Каде сте го јаделе најубавиот/најгадниот хамбургер?

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
И најголемиот :)
Нема шанси цел да го изедеш, а ако се стегнеш ќе се убиеш од офкање :pos:
Компирчињата се топ, плескавицата супер, сосовите и лепчето екстра, а и вработените се за пофалба. Културни, љубезни и шо е најважно чисто е местото.
Што ако ти кажам дека другарче изеде 2 по ред, ако не го спречевме ќе "мавнеше" и три? :)

Не е тешкаш, напротив. : )
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Што ако ти кажам дека другарче изеде 2 по ред, ако не го спречевме ќе "мавнеше" и три? :)

Не е тешкаш, напротив. : )
Тој да отиде во америка на натпревар во јадење хамбургери, хот-дог или што и да е :)

Јас јадев после собиранката, и мртов гладен се најадов уште од помфритот. После тоа пилешкиот стек го гнетев со сила. На пола сендвич веќе немав простор за кај да го ставам. Вкусен беше, ми се кркаше, ама толку од мене. Да носев ранец ќе го бутнев у ранец за дедо ми.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Достава имаат од Жужу?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Сите го зборат Жужу бургерот, мора да го пробам ама ме плашите :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сите го зборат Жужу бургерот, мора да го пробам ама ме плашите :)
Богами има и зашто, дома кога има помфрит ми ставаат помалце у тањир него тетките тука што ти ставаат у сендвич :S
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имаат ллан да ја бутнат 7ца а
Па да ама паметно ќе им биде ако си останат со овие цени, да не се искурназат и тие. Друго што ми паѓа на памет е малце да го надоградат просторот кај што имаат маси ставено, дува онаму на промаја. Сега се стоплува и нема да треба ова ама на зима ако сакаат промет ќе мораат да смислат нешто.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Па да ама паметно ќе им биде ако си останат со овие цени, да не се искурназат и тие. Друго што ми паѓа на памет е малце да го надоградат просторот кај што имаат маси ставено, дува онаму на промаја. Сега се стоплува и нема да треба ова ама на зима ако сакаат промет ќе мораат да смислат нешто.
Колку само сте слоши, ме настрвивте, и утре идам да го пробам тој толку познат жужу бургер.
Која цена е?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колку само сте слоши, ме настрвивте, и утре идам да го пробам тој толку познат жужу бургер.
Која цена е?
130 :) Додека го пишував погорниот пост ми се пријаде а само што јадев, не па тебе :D
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Да каже некој кај има сендвичари жужу?Она поранешно фреш таму е ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Да, маалце подесно само, до екс Бариста одма.
Фала,ќе идам некој ден да видам што има убаво:P.Иначе колку поскапе Сендвич во Скопјево тоа е чудо нешто..Не дека се некои големи пари,ама бар да вреди тоа што го јадеш и да дадеш пари.Некои економисти ќе доплатат уште 70 денари и имаш цело пиле печено :D
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
130 :) Додека го пишував погорниот пост ми се пријаде а само што јадев, не па тебе :D
Па добро исто ко и другиве 7ца и вили...уухх има да го свиткам како бакшиш...утре здравје...
Него ви текнува ли дека цената на хамбургерот во 7ца пред едно 6-7 години беше 80 денари??? и после на 6 месеци накачуваа по 10че и стигнаа до оваа цена. Тогаш 130 беше многу за хамбургер (или можда дека деца бевме, средношколци и броени пари сме носеле), каков сакаше нека биде, ама сега се привикнавме некако. Инаку и тогаш беше ист ко сега.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
дефинитивно најгрдиот у стоилко со еден КИСЕЛ кечап ( ако може кечам пда го наречам ) и едни компири кај ладни па и тврди камен - да удрев некој со нив по глава ке го осакатев за век и векови!

најуабв у попе додека беше до вулкан у центар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom