Како вие ги негувате вашите усни ?!

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
vaka doma nekad si stavam med,a za nadvor labelo ili nekoj sjaj...labelata najcesto mi se od med i mleko,nekako najubavi mi se:pipi:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Имам многу осетливи усни и мора постојано да ставам лабело. Го користам на Rosal од мед и млеко скоро секогаш.
Сјаеви имам во изобилство, најчесто безбојни, месо боја. Ги купувам од козметички продавници или од било кое друго место каде што знам дека има квалитет, но никако од тезги на пазар. Не да не се квалитетни, се лепат на уста како секундарен лепак:pos:
И кармини ретко користам, некогаш кога ќе ме фатат точките знам да ставам, па неодамна ми се случи и црвен да ставам:toe:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Za obicno izleguvanje koristam labelo na Nivea a za na vecer...nekoj pojak sjaj/karmin na Artdeco. Ama imam kupeno sjajcinja i za 50 den(ne mi smeta):icon_mrgr
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
bez labelo ne iskacam od doma i go koristam na Rosal pretty girl kako zastiten znak mi e sekogas e so mene i stalno me zafrkavaat zaso na 15 minuti stavam si labelo:pipi:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Најчесто користам козметика од AVON
Имаат еден куп добри кармини , сјаеви и балсами за уста


 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Си користам сјајче за уста кога излегувам надвор,а по дома може со крема да ги намачкам,зависи ако ми испукале и сл.Не го негувам нешто посебно:toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Си имам од Росал лабело за надвор кога сум, а по дома крема обично си ставам.
Не практикувам сјаеви и кармини зашто ме нервираат, само некогаш, во екстрени ситуации.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Sekogas koristam razlicno labelo.Imav edno Germanija, pa Rosal, pa edno makedonsko( voopsto ne me bendisa) i sega imam od Nivea, super e, nekoj nov vkus ima.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Mашко сум али пуни усни иам :pos:(стварно) и си ги негуем...Ама само низ дома коа сум,односно си ставам крема нивеа и ја оставам додека сама не исчезне,упие или како уште се вика и усните ми се тамаМ! :pos:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
секојдневно користам лабело,имам многу нежни усни и на студов ми распукуваат.имам најразлични лабела,ама најубаво ми е обичното нивеа.за искачање обавезно користам сјај-убаво изгледа,а пак заштитува.имам најразлични вкусови,ама најчесто ги бирам бледо розеви или месо боја.едноставно нигде не идам без сјај:lollipop:
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Momentalno Nivea - Passion Fruits, pred to od Rosal - Milk and Honey. Posebno na zima, ne izlegvam bez labelo.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Користам лабела, и тоа многу. Од вкусовиии... Ванила најмногу сакам. Јагоди, малини и остало шумско овошје, не фала.
Поретко сјај, кармин - ич. Nivea рулз.:pipi:
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
полрај тоа што секојдневно си користам лабело, понекогаш си ставам мед на усните, ем како сјајче му доаѓа, а и супер ми ги омекнува.. а и многу ретко онака со цеткицката за заби со гумата од другата страна да ги затријам , чисто онака хигиенски... то е то
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
на зима обавезно користам лабело.....најчесто од росал од боровница...мммм колку убаво мириса да знаете...:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom