Каков мобилен користите во моментов?

Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Првпат слушам за тоа дека нови корисници не може на рати. o_Oo_Oo_O Јас искористив со тоа што сум на магента плус онлајн попустoт ми дојде ко 1 на 10ка. За батеријата на алкателот вистина е дека не е баш издржлива, посебно навечер кога е во мирување ако го оставам на 10% сабајлето исклучен е веќе. Ма да и јас немам баш навика да го ставам на полнач и секој пат ми се исклучува, но ајде... барем брзо стартува не му треба време. :P
Хуавеј имам користено претходно, сега сестра ми користи и уште 4-5 души што ги знам, уште од прв ден цел се укочува ко нездрав. Сестра ми не знам ни колку пати му правеше фабрички ресет, на другарката што има п9 уште од прв ден и' се исклучува тастетурата, се исклучуваат апликации, закочува, го прифаќаат лудите. Да не го подречам, ама алкателов за таа работа си лизга, проблем си немам. За сега само батеријата што ми смета малку. :X3:
Значи Хоноров во глобала е добар, 3г рам, лета...
Е сега најмногу ме нервира што му вградиле преден блиц а блицот е уствари мизерија, преслаб е и треба на растојание од 10цм пред фаца да го ставиш за да те има на слика. Еден братучед си зеде Самсунг Ј5, и предниот блиц има јачина исто како и задниот, башка то и за нијасна има подобра батерија од мојава а е поевтин и плус то е Самсунг, и тоа ме нервира.

И да, неколку пати ми поткочи, али го растеретив малце од меморијата пошо беше 90% зафатена и сега е супер.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Значи Хоноров во глобала е добар, 3г рам, лета...
Е сега најмногу ме нервира што му вградиле преден блиц а блицот е уствари мизерија, преслаб е и треба на растојание од 10цм пред фаца да го ставиш за да те има на слика. Еден братучед си зеде Самсунг Ј5, и предниот блиц има јачина исто како и задниот, башка то и за нијасна има подобра батерија од мојава а е поевтин и плус то е Самсунг, и тоа ме нервира.

И да, неколку пати ми поткочи, али го растеретив малце од меморијата пошо беше 90% зафатена и сега е супер.
Е и предниот блиц да, доста е слаб. Ама со оглед на тоа дека предната камера поретко ја користам па и немам некоја потреба, изумив за тоа... :X3: За брзината навистина немам никакви замерки за алкателот.
Другарка има Ј5, ја имам споредено камерата, на Ј5ката е подобра задната камера, за предната не знам баш, мислам иста ми беше. Еднаш само бев сведок дека не ѝ се пушти камерата, малку го прифатија, па го ресетираше. А вака се нема пожалено на него.
Ама пак не би го одбрала тој, не знам. И самсуНзите не се цвеќе за мирисање за бризната според мене. Другарка шо толку ме тераше и јас да сум земела самсунг, затоа што биле фирма и таа била презадоволна од нејзиниот, кога го земав еднаш, ми требаа 5-6 минути една слика да си препратам на месенџер. Ми идеше да го акнам од земја, ау... си викам не, не фала. Како може да бидеш задоволна од ова чудо, ама ај. :icon_mrgr:
 
H

HoT IcE

Гостин
Samsung J3
Го земав онака кога обновив договор али до сега сум презадоволен, дека користев С3 пред тоа огромен апгрејд ми е во поглед на екран, камера. Само овој Андроид 5.1 не ми се свиѓа.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Хуавеи П8 лајт и се е супер само едно не...брзо се троши батеријата...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Posle dva meseci cekanje konecno mi stigna denovive naracaniot zte nubia z7 max. Prvi impresii, abe avion. Go kupiv na colicool vo akcija daily deal za 87e so gratis postarina. Ne znam samo zosto tolku dolgo se vlecese rabotata. Zacudo ovie nasive samo 500 denara mi naplatija ni samiot ne znam za sto drugi troskovi ne sum imal tuka. Enivej fantasticen telefon da ne verue covek za 100e so moze da se kupi. kako edninstvena slabost mu se malce poslabite sliki vo noken-temen ambient (sporedbeno so ex telefonot sony z1). Inaku prava raketa.
http://www.gsmarena.com/zte_nubia_z7_max-6491.php
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
иПхоне 6s да влезам малце и јас у елитата.

:icon_lol:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Хуавеиот Аскенд Г7 го заменив за Самсунг С7 силвер. До сега одличен телефон.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ајфон 6s Plus 64 гига верзија


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
LG G5.
Екстра телефон само слаба батерија.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Kako za siromasna drzava dobri telefoni koristime ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom