Како вие ги негувате вашите усни ?!

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Секоја жена троши мал милион денари за сјајеви, кармини и што не за нејзината усна да изгледа привлечна, негувана и секси.
Како вие ги негувате вашите усни?
Кој кармин најдобро ви прилега?
Дали кармини купувате строго од парфемерии и познати козметички куќи, или може да пројде и кармин/ сјај од пазарче?

Јас никогаш не купувам кармини и сјајеви од пазар.
Прво затоа што не траат.
Второ затоа што не се квалитетни.
Трето, за џабе ќе ги даам тие 50 денари, кога ништо корисно не сум купила.
Боље ќе даам 500 денари, но барем знам дека ќе трае со месеци во мојот несесер, а на мојата усна ќе трае со саати:icon_lol:
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
EPA ME POGODI....Da ti kazam naj mnogu od dzeparacot go trosam na labela i sjaevi...momentalno koristam labelo nivea...a pred dva dena si kupiv karmin na Max Factor...se osuriv potrosiv 600 den
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
од пазар не купувам никако. кога се работи за кармини, сјаеви и лабела ги имам премногу. Еднаш купив едно лабели од пазар и ми отече целата уста дека многу ми е осетлива кожата и од тогаш веќе никогаш не купувам од пазар козметика.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Сјаевите од Gosh се многу квалитетни...исто и тие од Oriflame...само тие ги користам,а од лабелата исклучиво Nivea.
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
jas momentalno stavam sjaj od avon mn.e ubav.....a inace imam prirodno golemi usni,i koga ke stavam sjaj mn.ubavo mi ja pravi...:)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
E pa i jas kako i site vas site pari na labela i sjaevi i karmini tecni ili polutecni ili tvrdi gi trosam :):):)
Ne sakam da kupuvam fush gjubrinja od na pazar zatoa sto kojznae sto sodrzat vnatre...a i plus stom grozno mi izgleda od nadvor ne mi se stava toa nesto na usta....gnasno mi e!Bljak!!
Zatoa obicno si zemam nesto poskapo,ama znam kolku vreme ke go trosam i kako ke izgleda na mene. Od labela si koristam dve labela od Nivea,edno so aroma na roza(velvet rose mislam se vika) i edno obicno hidratantno,so zastita.Od Labello imam edno malo polutecno kako sjajce sto e.Inaku od sjaevi mesham:)Max Factor,pa L'oreal,pa Revlon...pa pak Revlon:)hehe.Karmini i ne stavam tolku ama koga stavam,stavam epten svetla nijansa i toa od slovenecka edna fabrika,postara malce...ako ne se lazam Krka bese:)
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
sjajevi za usni gi imam mnogu i najrazlicni , a karmin nemam ni eden bidejki ne koristam karmini , nekako mi izgleda grozno :pov: i naj me nerviraat drugarkite koga ke nastavaat po kilo karmin na usnite i koga ke me izbacuvaat potoa mi treba pola saat da si go iscistam liceto od karmini :devil2:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
јас ставам најчесто розев кармин или безбоен сјај.
 
Член од
13 март 2006
Мислења
245
Поени од реакции
1
абе кармин си е кармин а од пазар или од некоја марка па стое на устата но секогаш гледам да е квалитетен оти се е исто.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Абе не е баш исто, времетраењето на карминот сепак зависи од која марка е, сум пробала и многу ефтини и многу скапи сјаеви и кармини и нормално подобри се поскапите, подолго траат, поубав ефект имаат и ред други работи.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
мене алергија ми се појави од лабело од пазар, и плус не е исто да купиш кармин за 50 денари и за 500 денари, воопшто не зборам за парите туку за кавлитетот. Сакав да кажам подобро е поскап ама да вреди отколку некој ефтин и неквалитетен.
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
neznam kolku sjaevi labela karmincinja imam...
momentalno karmin koristam od max faxtor ali iskljucivo za iskacanje
a labelo nivea od jagoda
i sjajce za do skolo na oriflame
 
Член од
26 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
Slaba strana mi se sjaevite gi imam mal milion,i ne mi e zal da frlam pari na sjaevi.Ne kupuvam nikogas od pazar bidejki ne traat i ne se kvalitetni.Najcesto koristam bezbojni,svetlo rozevkasti i meso boja na sjaevi:je: :je: :je:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
karmin ne koristam:)... od labelata isklu4itelno Nivea, a od sjaevite nekoi od Avon ili Oriflame (od pazar nema sansi deka i4 ne se kvalitetniL():)... ina4e preku den moram da imam nesto so mene, ili sjaj ili labelo zatoa sto nemozam bez niv...
 
Член од
24 март 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
I jas koristam sjaevi i mene mi nema vrska dali e od pazar ili od nekoja marka.Na koj drug mu ogovara karmin od pazar?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom