OD ISKUSTVO :D
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.168
Поени од реакции
11.554
samo budalite se falat so penis i tie sto nemale sex iskustvo tri pati prasav za obem statistika MOLCITE jas si izmeriv vo erekcija obem 15,5 sm a toa ne e evropska tuku svetska statistika za dolzinata kako makedonci moze da se stavime megu top 10 fackeri ,a da te pitam koj si go nema mereno ? jas rekov statistika za obem ,i izleze deka sum vo pravo depelinata pred dolzinata i ona sto go napisav vcera em sto podolg i podebel idealen ne se falam meram :D I DAVAM MISLENJE OD ISKUSTVO :D
Се зезам брату, за плачење им е на оние со микрокурови....иначе ок си е другото.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.512
Поени од реакции
3.717
samo budalite se falat so penis i tie sto nemale sex iskustvo tri pati prasav za obem statistika MOLCITE jas si izmeriv vo erekcija obem 15,5 sm a toa ne e evropska tuku svetska statistika za dolzinata kako makedonci moze da se stavime megu top 10 fackeri ,a da te pitam koj si go nema mereno ? jas rekov statistika za obem ,i izleze deka sum vo pravo depelinata pred dolzinata i ona sto go napisav vcera em sto podolg i podebel idealen ne se falam meram :D I DAVAM MISLENJE OD ISKUSTVO :D
me kasnalo osa kako mal :D
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.538
овие најактивните на темава изгледа најмногу мака си имаат со големината на алатот o_O
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.512
Поени од реакции
3.717
Се зезам брату, за плачење им е на оние со микрокурови....иначе ок си е другото.
sakas da polemizirame ispod standart i nadarenos kazi pa ima vaka vep pumpica,gelovi nekoj ne sum probal sum cul a videl direkno od holandija kuglici koi se stavaat na glavceto od penisot kako monistri i pri sex vrtat i ja zaluduje
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.168
Поени од реакции
11.554
овие најактивните на темава изгледа најмногу мака си имаат со големината на алатот o_O
Мака ми е да ти кажам право, сакам да ми е 25 cm...искрено си кажувам.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.512
Поени од реакции
3.717
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.750
Поени од реакции
17.908
А од каде идејата дека ти е мал? Или премногу гледаш порно сајтови па мислиш дека мал? Ти кажала некоја дека не ја задоволува?
Според некои истражувања табелата за просечната должина низ Европа изгледа вака:

Португалија 13,19 cm
Шпанија 13,58 cm
Ирска 12,78 cm
Велика Британија 14,30 cm
Холандија 15,60 cm
Белгија 14,04 cm
Луксембург 13,82 cm
Швајцарија 14,35 cm
Франција 14,50 cm
Норвешка 14,34 cm
Шведска 14,80 cm
Данска 14,88 cm
Естонија 13,75 cm
Летонија 14,69 cm
Литва 14,55 cm
Полска 14,21 cm
Германија 14,48 cm
Чешка 14,17 cm
Словачка 14,19 cm
Австрија 14,89 cm
Унгарија 14,99 cm
Италија 12,50 cm
Словенија 14,01 cm
Хрватска 14,77 cm
Босна и Херцеговина 15,65 cm
Србија 14,87 cm
Бугарија 14,09 cm
Македонија 13,98 cm
Албанија 14,19 cm
Грција 12,18 cm
Романија 12,73 cm
Украина 13,97 cm
Русија 13,21 cm
Тоа ти исто како со просечната плата у Македонија, 24 и кусур илјади. :pos: Статистички просек е една од најзаебаните ствари шо ги носи у заблуда луѓето, 13 сантима е прилично мал кур како сакаш врти ја.

Друже проби пумпа, не дека ќе го зголемиш ама ќе изгледа помасовно барем се додека крвните садови не се вратат во првобитна состојба.
 
На врв Bottom