Каде сте го јаделе најубавиот/најгадниот хамбургер?

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Незнам што сте се запнале за таа "Седмица".
Jас имам јадено таму,а плескавицата дебела дебела,кој зна што ставаат внатре.И наместо да мириса на плескавица,таа на се мириса само не на плескавица.
А мајонезот ко мајка ми дома кога го прави,па и не е до толку специјален.
А убав сендвич сум јадела од Лесковачка скара "Вили" близу Рекорд и од "Каспер"во Кисела Вода.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.878
aко ве навее патот накај Штип, влезете во “Хамби’’..... животот ќе ви се смени на поубаво, нови хоризонти се откриваат таму. За 70 денара таков вкус нема на друго место.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Дечки, ако веќе фрлате 130 денари за хамбургер, идете во Жу-Жу Бургер (кај Триумфална, бившо Фреш).

Мајонез ист како од седмица, помфрит каков што им беше пред 4 години, месото уште подобро, плус си бираш сосови и салата по желба, ала Лесковачка.

Нема да зажалите. :)
Што место е тоа првпат слушам добро е разработено и дали е класична сендвичара (како 7мица) или нешто како Вили без помфрит плескавици и сосовите се главниот вкус?
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Дечки, ако веќе фрлате 130 денари за хамбургер, идете во Жу-Жу Бургер (кај Триумфална, бившо Фреш).

Мајонез ист како од седмица, помфрит каков што им беше пред 4 години, месото уште подобро, плус си бираш сосови и салата по желба, ала Лесковачка.

Нема да зажалите. :)
Пред некое време првпат слушнав за хамбургеров.

Прво мислев станува збор за ова жужу пред влезот на ГТЦ што е. А не сум приметил ваму дека има нешто такво отворено. Ама у следна прилика мора да го пробам тоа. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Што место е тоа првпат слушам добро е разработено и дали е класична сендвичара (како 7мица) или нешто како Вили без помфрит плескавици и сосовите се главниот вкус?
Помфритот е иста лепота како во Седмица што беше, мајонезот е БУКВАЛНО ИСТ (не земав кечап, ама гарант и тој е профи), плескавиците се боље од седмица и имаш сосови и салати по избор.

Значи доаѓа како комбо од Седмица и Вили, за секој по нешто. Ново е ваљда, мене ми го препорачаа и не зажалив.
--- надополнето: 10 февруари 2012 во 16:22 ---
Пред некое време првпат слушнав за хамбургеров.

Прво мислев станува збор за ова жужу пред влезот на ГТЦ што е. А не сум приметил ваму дека има нешто такво отворено. Ама у следна прилика мора да го пробам тоа. :)
Ваљда е истиот газда, ама дефинитивно од Седмица ги украле помфритот и мајонезот, а чим го комбинираат со боље плескавица, сосови и салати по избор за исти пари - нема дилема. :)
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Најубавиот у Бургер Кинг , најгадниот у една бедна биртија у авто команда мислам кузум се вика.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Најубавиот во Седмица и Бургер Кинг, а најгадниот хамбургер сум го пробал во Вили! Не ја можам таа плескавицата смрдена!
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
У вили сосовите го прават муабетот и не се осека колку е гадна плескавицата.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.882
Најубавиот хамбургер го јадев во аркадија/7ца/кингбургер итн...а НАЈнајгадниот пред некој месец во 7ца (веќе за ку* не ги бива) и во една сендвичара во приштина. Боже, едвај спасив жива глава.
Сума сумарум - веќе не јадам никаде, зошто тапа се секаде. Може мкдоналдс од време на време, ама минимум 3-4 хамбурчерчиња.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Дечки, ако веќе фрлате 130 денари за хамбургер, идете во Жу-Жу Бургер (кај Триумфална, бившо Фреш).

Мајонез ист како од седмица, помфрит каков што им беше пред 4 години, месото уште подобро, плус си бираш сосови и салата по желба, ала Лесковачка.

Нема да зажалите. :)
И таму е 130 денари хамбургер?
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Дечки а бројче да не имате од овие ЖуЖу ? Деливери да не имаат или сл ?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
Тоа е муабетот. :)

Иначе да, 130 денари е хамбургер, 150 чизбургер и 150 чикенбургер мислам.
Леле Мац и јас те прочитав и се залетавме сите колеги од работа у Жу-Жу на бургер аууу па тоа од еден комотно можат двајца да јадат и да се прејадат која 7ца и ред другите, и стварно е екстра (дај боже да остане ваков), 130 денари ама алал да им се, и сосеви и салати свежи компири по килограм у хамбургер, јас изедов едвај до пола и другото ми остана за вечера :)
И сеа кој да ме праша на сите им викам у Жу-Жу да идат :icon_lol:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дечки а бројче да не имате од овие ЖуЖу ? Деливери да не имаат или сл ?
Да ти кажам им земав мени, ама го фрлив. :)

Мислам дека немаше ништо на менито за достава или слично...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom