Каква кола имате/сакате?

Член од
14 септември 2012
Мислења
94
Поени од реакции
12
Здраво на сите..!! :D...Епа вака...Моментално возам Opel Vectra B 1.8 16v произведена 1999год.Од опрема поседува 4 аирбега,клима,абс,серво волан,ел.прозорци,ел.ретровизори итн.Увезена е од Германија..На плин е и има поминато околу 310.000км :) ..Претходно имав Opel Astra F GSI c18xe 165ks.Таа беше увезена исто од Германија.Беше спортска и многу ја тркав.Од тркањето имав рикнато 2 ламели и 1 скршен менувач...Немаше дефекти и премногу беше брза..Но во сообраќајка,астрата ќе ја истумбам поради што возев со многу многу лоши гуми..После неколку месеци ја продадов....Сеуште тагувам по неа и би сакал пак да имам таква астра.. :D
 
L

Lu

Гостин
Имам Мицубиши Лансер Спортбек :)

А сакам Мицубиши Лансер Еволушн :sneaky:

И секако БМВ - Серија 5 - Е60 ... (може и М5, нема да се жалам :D)

 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.239
Поени од реакции
3.563
Дај бе сликајте ги вашите автомобили, сите знаеме како изгледа мерцедес, ланчиа и дачиа, па не сме од Марс ебате.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.011
Ако најдам работа како еМ-Ди - како Кадаиф - во Дојчланд, ќе побарам некое БМВ Е39 530и или 528и, или можеби некоја Алфа Ромео 166 3.0, да ме види Господ.
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.239
Поени од реакции
3.563
Ако најдам работа како еМ-Ди - како Кадаиф - во Дојчланд, ќе побарам некое БМВ Е39 530и или 528и, или можеби некоја Алфа Ромео 166 3.0, да ме види Господ.
Не ти треба друже, ќе исфрлаш многу пари за џабе. Тоа е само кола и ништо друго.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.011
Не ти треба друже, ќе исфрлаш многу пари за џабе. Тоа е само кола и ништо друго.
Сите сме луѓе, ама не уживаме сите во исти работи. А и оваа тема е за желби, не за компромиси. Како и да е, далеку е уште работата, има време да се предомислам (за Б6 Ауди А4 3.0 кватро :D ).
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.939
Оваа само плава,


А би ја сменил за
Евентуално


Само да се има кеш :D :D :D
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Возам мерцедес е350 2013год, за патување мерцедес мл350 2014година, но планирам да купам и мерцедес с500 хибрид, ми нуди еден пријател со пројдени 15,000километри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom