Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Каде можам да го најдам сопственикот на возило со одредена регистрација(пр. СК-123-АБ)?
Полиција кај би другде.. или евентуално платен убиец да ангажираш.. ако ептен гори работата..
--- надополнето: Dec 8, 2011 10:00 PM ---
Да не знае некој случајно каде мозам да најдам кукла како верверичката од Ice age, ми треба за роденден?

Видов у Џамбо,Веро..ама поодамна беше.. и не ја купив,немав пари у мене..би требало да има ,.. ја набаив лешник само уште верверицата луда ми фали :pos:
--- надополнето: Dec 8, 2011 10:03 PM ---
Може ли некој да ми каже редакцијата на Вечер каде е точно?Знам дека е на Мито-хаџивасилев Јасмин ама незнам каде поточно, да не акам по цел саат.
Мислам,не сум најсигурен дека е у зградата на НИП
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.435
Не знаев каде да го поставам прашањето, па ајде тука, можеби некој ќе може да помогне.
Летово, некаде август, читав (на Кајгана форум) текст напишан на хрватски, демек, едно дете раскажува, додека мајка му татко му и дедо му гледаат, на малиов ништо не му е јасно и интересно е прикажано како Хрватите се трудат да се откачат од нас (останатите екс ју земји) и да бидат ,,европјани,, додека од друга страна, заклучокот на текстот е дека што и да правиме, ние сме врзани едни за други. Текстот е мн интересен, ако некој се сеќава во која тема беше, ве молам линк :)

Инаку, гледаат Евровизија :)
 
I

Iblis

Гостин
Може не е баш за тика прашањево, ама поарно отколку да отворам посебна тема.
Дали знаете каде во Скопје откупуваат коса(човечка)?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.435
Може не е баш за тика прашањево, ама поарно отколку да отворам посебна тема.
Дали знаете каде во Скопје откупуваат коса(човечка)?
Прашај во Диор, и др. салони каде што прават надградба на коса.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Може не е баш за тика прашањево, ама поарно отколку да отворам посебна тема.
Дали знаете каде во Скопје откупуваат коса(човечка)?
По фризерски салони. Иди у Леонтиќ, на пример.

Можда и у др. Анчевски. ...мада они пресадуваат влакна сосе корен. Шо знам. Колку шиткаш :)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
768
Поени од реакции
372
Каде има во центар зимски панталони со големи џебови од страните и колку пари се одприлика?
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.565
Поени од реакции
31.042
ke si odish vo ., centar....ionaka se svede samo na gtc ., ke gi protegnesh nozete ., i ke gi pronajdesh bash tie tebe shto ti se bendisuvaat:ROFLMAO: e a koj broj nosish.,... koga ke zjapame po izlozi da znaeme i toa da prashuvame.........:LOL: ta cel gtc e poln ., so roba obleklo ., a ima neshto i vo ramstor cena se od 500 pa nagore ., kolku ti drzhi dzhebot:place::coffee:., eeee zaboraiv ., najbo;je ti e shutka teks ., tamu shto ti dusha saka.....
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.434
Поени од реакции
7.811
ke si odish vo ., centar....ionaka se svede samo na gtc ., ke gi protegnesh nozete ., i ke gi pronajdesh bash tie tebe shto ti se bendisuvaat:ROFLMAO: e a koj broj nosish.,... koga ke zjapame po izlozi da znaeme i toa da prashuvame.........:LOL: ta cel gtc e poln ., so roba obleklo ., a ima neshto i vo ramstor cena se od 500 pa nagore ., kolku ti drzhi dzhebot:place::coffee:., eeee zaboraiv ., najbo;je ti e shutka teks ., tamu shto ti dusha saka.....
Е баш си ШУТРАК. Такви пантолони ов ГТЦ, ЈОК!!!!

Побарај спроти Рамстор има продавница за 5.11 и слични брендови кои произведуваат облека за американската армија. Цените мислам дека беа 3 илјадарки па нагоре, ама ќе ги убиеш од носење.
Друга продавница за такви пантолони... тешко.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
дечки кажете ми дали занете колку се плаќа за пасош по брза постапка да извадам? и за колку дена ми го даваат од прилика? ве молам ептен ми е хитно!
 
П

Паган-др

Гостин
дечки кажете ми дали занете колку се плаќа за пасош по брза постапка да извадам? и за колку дена ми го даваат од прилика? ве молам ептен ми е хитно!
ИТНА ПОСТАПКА – Во случај кога барателот во барањето за издавање пасош наведе дека бара изготвување на пасош во итна постапка, доколку не постојат објективни пречки пасошот се изготвува во рок од 48 часа од денот на поднесување на барањето. Подигањето на итните пасоши, а поднесени во сите надлежни организациони единици на МВР, се врши во СВР- Скопје.

Согласно Решението за изменување и дополнување на решението за цените на обрасците што се употребуваат во МВР под број 13.1-22101/1 од 28.03.2007 година кое влегува во сила од наредниот ден од денот на објавувањето во Службен весник на РМ, а се применува од 01.04.2007 година, во точка III. од решението гласи:

III. Цената на образецот за итен пасош, согласно горенаведеното решение се зголемува три пати во однос на редовната цена образецот за пасошот.

Ако граѓанинот бара изготвување на пасош во итна постапка, истиот ќе се издаде најдоцна во рок од 48 часа од часот на поднесување на барањето за издавање на пасош, освен ако се издава поради лекување во странство, смрт или тешка болест во семејството.

повеќе тука имаш
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Препорачајте ми или упатете ме каде да одам и да купам нешто како за миризба за стан/просторија. Дали постои нешто друго освен оние апаратчињата миризливи за во штекер?
--- надополнето: Dec 11, 2011 8:57 PM ---
дечки кажете ми дали занете колку се плаќа за пасош по брза постапка да извадам? и за колку дена ми го даваат од прилика? ве молам ептен ми е хитно!
Мислам дека за брза постапка се плаќаше некаде 5.000 денари. За недела-две ти го даваат мислам. Може и порано а може и покасно. Не ме држи на збор. А и може со уште побрза постапка, За еден ден, се плаќа 9.000 денари, но треба да имаш јаки врски, иначе таа постапка е нелегална.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom