Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Тогаш најубаво да појдеш до подрачниот ФЗОМ и да си прашаш дали е готова, и зошто ти пишува дека немаш поднесено.

А таму ред до олимписки,Мислев дека знае некој што се дешава сигурно не сум единствен!
Сепак Фала на одговорот.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Не знаев каде да го поставам прашањево па тука се надевам дека ќе добијам одговор.
Барањата што ги дававме за ЕКЗ јас имам дадено уште пред 6 месеци и уште нема одговор што се случува што да правам знае некој, има слично искуство
A уплатницата ја чуваш ли?
Ако ја чуваш оди во ФЗО на шалтер и прашај дали е готова. Може да ти е изработена, а може и сеуште да не е готова.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А таму ред до олимписки,Мислев дека знае некој што се дешава сигурно не сум единствен!
Сепак Фала на одговорот.
Оди во подрачната единица на фондот, има во секоја населба сега.

И како не чувате уплатници бе, додека не добиете некое добро за кое сте уплатиле, се чуваат и фискални и уплатници.
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Каде во Скопје може да се најде филтер за вода?
Во смисол, филтри кои се ставаат на главниот довод во кујна или купатило.

Налик ова :
главна цевка <-> филтер <-> водомер <-> водоводна исталација

...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Каде во Скопје може да се најде филтер за вода?
Во смисол, филтри кои се ставаат на главниот довод во кујна или купатило.

Налик ова :
главна цевка <-> филтер <-> водомер <-> водоводна исталација

...
Кај мене имам ставено филтер од Флуид проект, ептен е квалитетен, ги препорачувам без резерва. Ставија систем кој е механички и со осмоза (or sth, пардон ако лупам, не сум баш упатена), што ја чисти водата и од честички (песок и сл.) и од микроорганизми. На тој принцип е како што бараш, поврзана е главната цевка со филтерот, па оди накај водомерот. Ако ти е цел стан на еден водомер најдобро ти е такво филтрирање да си направиш.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Знае некој кај има вакви? :(





Во New Yorker, има као дукс и поскапа варијанта исти модел само као јакна е така подебела........ и врв се колеџов мора и ја да зеам една :rolleyes:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Пред некој ден видов намалени кошули со кратки ракави по 150 ден. во New Yorker во Веро Џамбо. Ама имаше само мали броеви. Ако сте заинтересирани проверете си :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Колку кошта преведување на документ од судски преведувач од македонски на англиски/германски? И каде има во Скопје, некаде по партизанска, од Соборна до Лептокарија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom