Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Абе барам у последно време некоја постелка/подложка за стол. Значи на ламинатот ми се лизга и го гребам, сакам да стои мирно и да го бутам ако треба. Глеам по нет некои силиконски/гумени постелки ама не сум сигурен дали ќе ми завршат работа. Има и такви како тепих, ама таму мислам дека ќе се собираат/гужваат коа ќе мрдам со столот.
YUSK: Подлога против лизгање GULDAGER за тврд под
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.665
Поени од реакции
34.881
Абе барам у последно време некоја постелка/подложка за стол. Значи на ламинатот ми се лизга и го гребам, сакам да стои мирно и да го бутам ако треба. Глеам по нет некои силиконски/гумени постелки ама не сум сигурен дали ќе ми завршат работа. Има и такви како тепих, ама таму мислам дека ќе се собираат/гужваат коа ќе мрдам со столот.

imagesцц.jpg imagesвв.jpg
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.665
Поени од реакции
34.881
Мислам дека членот прашува за стол со тркала.
постелка/подложка за стол.
...не напишал така, туку само „стол“, ама и да има тркала предложената силиконската гумица се шири нека проба ако може да ги вметне тркалата, ако не може друга солуција е тркало со кочница, се е тоа подобро отколку подлога на ламинат, тоа е мое мислење!

_images_products_801173.jpg trkala97.jpg
 
Член од
12 јануари 2024
Мислења
2
Поени од реакции
17
На секој од вас ви затребало некаква спортска опрема, позната марка на облека, редок вид на додатоци за храна, нешто од бела техника итн. што иако сте барале, не сте можеле да го најдете во вашиот или друг град, иако (во некој ќош што би се рекло) се продавало.
Затоа оваа тема ја отварам доколку некој има вакви слични проблеми на ова, може да праша тука и некој од јузерите што се на форумов да му одговори. Инаку не мора да се работи за некој производ, туку може и за услуга.

На пример, мене ме интересира дали во Скопје има продавница која што продава облека од Old Navy, GAP или Lee?

Ако постои дупла тема на оваа, можете да ја избришете.
hhh
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Каде можам да најдам гумички за столици со метални ногарки како на сликата?
Screenshot_20240417_125739_Chrome.jpg
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Дали некој знае дали има некаде продавница Ползела

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
237
Во кои продавници за штоф има најбогат асортиман на штоф?

Во Скопје, а ако има во друг град, и таму.
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
8
Поени од реакции
0
Каде во Македонија можам да најдам живи бубашваби за исхрана на животни терариумски? Општо ако има некоја активна група на членови кои се занимаваат со овие животни ?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.350
Каде во Македонија можам да најдам живи бубашваби за исхрана на животни терариумски? Општо ако има некоја активна група на членови кои се занимаваат со овие животни ?
Прашај на клиника
 

Kajgana Shop

На врв Bottom