Како вие ги негувате вашите усни ?!

Член од
2 април 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Samo sjaj od lancome i niso drugo!!!!!!!!!!!!!!
Moze po nekad i od loreal,ali najvise od lancome.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Јас користам лабела, Nivea најчесто.
Сјаеви исто, кој ќе ми дојде при рака Gosh, Seventeen whatever :toe:
Kaрмини, само кога ќе ме фати будалото, пробувам некои глупости ... Не користам кармини. Само сум приметила црвен карми ми стои прекрасно :nesum:

Кога сакам да устата ми биде онака, природна, мека ставам пудра малку како долен слој, потоа лабело, и на крај мааалку сјај.
Пробано и докажано дека има ефекти.

Многу е важно какви се лабелата, кармините бидејки мене устата ми страда највеќе од крш лабела, па после од ладното време.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Ни сама не знам колку пари имам потрошено за лабела, сјаеви и триста други глупости ама пак не можам да излезам од дома ако немам сјај или лабело на мене. Најчесто користам Росал или Нивеа лабело, а сеа имам едно ”Овошни усни” и ај шо е убо туку и благо е, да ти е мерак да се мачкаш хехе. И одозгора на то ставам розевко сјајче од Флор Мар и цел ден ми држит :travolta:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Rosal ми се омилени.За кармини и сјаеви од Авон или Орифлејм...
 

***freak***

И да волиш до неба, и да прашташ кад треба [x]
Член од
9 февруари 2007
Мислења
383
Поени од реакции
1
karmini koristam mn. malce, a sjaevi naj4esto od Gosh,Nivea,Oriflame...Labela samo od Nivea
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Устата многу често ми пука, затоа нон стоп морам да користам лабела и слично.
Моментално користам лабело Rosal Lip balm од мед и млеко или од јагода. Некогаш користам гроздова маст (од јагода). Пак помагаат колку толку. Ги купувам од аптека. Избегнувам да купувам од тезга, вака посигурно ми е.
Сјаеви користам обично од Oriflame:baknez: ама последниов што го купив не да не ми се свиѓа. Како лепак е...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Кога сум сама дома со МЕД а кога сум надвор со УСЛ- Baume nourrissant ,и сум ептен задоволна
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
od labela gi koristam od Nivea i Rosal namnogu gi sakam onie so vkus na cokolado,od sjaevite favorit mi e Lancome Juicy Tubes a karmini mn retko koristam
 

Cute

I'm your exotic girl
Член од
1 мај 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Јас постојано ја негувам устата. Обично користам лабела, гроздова маст, сјаеви и понекогаш кармини. Се шминкам нежно, зошто не ми стојат јаки бои. Од лабелата користам Нивеа и Росал. Од нивеа Cherry kiss, a Rosal natural и гроздовата маст ми е од цреша.
Од сјаевите Catherine Arley, Seventeen, Gosh...
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Од лабела Nivea највеќе ми одговара, без разлика од што ќе е. А за сјаеви сега за сега си користам GOSH и задоволна сум..
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Не користам некои нападни кармини, користам сјаеви, најчесто од Авон, убави се! Сеа баш порачав еден од најновите и прекрасен е, ем е кармин, ем е како сјај! А за нега, користам исклучиво лабела од Нивеа, сите други ми се како да иам сало на уста! Арни се сеа и оние Овошни Усни од алкалоид, али му нема рамни на Нивеата!
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Pa od pomadite koristam samo Nivea i Becutan ,a mnogu sakam sjaevi, sega ovoj sto go imam mi e od Seventeeni plus imam uste eden so miris na grozje i mnogu e ubav i najcesto gi mesam dvata i super izgleda
 

Kajgana Shop

На врв Bottom