Како би изреагирале вашите родители...

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
МНОГУ би сакал моите родители да ги дознаат моите ставови за некои работи и МНОГУ би сакал да ги издискутирам со нив. Би бил одличен разговор и многу информации би се размениле. Камо среќа да се бафтаа и тие по форуми толку... Ќе научеа нешто повеќе. :)))) Не дека не знаат, ама за да бидат во тек со настаните, нели... ;)))
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Баш би сакал да прочитаат за да ме сватат озбилно барем еднаш...
Али тапа се, незнаат ни интернет да пуштат.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Не гледам зошто би се заинтересирале за моето сексуално здравје и мислење овде виртуелно, кога не се заинтересирале за истото во живо, веќе 18 години. Така што, доколку влезат да ме читаат, сигурна сум дека ќе паднат на гз. Но, нивна кривица е што никогаш не зборуваат со мене за сексот. Никој не може да ти даде со сила, со сила може само да ти земе.
 
П

Паган-др

Гостин
Баш би сакал да прочитаат за да ме сватат озбилно барем еднаш...
Али тапа се, незнаат ни интернет да пуштат.
Same here. :helou:
Баш би сакал да видат темелно како размислувам али...(читај болдираното)
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
абе моиве само се интересираат што правам, што пишувам толку, ама јас им викам се допишувам со другарки и така,
и да ме откријат и да ми ги прочитаат постовиве, нема што да се срамам или кријам дека ова е она што сум, ни додавам ни одземам:toe:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Секогаш кога ќе дојде чичко ми дома, ме гледа и ми вели: пак на кајганава?:jaj:

Татко ми само ми вели: дај види некој филм што го пофалуваат да го гледаме вечерва. Или кога му треба нешто музика, филм, ми вели - немат таму на форумон? Ај побарај.

Ама не го оставам само да чита приватни пораки:)...

За моите ставови што ги имам на форум нормално дека ги имам и во живо. Тоа што сум го истакнувал на форум како мислење, нормално дека таквото исто стои и невиртуелно, односно во невиртуелна комуникација.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...Ех, камо да се интересираа моите [добро, само мајка ми], за мојот приватен живот...Би се изненадила, поготво пошто не ги знае/не ја интересираат моите ставови за некои нешта во животот...:smir:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
1. Никогаш не сум пишувал на тема Љубов и Секс темата.
2. Моите малце се застарени и баш баш не би седнале на PC не па да отворат форум.
3. Јас со моите имам многу cool однос, ми веруваат во огромни граници, дури незамисливи. Тоа значи: Имам свој мозок, сам размислувам и потоа сам се сносувам со последиците.
Како крај
Не би ги интересирало, би го сметале за моја приватност. Дури и да прочитале, никогаш јас за тоа не би дознал.

Имам 16 колку за инфо. :D
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Не гледам зошто би се заинтересирале за моето сексуално здравје и мислење овде виртуелно, кога не се заинтересирале за истото во живо, веќе 18 години. Така што, доколку влезат да ме читаат, сигурна сум дека ќе паднат на гз. Но, нивна кривица е што никогаш не зборуваат со мене за сексот. Никој не може да ти даде со сила, со сила може само да ти земе.
И јас сум тука негде. Мајка ми би станала зависник од лексилиуми, и би ме пратила на Артикот за да се осигури дека нема да забременам.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Ме знаат дека постојано висам на форумов :jaj: но не ми го знаат никот за да ми ги прочитаат моите мислења, а и кога би ги прочитале нема ништо чудно да се случе бидејќи добро ги знаат моите ставови и размислувања, а и доста добри работи научив од овде:toe:
 

Ares

Immortall
Член од
3 февруари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
11
Majka mi kako prvo ne znae do kajgana forumot da stigne a i ne ja interesiaa, a tato ne znae ni kompjuterot od kaj se pusta a ne pa na forum da cita!:baeh:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
ја и моите иаме сосема различни мислења.. ама и да прочитаат нема да се деси нишо.. пошо ја сум си ја ке си праам шо сакам.. мој живот мој свет.. они нека си напраат акаунт па нека зборат обратно со мерак ке им даам црвенко :)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
И да дојдат во форумов нема на ЉиС да завршат. Секс? Што е тоа? Кај нас дома децата штркот ги носи:)) Сеуште:))
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Тие самите нема да се снајдат да прочитаат, единствено кога ја пишувам они да дојдат, да застанат до мене и да читаат. Ама и да се случи тоа, ништо страшно, бидејќи сме прилично отворени меѓу себе на секоја тема. Е додуша да ми ги читаат постовите во љубов и секс, ќе ми биде незгодно, па затоа не би сакала да се доведам во таква ситуација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom