Кадрава или права коса?

Кадрава или права коса?

  • Права

    Гласови: 200 65,6%
  • Кадрава

    Гласови: 105 34,4%

  • Вкупно гласачи
    305

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Женски....Што повеќе ви се допаѓа...Кадрава или права коса? Каква коса имате вие и дали би сакале да ви биде поинаква?
Дали важи она дека оној кој има права, сака кадрава и обратно? Дали и кај вас е така? Долга или кратка? Јас имам кадрава долга коса и задоволна сум :smir: Зависи понекогаш ја правам да сменам малку.
Машки... Какви девојки повеќе ви се допаѓаат? Ве привлекуваат повеќе оние со кадрава, или права коса? Долга или кратка?
Повелете...:salut:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Вака кај мојата коса има цело патешествие.
Значи сум имала ко мала,кадрава,ама ете сум ја ишишала и после ми се исправи.После тоа направив мини - вал или ладна и одкога падна минивалот,косата сама почна да ми се витка,ама страшното е што не ми се довитка и сега е измеѓу.:toe:

Јас повеќе си ја сакам кога ми е права косата и се нервирам што ми се витка.
А кога имав права сакав виткана.:lud:
Ама добро не се важи тоа,не знаев тогаш што ми стои добро.:toe:

Значи јас сакам ПРАВА коса.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Кај женските сакам и права и виткана коса, по можност нели еден период да е права, па после виткана, не сакам едноличност - кога цело време само еден тип на фризура!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Подеднакво сум за двете предложени варијанти! Сепак за во различни пригоди, треба различен вид на фризура.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Dopaga mi poveke prava kosa,isto i jas imam prava kosa i ne sakam kadrava :toe:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Имам долга кадрава коса и не ја менувам за ништо. Си ја обожавам косата. Нормално ја пеглам повремено (уствари мнооогу ретко) колку да сменам малце ама пак си ја сакам кадрава.
А порано ко бев мала цело време ја чешлав за да ми се исправи и бев ко струја да ме фатила :pos: . Сега веќе не, сега си ја обожавам каква што ми е. :pipi:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
И јас имам кадрава коса:) Порано имав права ама во осмо се ишишав многу кратко и ми порасна извиткана... Со тоа што повеќе си ја сакам сега, после капење ги имам најубавите локни на свет:)
Кај машките сакам долга коса:) Не е особено битно дали е права или кадрава и не е особено битна ни бојата се додека е долга и чиста и убава.:)
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Jas imam iskrshena kosa i dosta mi e gusta, taka da izgleda po vitkana od sho e. Ali definitivno mrazam prava kosa, mislam deka e ednodimenzionalna, nemozhesh nishto salam da napravis so prava kosa, a so vitkana mnogu povekje se pravi. A i plus, polesno e da stignish od vitkana do priroden izgled na prava, otkolku od prava pa da ti izgleda ko da ti e vitkana.
Kaj mashkite isto taka sakam iskrshena kosa. Definitivno po atraktivno mi e...
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Сакам кадрава коса.Имам полу виткана ама сакам повиткана повеке ми се допаѓа и полесна ми е за одржување.Јес да сега ми е кратка косата ама ја пуштам да сменам имиџ.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Со каква коса ми се допаѓаат??? хмммм.... формата не ми е најбитна, истотака и должината. Се додека и` стои убаво, нема проблем.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Виткана. Дугачка. Како мојата. Која ja шишнав малку повеќе патем (кој ѓавол ме натера :lut: ), ама сега не ја шишам додека не порасне колку што сакам. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom