Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.738
Држач со куки за во кујна?
И за зачини?

Прегледај го приврзокот 411689
E mnogu strashno!
Odish vo nekoja prodavnica za kornezi i ete ti!
Ili mislish chudovo e specijalno za vo kunja napraveno?

 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
E mnogu strashno!
Odish vo nekoja prodavnica za kornezi i ete ti!
Ili mislish chudovo e specijalno za vo kunja napraveno?

Не е корниз.
Корнизите не се толку цврсти и издржливи за ваква тежина, посебно на едно место, одма ќе свисне.
(имам такви корнизи дома).

А и не е обична оклагија, тие се пошироки (поголемо ⌀ ), нема толку големи куки.

Ова е кујнски елемент.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.738
Не е корниз.
Корнизите не се толку цврсти и издржливи за ваква тежина, посебно на едно место, одма ќе свисне.
(имам такви корнизи дома).

А и не е обична оклагија, тие се пошироки (поголемо ⌀ ), нема толку големи куки.

Ова е кујнски елемент.
Linkot shto ti go prativ e firma shto izrabotuva po zhelba. I ova slikanovo ne e podebelo od 2 Cm! Barem spordeno so tie staklenite shishenca za zachini

Skroz Tanka cevka izdrzhuva 10kg bez Problem. I e od Rostfrei Chelik.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
968
Поени од реакции
2.278
Бил некој скоро во Зара ? Последен пат кога бев немаше воопшто од делот Athletics колекцијата, знае некој дали воошто носат дел од таа колекција во продавниците или само преку интернет може да се нарача ?

 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Бил некој скоро во Зара ? Последен пат кога бев немаше воопшто од делот Athletics колекцијата, знае некој дали воошто носат дел од таа колекција во продавниците или само преку интернет може да се нарача ?

Брат, многу е геј ова Зара. Влегов еднаш и одма излегов. Боље ти е Ваикики или Синсај.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
968
Поени од реакции
2.278
Брат, многу е геј ова Зара. Влегов еднаш и одма излегов. Боље ти е Ваикики или Синсај.
За теретана трчање ми треба нешто облека, овие двете што ги кажа скоро немаат ништо од тоа. Спортм и слични имаат вакви работи ама скоро се им е ултра брендирано со огромни натписи и логоа, не сакам како подвижен билборд да изгледам :D
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.545
Брат, многу е геј ова Зара. Влегов еднаш и одма излегов. Боље ти е Ваикики или Синсај.
Значи човекот прашува конкретно за Зара, дали некој бил скоро. Овој му влегува "многу е геј ова Зара". Ја не мислам дека праша мислење за продавница.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Некој да знае колку се Карелиа ексиленс на фри шоп?
 
Член од
7 април 2024
Мислења
9
Поени од реакции
18
Некој да знае каде може еротска масажа од жена, никако маж или трансица, во Скопје да се добие, ВАЛИЈАНТ excluded? Сакам лично на масерката да и ги дадам парите, не ми треба посредник. Да ве предупредам, има една измамничка агенција, као за средби, ГОРУБ. Не ме ољуштија многу, само 1500 денари. Ја биле ја не биле, алал да им се, се збогатија. Бараат да им платиш на сметка па као ќе те поврзеле со масерка. Ставете ги на ЦРНА ЛИСТА. ГОРУБ = ЦРНА ЛИСТА. А за масерката ќе помогне ли некој/а? Порано многу полесно се наоѓаше, особено во „Огласник М“, колку сакаш имаше, сега ништо или многу слабо. Значи, освен Валијант, некој да помогне?
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.545
Абе барам у последно време некоја постелка/подложка за стол. Значи на ламинатот ми се лизга и го гребам, сакам да стои мирно и да го бутам ако треба. Глеам по нет некои силиконски/гумени постелки ама не сум сигурен дали ќе ми завршат работа. Има и такви како тепих, ама таму мислам дека ќе се собираат/гужваат коа ќе мрдам со столот.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Значи човекот прашува конкретно за Зара, дали некој бил скоро. Овој му влегува "многу е геј ова Зара". Ја не мислам дека праша мислење за продавница.
Па и тој да го ебам што праша, од Зара спортска опрема за трчање бара ебате. :D

Рон батали го, ете у Синсеј било боље, за 25 денари маица да купиш што смрди на пот уште на закачалка што стои. Ако земеш уште појак воздух ќе го намирисаш и турчинот што ја праел у некоја пештера у турска за 2 денари дневница.
Рон еднаш 3 недели се објаснуваше за патики од Ваикики, 90 денари, многу биле меки и удобни, пар екселанс патики, боље од Најк и Адидас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom