Каде може да најдам? (Општи прашања)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Можеш со 23 или 13 (ке се симнеш пред тинексот, и ова ти е малце поблиска варијанта) или па од центар со некој од селскиве 66,63,68,65 итн итн. и ке се симнеш пред АСУЦ..како и да е и после имаш доста пешачење. Ако идеш по вториов пат ке се качиш после по надвожњакот и ке идеш накај Аеродром и на раскрсницата лево ке свртиш (за накај полигонот у АСУЦ) и ке идеш до крај на уличката..ова ти е за до Фершпед, и ке си прашаш после таму за Паком ја незз кај е ;)
Сеа ја да си прашам, четврток е неработен ден или лошо сум разбрал?
Ако сме 8ми во четврток, да, неработен е. :)
 
T

Tetro

Гостин
Ми треба локација на место во Скопје каде можат да ми завршат услуга укоричување со тврд повез со "златни" букви.

Кој знае, нека ме цитира или клик тука. :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.435
Поени од реакции
7.811
Ми треба локација на место во Скопје каде можат да ми завршат услуга укоричување со тврд повез со "златни" букви.

Кој знае, нека ме цитира или клик тука. :)
На булевар Климент Охридски има од страна од кај Кинг Бургер, накај соборен храм. Мислам дека таму имаше дуќан за укоричување.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.647
На булевар Климент Охридски има од страна од кај Кинг Бургер, накај соборен храм. Мислам дека таму имаше дуќан за укоричување.
Најдобар другар ми е дечкото.Не да го фалам али навистина дечкото работи квалитетно и брзо.Одма до АМЦ му е дуќанот се вика Росмил.Ако сакаш повеќе информации ке ти дадам и телефон :)
 
T

Tetro

Гостин
На булевар Климент Охридски има од страна од кај Кинг Бургер, накај соборен храм. Мислам дека таму имаше дуќан за укоричување.
Најдобар другар ми е дечкото.Не да го фалам али навистина дечкото работи квалитетно и брзо.Одма до АМЦ му е дуќанот се вика Росмил.Ако сакаш повеќе информации ке ти дадам и телефон :)
Бев денес таму, скапичко ми се виде.
Со буџет сме слаби, па бараме нешто поефтино. :D
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
сакам да најдам оригинал дресови за кошарка (NBA) и сакам да најдам оригинал игри за хбох од новите Call Of Duty Modern Warfare 3 и супер кошарка или хрватска кошарка (популарно списание од 90‘ и 00‘).. Ако знае некој нека реплицира ве молам ;)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
сакам да најдам оригинал дресови за кошарка (NBA) и сакам да најдам оригинал игри за хбох од новите Call Of Duty Modern Warfare 3 и супер кошарка или хрватска кошарка (популарно списание од 90‘ и 00‘).. Ако знае некој нека реплицира ве молам ;)
Во Југотон си проверил дали имаат игри?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.356
Поени од реакции
16.547
Дечки, дирекцијата на КАМ како да ја најдам?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148

јас имам проблем со "исчезнување" на возачка дозвола. овде пишува "За да се изврши објавување на загубена сообраќајна дозвола, сопственикот треба да изврши уплата во износ од 75,00 денари, согласно со Tарифата објавена во „Службен весник на РМ“ бр.84/2009."

Дали некој знае дали е само таа сума од 75 ден за возачка или има и некоја казна пошто имав сличен проблем кога син ми ме шкрташе на сликата од пасошот па бев на "разговори" и платив околу 6000 ден казна za нов пасош и плус нов пасош се по регуларно.




 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
јас имам проблем со "исчезнување" на возачка дозвола. овде пишува "За да се изврши објавување на загубена сообраќајна дозвола, сопственикот треба да изврши уплата во износ од 75,00 денари, согласно со Tарифата објавена во „Службен весник на РМ“ бр.84/2009."

Дали некој знае дали е само таа сума од 75 ден за возачка или има и некоја казна пошто имав сличен проблем кога син ми ме шкрташе на сликата од пасошот па бев на "разговори" и платив околу 6000 ден казна za нов пасош и плус нов пасош се по регуларно.
На мој близок исто му "исчезна" возачка негде по пат и извади нова, без казна како во случај на изгубен пасош. Само ја плати оваа сум од 75 денари.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ги има кај нас негде тие ласерите зелените? Знаете на кои мислам, јако што светат. Сакам да заебавам возачи на ЈСП :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom