Каква кола имате/сакате?

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.637
Поени од реакции
2.743
Имам ваков :)


А сакам ваков :pipi:


А за мое дел од колекција од многуте олдтајмери :cool:РУУУЛЛЛЗЗЗЗЗ
 
Член од
20 август 2009
Мислења
65
Поени од реакции
5
Моментално возам астра
ама во никој случај неможам да ја споредам КОБРАВА

The BOSSSS ....
 
L

Lu

Гостин
Од августот VW Golf 4 1.9 TDI
Женско и коњажа :lolzz: со три црвени е другар, ми спомнаа ама имам заборавено а сообраќајната во кола е, попосле да видам ќе ти пишам :) ја земав зошто имавме таков голф само некоја година постар и супер истраја, стабилна, коска, за низ градов па и за низ МКД одлична е.
Штом е со 3 црвени букви (TDI) ... тоа е најјакиот 1.9 TDI мотор.
Ми се чини дека беше околу 130 КС, али не сум сигурна :)

Ај ако не ти е тешко, провери во сообраќајната и пиши точно колку КС има, баш ме интересира точната коњажа на 1.9 TDI со 3 црвени.

И со здравје да си го возиш ;)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.637
Поени од реакции
2.743
Мислам дека нема такво со три црвени туку само со две црвени ....
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.548
Поени од реакции
2.392


А сакам едно скромно
[DOUBLEPOST=1424574405][/DOUBLEPOST]


А сакам едно скромно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom