Каде сте го јаделе најубавиот/најгадниот хамбургер?

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување
L

.Lost Angel.

Гостин
Моментално јадам Хамбургер и ми текна на ова иако јадам кознае по кој пат ама баш нема никаде онака што ми го направиле убав Хамбургерот компирите кознае по кој пат ги пржеле во ист зејтин плескавица не е нешто најнај лепчето вчерашно мислам дека нема некоја сендвичара или нешто друго во Македонија каде што прават Хамбургер убав доста другари/ки секогаш кога ќе јадеме леле ова лебов вчерашен иако секогаш ни се погодува така пак јадеме јбг :D
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
во 1989, свети наум, државно ресторанче, плескавица на жар - домаќинки направена, без соја, без зачини, адитиви, кечап, сенф.... само сол и малце буковска пипер. Немаа ни векнички туку во четврт тазе леб ја ставија. Ден денес се сеќавам на неа....
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128

адреса: Бизнис Центар кат 1 лок.32
место: Прилеп
телефон: (071) 353 457

 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
И јас имам јадено таму не е нешто посебно ама за разлика од другите многу поубаво прават.
Споредено со сендвичариве во Охрид е 17 класи подобар и 30 посто поефтин.По таа логика...
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Споредено со сендвичариве во Охрид е 17 класи подобар и 30 посто поефтин.По таа логика...
Oд Охрид кога бев летово јадев шарка :pos:ако може така да ја наречам мислам дека беше во големина колку една плескавица обична а пари 3 дупло од обичен хамбургер.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
хом мејд варијаната на http://repository.australia.or.jp/ajf/pictures/recipes/aussie_burger_en.jpg



Инаку последно време до сојава, со пилешкиве желудници/вратови и некои други безимени додатоци искрено и избегавам да јадам... сега ни реброто или кременадлата не се тоа што беа а не пак амурот за скара :(
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Во автокоманда, на излез од Скопје. Има повеќе така трафики, таму сум јадел најубавиот Хамбургер. Последната накај излез трафика (иначе една до друга се 2-3 сендвичари)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
хом мејд варијаната на http://repository.australia.or.jp/ajf/pictures/recipes/aussie_burger_en.jpg



Инаку последно време до сојава, со пилешкиве желудници/вратови и некои други безимени додатоци искрено и избегавам да јадам... сега ни реброто или кременадлата не се тоа што беа а не пак амурот за скара :(
Инаку кај е направен ова :icon_lol:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Во автокоманда, на излез од Скопје. Има повеќе така трафики, таму сум јадел најубавиот Хамбургер. Последната накај излез трафика (иначе една до друга се 2-3 сендвичари)
Шоферските ми се некако... нехифиенски...
Продолжи 500 метри понатаму и пред бензинската Макпетрол сврти десно. Флорида сендвичарата кај КОЦЕ средното е мое омилено место за фаст фуд. Завршив пред 10 години а сеуште немам најдено повкусен сендвич од тие таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom